kartë e mirë video per cryptocurrency minierave 2018

2018/07/31 Off.Author kripto

Minierave në kartën grafike 2018 mund të angazhohen me çdo sukses, për shkak se ajo është një nga më të thjeshtë dhe më efektive mënyra për të rritet rrënjët cryptocurrency. Megjithatë, një herë është e nevojshme për të marrë parasysh se të ardhurat do të varet nga aftësitë tuaja hardware, kështu që nëse ju dëshironi që të ketë një të ardhura të konsiderueshme, ju do të duhet të kartë me performancë të lartë.

Ajo është e mirë për të marrë modelet e fundit. Sigurisht, ata nuk ndryshojnë lirë, por ajo do të bëhet një lloj i pagesës poshtë, e cila u paguhet pas me interes, dhe normës së fitimit të linjave të vjetra mund të bjerë në mënyrë të shpejtë që ju as nuk kanë kohë për të paguar pajisjet.

Një alternativë e mirë për blerjen e pajisjeve tuaj është një minierave re, kjo nuk është që ju të blerë pajisje dhe të punësojë një kontratë të caktuar të energjisë (heshreta) për prodhimin cryptocurrency. Ky opsion është shumë më e dobishme dhe më e lehtë për të zbatuar, sepse Ajo kërkon vetëm kontratat e blerjes në një zyrë private, dhe prodhimi i prodhuar cryptocurrency vetvete në llogarinë personale ose në bursë për të shkëmbyer.

Por në qoftë se ju pëlqen pajisjeve kompjuterike, dhe sigurisht duan të ndërtojnë një GPU-fermë, ju lutem lexoni rekomandimet dhe modelet e kartave video të listuara në këtë publikim më poshtë.

kartë video për minierat

Karakteristikat kryesore kur zgjedh një kartë video

 • kujtesës Video . Këtu është e nevojshme për të zgjedhur parimin e "më shumë -. Aq më mirë" Të sigurojë pajisje të ngurta magazinimit performance me një volum prej dy gigabajt. ester minierave në kartë video me vëllim jep më të mirë të qëndrueshmërisë të performancës.
 • shpejtësia e kujtesës . Nëse jeni duke menduar, çfarë graphics kartë është më e mirë për cryptocurrency minierave. Është e dëshirueshme që të ketë një kartë me DDR memorie standarde 5 - në bilancin e energjisë dhe informatikë pushtet ata aktualisht nuk kanë analoge në treg.
 • width autobus . Ju duhet të zgjidhni një zgjidhje me 256-bit autobus - 128-bit disa herë inferior për kryerjen e homologëve të saj moderne. E minierave në kartat me shpejtësinë e një autobus të vjetër disa herë më të ulët, dhe minierave nga toka deri në kartë video është praktikisht e pamundur.
 • Ftohjes . Pavarësisht nga fakti se artikulli është i fundit në listë, ajo është më e rëndësishme - fuqia e kartat video për minierat varet nga kjo. Në fushën e prodhimit të monedhave është treguar më e mirë vetë zgjidhje nga Radeon - ata jo vetëm që të ketë një sistem të mirë-ndërtuar ftohje aktive, por edhe më pak të prirur për të veshin dhe lot për shkak të funksionimit të vazhdueshëm afatgjatë.
 • Overclocking . Kjo nuk është një avantazh i tillë i rëndësishëm, jo në çdo kartë përshpejtimin minierave - e cila graphics card ju nuk do të kishte zgjedhur, është e nevojshme për të studiuar se si ajo sillet në nxjerrjen e monedhave. Correct Overclocking kartë video mund të ju jap shtuar avantazhin e 20-40% të kapacitetit fillestar, por edhe të kërkojë cilësimet e pajisjes shtesë, dhe të ardhurat në një rast të tillë mund të jetë edhe më e ulët.

Kur grumbulluar konfigurimit litarë minierave është përdorur më së shpeshti me katër grafikë identike. Kjo është sistemet më të qëndrueshme që sjellin një minimum prej problemeve gjatë operimit dhe rregullimit, dhe Motherboards me 4 slots PCI janë më të lira dhe më të paraqitet në treg.

Tabela me një vlerësim të kartës më të mirë video për minierat (aktualisht 2018)

Është e mundur të marrin në konsideratë propozimet e brezave të fundit të kartave video nga AMD dhe NVIDIA. Në vitin 2018 mund të blihen për grafikë minerare të paraqitura në listën e mëposhtme:

 • AMD Radeon RX 470,
 • AMD Radeon RX 480,
 • AMD Radeon RX 580,
 • Nvidia GeForce GTX 1060
 • Nvidia GeForce GTX 1070,
 • Nvidia GeForce GTX 1080
 • AMD Fury X.

Për secilin prej tyre ajo është konsideruar vlerë karakteristikat teknike të përshkruara në formë tabelore për lehtësinë e leximit.

Më të mirë për të përdorur hambar për 6 ose 8 kartave. Në këtë rast, ju keni nevojë për një motherboard të caktuar, një furnizimit me energji elektrike dhe ftohje më të fuqishme të sistemit, por të gjitha shpenzimet shpagim do të jetë më e lartë se në ferma me më pak karta. Megjithatë, numri i kartave në fermë mund të rritet gradualisht, fillimisht e rëndësishme për të zgjedhur furnizimin e duhur me energji elektrike dhe motherboard.

Bazuar në kartat e të dhënave për çmimin, ju mund të bëni një llogaritje të përafërt të shpagim që ndihmon për të bërë zgjedhjen e duhur:

Pa extensions Tabela llogaritjen e rentabilitetit dhe të kthehet në kartat për vitin 2017.

Në këtë moment, më fitimprurëse për t'u angazhuar në miniera mund të quhet një kartë grafike Nvidia GeForce GTX 3GB 1060 dhe Radeon RX 470 4GB. Kjo është e vërtetë për Equihash algorithm, i cili është aktualisht në përdorim, dhe algoritme të tjera mund të shfaqen në të ardhmen, në të cilën kartat mund të ndryshojë sjelljen. Ne u japim një listë të calculators më të sakta për llogaritjen e të ardhurave nga një video të veçantë në.

Zgjedhja e modeleve të kartës grafike deri më sot për vitin 2018

E cila graphics card është më e mirë për të zgjedhur për minierat në vitin 2018? Ne propozojmë që të i kushtoj vëmendje të zhvillimeve më të fundit të kompanive udhëheqëse: AMD dhe NVIDIA. Gjithashtu të rëndësishme janë Gadgets që janë të bazuara në patate të skuqura AMD, të cilat janë të referuara si Fury Fury dhe X. NVIDIA njoftoi zhvillimin e një çip të ri VEGA, dhe pas këtij lajmi çmimi i Fury filluan të bien. Dhe edhe pse jo të gjithë marrin ato seriozisht, këto karta mund të jetë i madh për gjenerimin e cryptocurrency. minus i tyre i vetëm është niveli i lartë i konsumit të energjisë.

Në këtë pikë, ne rekomandojmë modelet e mëposhtme të kartave grafike, kjo është zgjidhja më e mirë nga ajo që është në treg sot:

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

TI 1050 është oferta më e përballueshme nga koleksioni tonë. Gjej kjo kartë është tani mjaft e lehtë dhe tag çmimi kur ajo fillon nga 10 000 rubla.

Mbani në mend se të ardhurat nga një kartë të tillë do të jetë relativisht i vogël, por në qoftë se shkalla e cryptocurrency si Ethereum Zcash dhe do të vazhdojë të rritet, madje edhe duke marrë parasysh koston e energjisë elektrike për të rimarrë koston kartën video dhe të fitojnë një pak të holla mund të merrni.

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

Në përgjithësi, pse e re seri karta grafike NVIDIA nga 10hh kërkesa e tillë të lartë në mesin e atyre që e mbledhin fermë? Fakti që ata janë të bazuara në arkitekturën Pascal dhe të sigurojë një përmirësim të performancës së deri në 3 herë në krahasim me gjeneratën e mëparshme të patate të skuqura.

Më e rëndësishmja - ata konsumojnë një pjesë të energjisë elektrike. Nuk është e habitshme, kërkesa cryptocurrency për kartat e reja pas një normë të mprehtë të rritjes është bërë fenomenale.

GeForce GTX 1060

Vëllimi i ulët i kujtesës, e cila është vetëm nga 3 deri në 6 GB ndikon në performancën - GTX heshreyt 1060 prodhon vetëm 20 MH / s, por frekuenca është e barabartë me 1800 Mhz. Krijuesit besim theksojnë besueshmërinë dhe stabilitetin e kartës grafike, duke ofruar atë me një çmim prej 15 000 rubla dhe më lart.

GeForce GTX 1060

Analiza ka treguar se është një kandidat i qartë për titullin e kartës më të mirë për minierat 2017-2018, do të paguhet vetëm pas 120 ditë (mund të quhet e mirë dhe RX 470, por tani e gjejnë të pothuajse e pamundur).

GeForce GTX 1070

GTX 1070, edhe pse më e avancuar se ai i mëparshmi, sidomos shpejtësia e shpagim Excel dështuar. Ajo vjen jashtë për vetëm 8 gigabajt të memories, ka fuqinë më të lartë të të gjitha të mësipërme të paraqitura -. 28 MH / s, por kjo ka rezultuar në një 27-30 mijë rubla, e cila është ndoshta shumë e shtrenjtë për momentin në një vegël. Si rezultat, ajo u kthye për ju me paratë tuaja, duhet të presë të paktën 150 ditë.

GeForce GTX 1070

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti

GTX 1080 Ti the - më i shtrenjtë në përputhje të prodhuesit, por ajo është më produktive. Me këtë fuqi brutale mund Maini cryptocurrency 2 herë më shpejt se 1070 GTX.

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti

Nga rruga, ekspertët këshillojnë për të blerë atë në 1080 në vend të GTX zakonshme Ti 1080. Ti 1080 jep afërsisht 700 Sol, në 1070 - 420 dhe 1080 jep 510-520: fitim minimal, dhe çmimi është shumë më e lartë. Kjo është më humbje për hartën e minierave.

"Sol" - një  Zgjidhja per: sekondë , që është, numri i tentativave hash përputhen blokcheyne transaksione për sekondë. Më të fuqishme kartë grafike, aq më shumë ajo prodhon Sol - aq më shpejt ajo kthehet për të bërë një e minierave.

AMD Radeon RX 580

AMD kartë video përdor kërkesën jo më pak se nga NVIDIA. Për shkak të çmimit të tij të ulët (zakonisht, AMD procesorë grafikë ishin më të lirë se sa GeForce) Radeon RX 470/480 çast u zhduk nga e djathta në pakicë, pasi norma e rritjes Bitcoins.

AMD Radeon RX 580

Ata të cilët dëshirojnë për të mbledhur një fermë të fuqishëm për minierat me një nivel të pranueshëm të konsumit të energjisë, ajo është me vlerë duke i kushtuar vëmendje të kartës grafike Radeon RX 580. Ajo ka një potencial mbresëlënëse overclocking, duke i lejuar për të përmirësuar karakteristikat e jo vetëm CPU, por edhe të instaluar një shpejtësi të lartë memorie GDDR5-lloj, e cila më pas 4GB.

Calculators rentabiliteti i prodhimit cryptocurrency në një video të veçantë të modelit

Ka dy Llogaritësi mirën, është e nevojshme të përcaktojë modelin e kartë video dhe koston e energjisë elektrike në zonën tuaj.

Calculator WhatToMine - monedha kripto Llogaritësi fitim minierave në krahasim //whattomine.com/

Llogaritësi NiceHash - calculator Rentabiliteti: https://www.nicehash.com/

Në përgjithësi vlerësimi saktësinë e vargjet e tyre nga 90% në 110%.

Avantazhet e minierave në kartën grafike

Minierave në kartën grafike duke përdorur një numër të ndryshëm të patate të skuqura është një mënyrë e madhe për të fituar para, mos kini frikë nëse investimin fillestar.

Së pari, ajo është një burim i të ardhurave pasive. Në qoftë se ju numërimin gjithçka, për të blerë pajisjet dhe për të përmbushur vendosjen e tij të suksesshme, ajo do të jetë një pasuri e mrekullueshme. Ajo mund të jetë 1, 2, 3 ose 4 kartat që janë të lidhur me pajisje të tjera dhe për t'u dhënë fuqi të shkëlqyer informatikë performancës.

Së dyti, koha e nevojshme kur duke përdorur këtë metodë e të ardhurave do të jenë minimale, pasi ajo nuk është e nevojshme për të monitoruar vazhdimisht pajisjet, ajo është vetëm e nevojshme për të kontrolluar në mënyrë periodike mbi ecurinë, temperatura dhe gjendjen e përgjithshme.

Së treti, kjo metodë jep një të ardhura të qëndrueshme, sepse ju mund të merren jo vetëm me minierave Bitcoin, por edhe kriptvalyut tjetër që i jep pol pozitat për përdoruesit në çdo rast.

Disavantazhet e minierave në kartën grafike

Duke pasur parasysh se rentabilitetin e këtij biznesi është mjaft e lartë, ka disa faktorë që e bëjnë këtë aktivitet vështirë dhe problematike.

Edhe në qoftë se ju zgjidhni pajisje të drejtë, ka një shkallë të lartë të varësisë së internetit të pandërprerë dhe të energjisë elektrike. zgjidhja e fundit është që të instaloni bateritë dhe bespereboynik, dhe stabiliteti dhe besueshmërinë e ofruesit të internetit më bëni.

Fituar në e vjetër, kompjuterët dobëta dhe të lirë është e pamundur. Në qoftë se kompjuteri juaj është i dobët, minierave Bitcoin nuk është në gjendje për të prodhuar rezultate të prekshme. pajisjeve kritike të energjisë. Dhe në qoftë se ju vendosni për të porositur atë nga Kina, është e nevojshme në përputhje me rregullat e nevojshme të zgjedhur për të marrë rezultatin e dëshiruar.

pajisjeve të minierave bën shumë zhurmë, si dhe të nxehtë në këtë proces. Për shkak të ngrohjes të lartë coolers rrotullohen më shumë, e cila shkakton shumë zhurmë. Opsioni më i mirë është që të përdorin ajrit të kondicionuar dhomë.

Video veçantë për minierat

Kjo do të duket, minierave cryptocurrency në kartat për një kohë të gjatë pushuar të jetë fitimprurëse. GPU moderne nuk mund të krahasohen në drejtim të performancës, me pajisje të specializuara, por ajo konsumon shumë energji. Por me rritjen e vlerës Bitcoin është rritur dhe të kthehet në të minierave në kartat, e cila përsëri çuan në kërkesës së lartë për disa modele.

Historikisht, se për shkak të arkitekturës specifike të AMD karta grafike janë në gjendje të gjenerojnë më shumë se cryptocurrency krahasueshme në çmim dhe të energjisë konsumit të pajisjes NVIDIA. Edhe pse në vitet e fundit ka qenë minatorët, të aftë për të përdorur GPU-bazuar arkitekturë Pascal në mënyrë më efikase. Kështu, të dyja kompanitë janë të ballafaquar me një situatë ku kartat e reja përfshiu nga raftet menjëherë pas paraqitjes së tyre në treg. Dhe shumë përdorues që duan të luajnë lojëra me cilësi të mirë grafik, nuk mund të blejnë modelin e drejtë e kartë video për shkak të mungesës apo çmimeve të tepruar të larta.

Të dyja kompanitë kanë për qëllim të merren me situatën për shkak të lëshimit të versioneve të specializuara të kartat video optimizuar për cryptocurrency minierave. Sipas të dhënave në dispozicion, NVIDIA është duke punuar në një version të veçantë të GeForce GTX 1060 bazuar në procesor grafik GP106-100. Në të njëjtën kohë, AMD ka qenë një modifikim i kartat video të bazuar në arkitekturën e Polaris. Natyrisht, një pajisje e tillë do të privohet nga një numër të karakteristikave të lojrave, të cilat rrisin koston e produktit përfundimtar, por janë krejtësisht të padobishme për minierat. Ne po flasim për lidhësit të lidhur vëzhgues. Prandaj, çmimi i pajisjeve do të jetë më e ulët se versioni live-veprim. Megjithatë, për mayningovoy NVIDIA GTX 1060 model që do të punojnë vazhdimisht në ngarkesë maksimale, periudha e garancisë është vetëm 90 ditë.

Tabela e minierave kartave NVIDIA

Në tabelën e mëposhtme kemi përpiluar një listë të NVIDIA GeForce kartave grafike seri, e cila mund të përdoret për cryptocurrency minierave. Rating është ndërtuar mbi heshreyta madhe me minierave Bitcoin. Së bashku me këtë listë në vlerën e shtuar energjinë çdo kartë, temperatura maksimale të lejueshme për GPU dhe kartën video kosto e cila është shpallur nga prodhuesi në kohën e modelit.

kartë grafikeBitcoin Mh / sEthereum Mh / sZCash Sol / sPotro. energjiMax. temp.çmim
NVIDIA TITAN V69,85754,00250 W91 ° C$ 3000
NVIDIA TITAN Xp1582,0038.50693,00250 W94 ° C$ 1,200
NVIDIA TITAN X (Pascal)1439,0034,92628,00250 W94 ° C$ 1,200
GeForce GTX 1080 Ti1427,0035.00630,00250 W91 ° C$ 699
GeForce GTX 10801045,0027,63470.00180 W94 ° C$ 599
GeForce GTX 1070832,0028,69435,21150 W94 ° C$ 449
GeForce GTX TITAN X788,00250 W91 ° C$ 999
GeForce GTX 980 Ti784,0021,57461,00250 W92 ° C$ 645
GeForce GTX 980579,0020.28312,12165 W98 ° C$ 549
GeForce GTX 1060 6 GB499.0022,25308.00120 W94 ° C$ 299
3GB GeForce GTX 1060489,0021.30301.00120 W94 ° C$ 249
GeForce GTX 970478.0022.21291,61145W98 ° C$ 329
GeForce GTX 1050 Ti326.0012.62156,4875 W97 ° C$ 139
GeForce GTX 780 Ti322,00250 W95 ° C$ 699
GeForce GTX 960318.008.00141,47120 W98 ° C$ 200
GeForce GTX TITAN Black303.00250 W95 ° C$ 999
GeForce GTX 1050279.0011.50143,7675 W97 ° C$ 109
GeForce GTX 780252.0018.50250 W95 ° C$ 649
GeForce GTX TITAN243.00250 W95 ° C$ 999
GeForce GTX 950233.009.9795.0090W95 ° C$ 159
GeForce GTX 7703.90230 W98 ° C$ 399
GeForce GTX 750 Ti183.002.3074,4060 W95 ° C$ 149
GeForce GTX 690156.00300 W98 ° C$ 999
GeForce GTX 750143.0055 W95 ° C$ 119
GeForce GTX 580142.00244 W97 ° C$ 499
GeForce GTX 570133.00219 W97 ° C$ 349
GeForce GTX 680121.00195 W98 ° C$ 408
GeForce GTX 480117.00250 W105 ° C$ 499
GeForce GTX 590107.00365 W97 ° C$ 699
GeForce GTX 660 Ti99.00150 W97 ° C$ 299
GeForce GTX 67097.00170 W97 ° C$ 330
GeForce GTX 47097.00220 W105 ° C$ 349
GeForce GTX 560 Ti87.00170 W99 ° C$ 249
GeForce GTX 56080.00150 W99 ° C$ 199
GeForce GTX 66066.00140W97 ° C$ 229
GeForce GTX 46564.00200 W105 ° C$ 279
GeForce GTX 650 Ti Boost54.00134 W97 ° C$ 170
GeForce GTX 650 Ti49.00110 W97 ° C$ 130
GeForce GTX 46048.00160 W104 ° C$ 229
GeForce GTX 550 Ti44.00116 W100 ° C$ 149
GeForce GTS 45040.00106 W100 ° C$ 129
GeForce GTX 65026.0064 watts98 ° C$ 110

Është e njohur se gjithnjë e më popullore për minierat, për shkak të karakteristikat e tij të projektimit janë kartë video nga AMD. Megjithatë, në vitin 2017 modelin GeForce GTX 1060 dhe GeForce GTX 1070 NGA NVIDIA gjithashtu duken mjaft të mirë në lidhje me prodhimin dhe cryptocurrency shpagim vet.

Tabela e minierave karta grafike AMD

Heshreyt gjitha Tabela CARDS 2018