Samiti përfundoi me sukses ICO në Cyrih, Evropa u bë qendra e aktivitetit për fillimin

Samiti përfundoi me sukses ICO në Cyrih, Evropa u bë qendra e aktivitetit për fillimin

2019/03/28 0 Author kripto

Zgjuar Valor kohët e fundit përfundoi një samit të suksesshëm ICO-së në Cyrih, të organizuar 15 shtator 2017. Në vitet e fundit, Zvicra ka bërë një inkubator për kriptoproektov Zug luginë.

Zvicra dhe Evropa kanë bërë tashmë qendra e aktivitetit për fillimin dhe Smart Valor të kërkojë për të shfrytëzuar mundësitë që dalin si rezultat i kësaj. Swiss ofrojnë një mjedis të qëndrueshëm dhe neutral politik dhe janë të njohur të jetë një vend konkurrues me një cilësi të shkëlqyer të jetës. Zviceranët janë të qetë, dhe ndoshta ajo mund të shihet nga komenti i Nicholas Oster, kreu i ICO-së, Bitcoin Suisse, i cili ka thënë:

Në Zvicër, ICO-ja kurrë nuk ka qenë Perëndimi i Egër. Bitcoin Suisse, ne jemi duke punuar me ICO-në në vitin 2014, dhe ne jemi duke punuar me të si një biznes të holla. Kjo është e para që ne të transferojë të gjitha abuzimet që, të gjitha rregulluar, dhe kjo është arsyeja pse unë mendoj se projektet më të mira në fushën e cilësisë dhe të sigurta janë këtu në Zvicër. Ne nuk jemi ballafaquar me ligjet e "Perëndimi i Egër".

Ajo është kundër këtij sfondi se samiti i parë u organizua nga ICO.

Zgjuar Valor, organizatorët e samitit ICO

Zgjuar Valor është në proces të krijimit të një protokoll që do të krijonte një regjistër shpërndarë për lëshimin dhe shpërndarjen e vendimeve për investime. Ajo do të jetë e dobishme për të gjitha palët e interesuara. Ky protokoll do të zbatohet mekanizma stimulues në bazë të kontratave të zgjuar. Një përparësi tjetër është fryma zvicerane i këtij projekti, i cili do të sigurojë se privatësia dhe siguria janë një prioritet.

Zgjuar Valor është krijuar në stilin e bankave private në Zvicër, por blokcheyne. Kjo do të bëjë me cilësi të lartë bankare dhe të investimeve zgjidhjet më të arritshme për njerëzit më shumë se kurrë më parë. Investitorët do të përfitojnë nga qasje në një gamë të gjerë të klasave të aseteve, lëshuesve dhe aseteve të Fondit do të jetë në gjendje për të fituar qasje në likuiditet, dhe për të arritur një bazë më të gjerë të investitorëve dhe zgjidhje blokcheyn ndërtuar nga toka lart do të sigurojë transparencë.

Lexo më shumë:   Mbajtësit cryptocurrency Neo do të marrë $ 42 milion nën AirDrop argumentet Ontologjinë

Një kuptim më i mirë i fenomenit të ICO-së

Një nga arsyet që zgjuar Valor vendosur të mbajë këtë samit, ishte për të kuptuar më mirë fenomenin e monedhave origjinale propozim (ICO) dhe mënyrën se si ajo ndryshon financimin e fillestare. kujdes program i përgatitur u zhvillua në mënyrë që të kombinohen ekspertë të industrisë, në mënyrë që ata mund të ndajnë njohuritë e tyre se si me sukses të kryer ICO.

Në mesin e pjesëmarrësve ishin Michael Turpin nga Transformuar Grupi, Richard Kasteleyn e Cryptoassets Design Group, Rance Salovaara nga TokenMarket, Daniel Zackrisson nga ICONOMI dhe Dominique Zenis të Wings. Kripto Valley është përfaqësuar edhe Niklas Nikolayzenom, CEO Bitcoin Suisse dhe Olga Feldmayer, CEO zgjuar trima.

Argumentet - një klasë të re të aseteve

Argumentet janë lëshuar gjatë ICO-së për të financuar projekte të reja dhe të fillojnë-ups, i themeluar si klasë e vet aseteve. Ato gjithashtu krijojnë një dilemë për rregullatorët, kjo është diskutuar në takimin e ICO-së William Mugayarom, ortaku i përgjithshëm i kompanive virtuale të investimeve, duke sugjeruar se ata së shpejti do të njihet nga rregullatorët si një klasë e aseteve. Ai tha:

Ka një precedent për të gjithë ata që e kujtojnë Përgjithshëm Georges Doriot, i njohur si babai i kapitalizmit sipërmarrje, dhe se si ai mori për të rishkruar Aktin Letrave me Vlerë amerikane e 1940, për të lejuar aksionet të bëhet një klasë të re të aseteve. Dhe kjo ishte diçka e re, dhe tani rezervat janë të rregulluara. Një vit më vonë, unë besoj, shenjat do të qeveriset nga dhe do të merret si një klasë të re të pasurisë.

Tejkalimin rreziqet për investitorët

Kur ne flasim për të investuar ICO, ne po flasim për një kafshë krejtësisht të ndryshme se sa kapitaleve tradicionale. Investimi në bizneset e reja kanë qenë gjithmonë një rrezik, por ndoshta, investitorët ICO kanë motivime të ndryshme dhe rezultate të ndryshme.

Lexo më shumë:   State Duma ruse do të marrë faturat "e aktiveve financiare digjitale" deri në fund të vitit

Jamie Burke, themelues dhe CEO, veçuar Ventures përshkroi atë në samitin e ICO:

Dallimi kryesor qëndron në faktin se si një investitor në ICO, ju do të investojë më në startups. Nëse çdo gjë është bërë me të vërtetë mirë, ju të investojë në një ekonomi digjitale, dhe në fakt, ju po mbështesin një komunitet për të arritur këtë. Me të vërtetë ndryshon dinamikën, sepse në qoftë se ju shikoni në investimin tipike QV, 90 {b9821107c127ec0ca6660efb5dca456f180716fc33e37f28067dd55ab642630e} startups dështojnë, dhe të gjithë investimi do të jetë e humbur, dhe të gjitha know-se si dhe ekipi do të fluturojë në tub, dhe kjo është me të vërtetë ndarja joefikase të kapitalit dhe të vërtetë joefikase mënyrë për të bërë risi.

Ai shtoi:

Ajo që është më emocionuese në këtë hapësirë ​​është fakti se kompanitë që më parë të zhvilluar teknologji të patentuar dhe ka gjasa për të shkuar së bashku rrugën e 90 {b9821107c127ec0ca6660efb5dca456f180716fc33e37f28067dd55ab642630e}, tani është duke shkuar për të hapur kodin burim me pronën e saj intelektuale. Për mua kjo është gjëja më e emocionuese, por ajo sjell edhe investimi në këtë hapësirë ​​është një mënyrë më të besueshme. Ju mund të flasim për vlerësimet, por ju nuk mund të vlerësojnë një fillimin, vlerësoni aftësinë e komunitetit për të kryer një projekt burim të hapur. Ata janë më pak të ngjarë të dështojë, sepse nëse një ekip nuk do të jetë në gjendje për të përmbushur misionin e saj, komuniteti burim të hapur mund të ndihmojë. Kështu që unë të shikojnë atë gati si shkop dhe jo një sprint.

Bitcoin dhe ICO do të lulëzojnë

Veprimet e fundit nga qeveria kineze për të ndaluar shkëmbimet mund të hedhur një hije e errësirë ​​në treg ICO dhe zbutur disa hype, por kjo sigurisht nuk është fundi i Bitcoins ose altkoinov ICO.

Si unë u shpreh Olga Feldmayer, CEO dhe themelues i zgjuar trim;

Ajo që ne dëgjojmë nga Kina këto ditë, natyrisht, shumë shqetësuese. Ky nuk është lajm i mirë. Por nëse ajo do të jetë një problem me të vërtetë serioz ose një problem për Bitcoins? Nuk ma ha mendja. Ne kemi parë të njëjtën gjë në Rusi disa vjet më parë. Putin tha se ai do të heqë dorë nga të gjitha në burg për katër vjet në qoftë se ata vetëm të prekin Bitcoins. Por, çfarë ndodhi? Vendi është bërë një nga tregtarët më të mëdhenj të vëllime të mëdha. Sa për Kinën, unë nuk jam i shqetësuar. Unë mendoj se është një mundësi e madhe për të blerë për ata që nuk e kanë bërë më parë.

Charles Hoskinson, themeluesi IOHK, shtoi:

Përse dikush do të habitur që një vend si Kina, e cila ndërtoi Great Firewall, të shqetësuar dhe të frikësuar e parave të lirë, sidomos kur ata kanë kontrollin e kryeqytetit? Tani ne kemi një mjedis rregullator ndryshim, dhe kjo është frustruese, por është e vërtetë, një genie të lëshuar nga një shishe, dhe ne kontrollin e vet paratë tona. Shenjat e kemi gjetur "qelizat burimore" klasat e aseteve, dhe ne mund të bëjmë çdo gjë që ne duam. Për shkak të kësaj lirie ne tani kemi një përgjegjësi shumë më të madhe si individë, por ne gjithashtu kemi liri shumë më tepër financiare.

Samiti i ICO krijon një moment pozitiv

Në samitin Zurich ICO u ndoq nga më shumë se 500 njerëz dhe një tjetër 2.000 njerëz shikuar transmetimin. Njerëzit vinin nga 30 vende. Zgjuar Valor arriti të përmbushë me sukses. Ata gjithashtu arritën të larguar disa nga dyshimet rreth ICO-së dhe për të demonstruar potencialin që ata duhet të rishqyrtojë fonde për projekte të reja dhe startups.

Lexo më shumë:   Ukraina është duke përgatitur një ligj në lidhje me teknologjinë dhe cryptocurrency blokcheyn

Kjo fazë fillestare për ICO-në, si dhe për të kuptuarit e këtij modeli të ri për ngritjen e fondeve. Ndoshta kjo është arsyeja pse zgjuar Valor ICO do të mbajë një takim të dytë në fillim të vitit 2018. Kjo është në sajë të takimeve të tilla mund të jenë të vetë-rregullimin dhe përmirësimin e cilësisë së ICO-së. Kodi i ri i praktikës, në qoftë se kjo ndodh, do të jetë shumë i dobishëm për investitorët, ndërmjetës dhe emetuesit e asetit.

Burimi i informacionit