Pse norma ra sot BitCoins

Pse norma ra sot BitCoins

2019/03/17 0 Author kripto


kursit të këmbimit Bitcoin ka rënë në 500 $ në vetëm dy orë

Lajme 2018/05/09

Sot, September 5, çmimi i cryptocurrency parë papritmas filloi të bjerë, duke prekur vlerat nën shenjën psikologjike prej $ 7000.

BTC / USD, shkëmbimi orë orar Bitfinex

Në tabelën e mësipërme ju mund të shihni se lëvizja rënie është mjaft e fortë dhe është e shoqëruar me një rritje të konsiderueshme në vëllime tregtare. Megjithatë, çmimi ende nuk ka arritur të fituar një terren nën nivelin e $ 7000.

Sipas analistit CoinDesk Omkara Godboula deri në tendencë ndaj rritje mbetet e vlefshme. Për një ndryshim themelor të drejtimit të arinjve lëvizjes duhet të shtyjë çmimin më poshtë $ 6895, përmes të cilit kalon në tabelë katër-orëshe lëviz mesatare me një periudhë prej 100.

"Tradicionalisht," bie Bitcoin nxorrën një altkoinov poshtë shumicën dërrmuese. Për shembull, në screenshot më poshtë ju mund të shihni se në "zonën e kuqe" ishin të gjithë dhjetë regulars lartë CoinMarketCap, përveç litar steyblkoina:

Kujtoj më parë themelues Morgan Creek Asetet Digital Anthony Pompliano pranuar se Bitcoin mund të bjerë në $ 3,000.

Regjistrohu për lajme ForkLog Telegram: ForkLog Live - të gjitha lajmet, ForkLog - lajme më të rëndësishme dhe sondazheve.

Bitcoin LAJME

Fundstrat Themelues Tom Lee beson se tregu shpejti do të ringjallë, por paratë shumë më të shtrenjtë dixhital

Në një intervistë për CNBC Tom Lee bëri një opinion pozitiv në industrinë e ardhshme blokcheyn. Sipas tij, së shpejti në treg do të dominohet nga ndjenjat bullish. Themeluesi Fundstrat tha se përpjekjet e investitorëve dhe zhvilluesit të projektit kriptovalyutnyh vitin e kaluar ishte hedhur një bazë të mirë për industrinë, kështu që në 2019 "rilindur Bitcoin."

Situata e paqëndrueshme ekonomike në tregjet botërore, dhe fakti që dollari është praktikisht nuk rritet, të ketë një ndikim pozitiv në rrjedhën e cryptocurrency kryesore, Li shpjegoi. Ai gjithashtu vuri në dukje interesin e madh të investitorëve të mëdha në industrinë e parave dixhitale. Si një shembull, një analist në JP Morgan drejton bankën dhe vend social networking Facebook, e cila planifikon të nxjerrë argumentet e veta. Përveç kësaj, sipas tij, gjithnjë e më shumë institucionet financiare janë duke studiuar teknologjinë blokcheyn.

Lexo më shumë:   si për të hapur bursë cryptocurrency

«Fidelity nis dyqan dixhitale. Bakkt planifikon të hapë platformën e vet. Kompanitë e mëdha dhe fondet e pensioneve janë edhe duke menduar për të investuar në të holla dixhitale ", - tha Lee.

March 15 Bitcoins norma mesatare është rritur me 1%, në $ 3952. Analistët vuri në dukje disa arsye që ndikuan në rritjen e çmimeve, dhe parashikoi rritjen e mëtejshme të Bitcoin.

Më shumë lajme në lidhje me cryptocurrency ju të gjeni në kanalin tonë telegram RBC-Kripto.