I cili program është më e mira për të Minierave AIR

I cili program është më e mira për të Minierave AIR

2019/03/14 0 Author kripto

Programi për shkarkim MINING cryptocurrency

Numri i programeve për cryptocurrency minierave po rritet çdo ditë. Për prodhimin Ethereum, Bitcoin dhe Zcash duke përdorur software të veçantë. Zhvilluesit shpesh reklamuar cryptocurrency, duke folur vetëm për mundësinë e minierave, algoritme dhe vetë të mbetet një mister për përdoruesit. Më poshtë, ne të sigurojë një listë të cryptocurrency dhe minierave algoritme të mëdha në mënyrë që të rënies përfitimit.

program Bitcoin lehtësuar në masë të madhe procesin e prodhimit dhe janë mjete funksionale. Në tregun shumë algoritme të reja me karakteristika të ndryshme. Pas shikimit programet dhe llojet më fitimprurëse cryptocurrency sugjeroj që ju të shqyrtojë software më të mirë për miniera dhe argumentet tjera Bitcoin monedhave virtuale.

përmbajtje

 1. Software për cryptocurrency minierave në OS Windows-it
 2. për minierat mbi software iOS
 3. Software për minierat në Android
 4. Programet për prodhimin cryptocurrency
  1. CGMiner
  2. Ufasoft Miner
  3. 50 Miner
  4. BFGMiner
  5. DiabloMiner
  6. GUIMiner
  7. Bitcoin Core
  8. Nheqminer
  9. Miner tmerrshëm
  10. Miner Gate
  11. EasyMiners
  12. Claimors
  13. BitMiner
  14. Mobileminer
  15. Multiminer
 5. përfundim

sistemet operative për cryptocurrency minerare:

 1. Windows.
 2. iOS.
 3. android

Software për cryptocurrency minierave në OS Windows-it

Instaloni software duke shkarkimit të softuerit nga faqja e zhvilluesit. Të siguruar të lartë kartë grafike të performancës. Shikoni në sasinë e kujtesës video, madhësia e tij duhet të jetë nga 2GB. Ne jemi futur software për cryptocurrency prodhimit në një kompjuter në shtëpi:

 • CGMiner;
 • Ufasoft Miner;
 • 50 Miner;
 • BFGMiner;
 • DiabloMiner;
 • GUIMiner;
 • Bitcoin bazë;
 • Nheqminer;
 • Miner tmerrshëm;
 • Minatorëve porta;
 • Minatorët e lehtë,
 • Claimors;
 • BitMiner.

për minierat mbi software iOS

Prodhojnë cryptocurrency në iPhone. Smartphone është në gatishmëri dhe të fitojnë të holla në sfond. Konsideroni program lejon që të përdorin informatikë pushtet iPhone:

 • Mobileminer;
 • Multiminer;
 • MinerGate;
 • Miner mbresëlënës.

Software për minierat në Android

Prodhojnë monedhën dixhitale në Android. Programet konkurrojnë në sfond, duke fituar cryptocurrency pa ndërhyrjen e përdoruesit. për software prodhimit:

 • MinerGate;
 • EasyMiners;
 • Miner mbresëlënës.

kosto-efektive cryptocurrency, të cilat mund të nxirren me ndihmën e programeve:

 1. Ethereum - cryptocurrency është themeluar në vitin 2015. Gërmimi me ndihmën e softuerit për Ethash minierave. Madhe për kartat video AMD 290X / 390X / 470/480 dhe Nvidia 1060/1070/1080. Sa më e lartë frekuenca dhe vëllimi i kartë video, aq më mirë është i përshtatshëm për prodhimin. load hekuri është i ulët. algorithm Ethash mund të drejtohet në mënyrë paralele me programe të tjera për minierat relevant në 2017 godu (Pascal, Siacoin, Decred dhe Lbry). shuma e kërkuar e kujtesës video nga 2GB.
 2. Monero - monedhë koduar krijuar në vitin 2014. Software të përdorura për minierat në kartën grafike - CryptoNight. Algorithm tregon mrekullueshme vetë në të gjitha kartat grafike nga AMD HD. Nevojë për një frekuencë të lartë të kujtesës video, ajo do të duhet për të shpërndarë. Krahasuar me AMD, Nvidia më pak fitimprurës, por është i zbatueshëm edhe për cryptocurrency prodhimit. Kërkon AMD 13.12 shofer. Gjatë testimit, një ngrohje e dobët e kartave grafike është zbuluar.
 3. I Z Cash - cryptocurrency me algorithm Equish nxjerrjes. Të përshtatshme për kartat grafike AMD nga R9 240 dhe Nvidia. Pothuajse nuk ka ngrohur kartë grafike.
 4. LBRY . Është themeluar në vitin 2016. Përshtatshëm edhe për kartën e dobët grafike Nvidia, pothuajse nuk ngrohur kartë grafike.
 5. Sia monedhë . Cryptocurrency themeluar në vitin 2016. Blake2b algorithm nxjerrjes është aplikuar. tregon mbi kartat video nga AMD dhe NVIDIA prodhuesit sjellshëm. Ajo karakterizohet nga ngrohja e dobët e kartës grafike.
 6. X11 / X13 / X15 dhe të tjerët . Linja cryptocurrency e krijuar në vitin 2014. dhënat Ekstrakt argumentet padobishëm - gërmimi nuk është fitimprurës. Prodhimi në kartën AMD ishte i favorshëm, i dyti vetëm NVidia e pushtetit informatikë. Në mënyrë domethënëse nxehet kartë.
 7. Litecoin . monedha e parë koduar, zhvilluar në bazë të algoritmit Scrypt, i cili zëvendësoi SHA-256. Cryptocurrency është themeluar në vitin 2011. Algorithm është e mbrojtur nga Asik, por ata ende bërë në një kohë të shkurtër. Për minierave software Litecoin në vitin 2017 ajo ka bërë të padobishëm. kartë video shpesh overheated.

Programet për prodhimin cryptocurrency

Me ndihmën e grafika informatikë përdoruesit e energjisë, punëtorët e zyrës dhe lojtarë të fitojnë të holla dixhitale - cryptocurrency, e cila është të konvertueshme në kartëmonedha klasike. Ajo dëshiron të hapë një kuletë virtuale, për shembull, në sistemin e radio (Ethereum) dhe shkarko software për minierat (nxjerrjes) për të ardhurat.

A ju merrni me qira fuqinë e kartës tuaj grafike në këmbim cryptocurrency. Detyra kryesore e fermerit (personat e angazhuar në miniera këmbim të koduar) është kthimi i energjisë elektrike. Nëse ju keni qasje në furnizimin me energji elektrike të lirë ose ju mund të lidheni anashkalojë meter - kartë do të paguhet në 1.2-2.5 herë më shpejt.

Gjithashtu, kompjuteri personal duhet të ketë një kartë grafike për të rritur shpejtësinë e prodhimit. Nuk është e rekomanduar për të drejtuar software për minierat ZCash më të dobëta të ndërtuar në procesor Intel / AMD karta video.

Mundohuni të mos përdorni programin për "kompjuterët e punëtorëve, në mënyrë që mos të përjetojnë siklet në formën e frenat hekuri dhe nuk e shpejt kartën grafike për vlerat e temperaturës kritike. Të jetë i vetëdijshëm për rreziqet e mbinxehje hekurin, ai mund të tërhiqet nga sistemi, në qoftë se ekstrakt cryptocurrency në nivele të rrezikshme të pushtetit, punëson mbi 70% të aftësive video.

CGMiner

Programi për Bitcoin cryptocurrency minierave është themeluar për minierat përdoruesit e përparuar. Minierave CGMiner kërkon një kartë të lartë të energjisë. Për punë efektive me software ju duhet të dini disa komandave dhe vlerat MS DOS. Software ka një pengesë të rëndësishme - kompleksitetin e lartë të zhvillimit dhe shfrytëzimit.

Le të shikojmë në aspektet pozitive:

 1. Shpejtësia e nxjerrjes pas videos nxitimi mbi 120%;
 2. pishina lehtësisht i përshtatshëm dhe të dhënat e përdoruesit;
 3. Marrja e lartë të mundshme të energjisë informatikë dhe rritjen përshpejtim pas shpejtësisë video.
 4. Mbrojtja mbingarkesë, dhe dalja nga karta e ndërtimit.

Shkarko CGMiner - http://ck.kolivas.org/apps/cgminer/ .

Ufasoft Miner

Interesting software tastierë që lejon gërmimi Bitcoin. Tij vlerësuar shumë nga minatorët me përvojë për të setup lehtë. CPU përdorura, implementuar një sistem të zgjedh normat e prodhimit. Është e nevojshme që të ketë një kompjuter të fuqishëm për një kthim të shpejtë të fermës.

avantazhe të dukshme e programit:

 1. Mundësi për t'u angazhuar jo vetëm pre cryptocurrency, por edhe të gëzojnë SolidCoin, BitFORCE dhe karakteristika të tjera software.
 2. Ky përdorues mund të vënë çdo ndryshore për përdorimin efektiv të videos.
 3. Temperatura maksimale e lejuar e ndaluar e minierave - 83 gradë, by default. Kjo variabël është ndryshuar nga përdoruesi, dhe është e dëshirueshme për të zhvendosur kjo vlerë është më e ulët për sigurt hekuri.
 4. Këto autoidentification ndryshojnë si numri i rrjedhave të përdorura nxjerrjes cryptocurrency dhe numri i bërthamave.
 5. Aktivizo / çaktivizoni një mbështetje-mode «Long-poling».
 6. Shtuar funksionin e zgjedhjen e një pishinë të adresave për minierat.
 7. Ndërfaqja e software është intuitive dhe përbëhet nga elemente të zgjedh cryptocurrency prodhimit.

Shkarko Miner Ufasoft - http://ufasoft.com/open/bitcoin/ .

50 Miner

Është e vështirë të insistojnë sistem që ka interesuar shumë minatorë. Kjo është një mbështjellëse për prodhimin e programeve të tjera të cryptocurrency. Ekzaminimi dëshmon praninë e bugs dhe gabime, ka probleme me pishina dhe ngarkesë të lartë në sistemin operativ. Fillestar mund të vihet deri në 4 minatorëve për prodhimin e njëkohshme e monedhave: Diablo, Poclbm, si dhe Phoenix dhe Cgminer. Shkarko 50 Miner - http://50miner.org/ .

Lexo më shumë:   Bitcoin është e lejuar në RUSI

BFGMiner

Ai siguron aftësinë e cryptocurrency minerare mbi kartat dhe pajisjet FPGA. Për të përmirësuar performancën e nevojshme për të rritur shpejtësinë dhe frekuencën e pije freskuese për të ulur temperaturën e CPU. Scrypt mbështet RPC dhe prodhimit të teknologjisë. Vendosja pishina në dispozicion në 3-7 klikime. Ngritur dhe parametrat e tjerë që ndikojnë në normën e prodhimit të monedhës virtuale. Shkarko BFGMiner - http://bfgminer.org/ .

DiabloMiner

Të përshtatshme për minierat fillestar cryptocurrency dhe profesionistë në këtë fushë. Ndërfaqja e programit është e thjeshtë, vendosjen programi është kryer mjaft shpejt. Për t'u marrë me software DiabloMiner dikush mund. Instalimi është e mundur në çdo sistem operativ dhe mund të jetë i lidhur për të dyja reja dhe për të prodhuar cryptocurrency duke përdorur një PC.

Shkarko DiabloMiner - https://github.com/Diablo-D3/DiabloMiner .

GUIMiner

Program me shumë karakteristika të ngjashme me CGMiner. Avantazhi kryesor është një shell grafik. Një përdorues mund të hyjë komandat në vijën përkatëse, ose të punojnë me ndërfaqe pa përdorimin e kodeve. Klienti mbështet solo punës dhe server mode.

GUIMiner ka një ndërfaqe ruse, automatikisht zbulon software të instaluar. Është e mundur për të ruajtur parametrat në një skedar të veçantë, për lehtësi. Shkarko HUIminer - https://guiminer.org/ru/ .

Bitcoin Core

çantë Official projektuar Foundation Bicoin. Ajo është përdorur për të ruajtur sigurt cryptocurrency përdorues në një makinë virtuale. Ka funksionalitetin për prodhimin e monedhës në pishina dhe të drejtuar në PC tuaj, për të ardhurat mbi përdoruesit kartën video.

Miner mund të modifikoni prioritetet transaksionet, të konfirmuar dhe për të menaxhuar të dhënat për kriptovalyutnom çantë. Veçori të tilla si ruajtjen e të dhënave kërkojnë më shumë se 100GB e kujtesës në kompjuterin tuaj. Shkarko software për minierat nga faqja zyrtare e zhvilluesi i saj. Core Shkarko Bitcoin - https://bitcoin.org/ru/download .

Nheqminer

Software për cryptocurrency prodhimit console me shumë drejtuar funksionale. Kjo ju lejon të gërmoj ZCash monedhës. Si sistem CGMiner, përdoruesi hyn komandat nëpërmjet command line Nheqminer.

Ndryshe nga analoge për nxjerrjen plot atje instalimin NHerqminer paketa nuk përfshijnë fotografi me komandat për të punuar me këtë tastierë. Për udhëzime të hollësishme, ju duhet të shkruani -H komandës. Dobësitë e programit është fillimi automatik i minierave menjëherë pas fillimit të qymyrxhi. Shkarko Nheqminer - https://github.com/nicehash/nheqminer/releases .

Miner tmerrshëm

dhënat program Qendra e monitorimit mbledh Bitcoin dhe esteret, si dhe një numër të cryptocurrency tjetër. Tmerrshëm Miner algorithm përdor 3 normat e prodhimit për një kapacitet të plotë ngarkesë të tërë kompjuterit. Programi ju lejon juve te menaxhoni me informatikë pushtet, të monitoruar temperaturën dhe për të përshtatur prioriteteve.

Tmerrshëm Miner përfshin një akordim adaptive sistemit dhe optimizuar mbledhjen cryptocurrency. Monedha padobishëm nuk janë nxjerrë. Nuk është një version të lëvizshme të softuerit, kështu që ju mund të merrni valutë nga smartphone tuaj. Free version ka funksionalitetin e kufizuar me vëzhgimin e statistikave të prodhimit 2 fermës. Licenca për cryptocurrency prodhimit me vlerë $ 30-800. Shkarko Miner tmerrshëm - http://www.awesomeminer.com/download.aspx .

Miner Gate

software i shkëlqyer për minierat Bitcoin. Një program popullor për cryptocurrency prodhimit me ndërfaqe të qartë dhe të thjeshtë. Funksionaliteti është paraqitur në anglisht. Konsiderojnë nevojën për customization. Rritja e stabilitetit të prodhimit duke rregulluar Porta Miner për veten e tyre.

Më mirë që ju konfiguroni sistemin e mbledhjes cryptocurrency, sa më e lartë fuqia informatikë do të jetë në gjendje për të marrë në duart e tyre. Për të punuar me të fermave të mëdha për minierat e aplikacioneve Përdorimi cryptocurrency konsol për të optimizuar procesin e prodhimit. Shkarko Gate Miner - https://ru.minergate.com/downloads/gui .

EasyMiners

klienti Console, e cila është një programe të shell të tilla si CGMiner dhe BFGMiner. Është në përputhje me produktet e ASIC dhe tregon veten në 100. Ai punon në PC dhe smartphones. sistemet e mbështetura operative Windows, Android dhe Linux.

Përdoruesit shpesh alarmante golf jostandarde prodhimin pishina të adresave hyrë fjalëkalimet dhe worker`s. Për këtë duhet të jetë duke u përdorur për të dhe të fillojnë rendin Mein për të fituar para. Shkarko EasyMiners - https://easyminers.com/ .

Claimors

Ne do të doja të them pak për Claimors efektive vendim. Prodhojnë cryptocurrency nëpërmjet videos. Dig vetëm 3-5 cryptocurrency dhe fitim në portofolin.

Ajo ka një ndërfaqe të arritshme, ndryshueshmërinë e opsioneve të dhëna dhe të zbatueshme për sisteme të ndryshme operative. Software nuk mund të quhet një avancuar, por perspektivat shihen qartë për Bitcoins minierave. Shkarko Claimors - https://mega.nz/#!16QAzQ6Q!yXvcu6oxckem8I9ziL4qOQxT7a5TFpg4h58Q8OXM2DI .

BitMiner

ASIC është duke punuar me një instrument financiar është një ndërfaqe grafike të avancuara për cryptocurrency prodhimit me shpejtësi të lartë. BitMiner përdorur nga fillestar dhe minierave profesionale.

BitMiner merren me ndërfaqe të thjeshtë dhe intuitive është mbështetur nga të gjitha sistemet operative që do të prodhojnë monedhën nga retë dhe duke përdorur një kompjuter personal. Shkarko BitMiner - https://bitminer.io/ .

Mobileminer

Aplikimi për Bitcoins minierave në iOS (Apple). Hiq tendosje të panevojshme nga smartphone tuaj, shkarkoj e kujtesës për të shpejtuar cryptocurrency prodhimi u rrit. Fuqia CPU siguron aftësi Computing 10-1000 KHS. shpejtësia e prodhimit varet nga specifikat e ngarkesës në smartphone. shkarkimet Shtojca iPhone për 4-6 orë. Shkarko në iPhone - https://itunes.apple.com/US/app/id621952676?l=en .

Multiminer

Programi për cryptocurrency prodhimit për Apple. Ajo prodhon cryptocurrency në sfond. Përdoruesit Fitimi rezultojnë lista për kripto-kuletat. Shpejtësia mesatare 500-700KHS prodhimit. IPhone shkarkon për 3-8 orë, pa mbingarkuar procesor. Shkarko në iPhone - http://www.multiminerapp.com/ .

përfundim

Ne kemi rishikuar software për minierat Bitcoins, Ethereum dhe ZCash. Këto cryptocurrency minuar duke përdorur fuqinë kompjuterike e kompjuterit. Është e nevojshme për të mbajtur krah për krah të risive re të softuerit të minierave. Ne rekomandojmë që të plotësoni njohuri dhe përvojë, për t'u kujdesur për veten tuaj një kartë grafike të lartë të energjisë në një normë prej shpagim 6-12 muaj dhe me kosto efektive për të gërmoj cryptocurrency.

kompjuter në shtëpi është i përshtatshëm për prodhimin. Përdoruesit shpesh krijojnë një fermë në shtëpi, duke blerë një kartë video me një kthim gjysmë-vjetore të investimit. Për të krijuar një fermë në shtëpi apartamente me qira dhe të vendosur në kartat raft 1-2 duzinë. Ky prodhim paguan off hekur dhe energjisë elektrike. kartë video të nxehtë, kështu që ju duhet për të monitoruar statusin hekuri.

Ende mbi këtë temë:

 • ZCash (KZZ)
 • Ethereum (Ethereum) ETH
 • Bitcoin (Bitcoin) BTC
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Si nyje Bitcoin kontrollon transaksionin?
 • Popular Exchange cryptocurrency

MINERGATE

Shërbimi MinerGate.com - portal universal për të ardhurat cryptocurrency. Ajo ofron zgjidhje të plotë për prodhimin e parave digjitale duke përdorur aftësitë e kompjuterëve të përdoruesve. Ajo ka për qëllim të përdoruesit nga e gjithë bota dhe, në interface angleze ka opsione mbi ruse, Gjermanisht, Spanjisht, Italisht, çeke dhe gjuhë të tjera. Ndryshe nga shumë burime të tjera, Minergate pishinë ju lejon për të fituar monedha në mënyra të ndryshme. Kjo është arsyeja pse ajo është aq i popullarizuar në mesin e entuziastësh të botës dixhitale.

Features shërbimit

Poole Minergate ofron mundësi të mjaftueshme për të ardhurat duke përdorur të gjithë pushtetin në dispozicion informatikë.

 • Minierave në shfletuesin. Nuk ka nevojë për të shkarkuar dhe instaluar programe me minatorë. Ju mund të shkoni në tab të resë së minierave, shtypni butonin Start për të filluar nxjerrjen e "Crypt" rentabilitetin e kësaj metode më poshtë, por ajo nuk kërkon investime të mëdha në video dhe konfigurimin hardware të kualifikuar.
 • Një program për të gjithë cryptocurrency. Për të qenë efektiv, minierave, minierave në Minergate kryer duke përdorur një aplikim të vetëm që ju lejon për të kaluar në monedhën më të mirë. Ju vendosni se çfarë është më e mirë kryesore dhe mund të ketë filluar pa pasur nevojë për të instaluar Scripts shtesë dhe minatorë.
 • "Smart Minierave" mode. Ju mund të besimit në zgjedhjen e programit të monedhës synuar. Në këtë rast, ajo do të jetë më vete "për të zgjidhur" atë monedhë mirë Maini, bazuar në parametrat e kompjuterit tuaj, kompleksitetit të prodhimit të monedhave të njohura dhe të kursit të tyre aktual të këmbimit. Nisur aplikimin dhe zgjidhni Regjimi Smart Miner - pjesa tjetër "maynergeyt" DIY.

Ju mund të merrni cryptocurrency kur të përshtatshëm, dhe si i përshtatshëm, duke përdorur një pishinë të mundësive. Minierave mund të drejtohet gjatë pushimit të drekës të takimit, pushim apo shkoni në dyqane ushqimore. Nëse ju vijnë miq në shtëpi, ju mund të kaloni në kompjuterin tuaj minierave, kështu që ai nuk është i papunë bërë asgjë. Kjo vlen për të dy PC stacionare ose laptop.

Lexo më shumë:   Farm për të KOSTOT MINERARE

Faqja MinerGate.com faqe.

Minergate pishinë mund të përdoret duke punuar në kompjuter. Nëse ju keni një procesor të fuqishëm 8-core, të minierave e tij 6 cores, dhe dy të tjerët do të jetë e mjaftueshme për punë zyre ose surfing internet.

Duke punuar me një pishinë nuk do të shkëpusin ty nga puna juaj - të drejtuar minator përshtatur merr 5-10 sekonda.

Si për të përdorur pishinë MinerGate

burim Universal mayningovy "Maynergeyt" - vendi i parë për të ofruar shërbimet e saj për klientët e prodhimit të kombinuar të monedhës dixhitale duke përdorur GPU, CPU ose retë e minierave. Nën kushte të caktuara minerare në Minergate mundëson prodhimin e njëkohshëm të disa altkoinov shtesë pa rënë heshreyta me monedhë primar.

Le të konsiderojmë në detaje nuancat e punës me këtë pishinë gjithanshëm.

Si am Main përmes MinerGate

Regjistrimi në MinerGate në minuta. Për të krijuar një llogari, thjesht shkoni në https://minergate.com/ Lidhje, shkruani adresën e-mail dhe fjalëkalimin për të hyrë në vend. Pas kalimit të testit ju në zyrën private ku është e mundur për të zgjedhur gjuhën për të shkarkuar një version të softuerit mayningovogo të përshtatshme për versionin instaluar Windows.

Për ta bërë këtë:

 • hapur "Downloads" Lidhja, ku sistemi automatikisht do të identifikojë dhe të ofrojë versionin optimal të minatorëve;
 • shkarko programin;
 • instaluar në pajisjen.

zgjedhjen automatike të versionit të duhur të minatorëve.

Gjatë shkarkim dhe instalim, ju mund të përjetojnë probleme me anti-virus software. Pra, ne kemi për të çaktivizuar përkohësisht antivirus ose shtoni një program për listën e përjashtimeve. Metoda e fundit është më i përshtatshëm, si kjo ju mundëson për të shkarkuar tej përditësimet pa paaftësi antivirus.

Pas instalimit, ju duhet të merrni aplikacionin autorizim. Për ta bërë këtë, të drejtuar minator dhe të hyjë në informacionin e llogarisë regjistrimit tuaj. Ajo mbetet vetëm për të zgjedhur një cryptocurrency destinacion, numri i cores procesor dhe shtypni prodhimin butonin Start.

E rëndësishme: në qoftë se ju do të Maina 4- apo procesor 8-core, të lënë të papërdorura të paktën dy cores. Kjo do t'ju lejojë të përdorni kompjuterin, ndërsa ajo do të prodhojë monedha. Nëse ngarkesa gjitha cores në dispozicion, PC nuk do të jetë në dispozicion për ju gjatë kriptodobychi.

Mësojnë më mirë Mein duke hapur tab pikë referimi në këtë minatorëve menu. Ky funksion ju ndihmon të përcaktojë aftësitë e pajisjeve tuaj për të punuar me shërbim në algoritme të ndryshme. Ose ju mund të kandidojë në procesor Monero Minierave - sot është monedhë më fitimprurëse për CPU.

Miner mbështet monedhat shumta, lista e cila është e lehtë për të marrë hutuar. Për të lehtësuar punën me aplikimin, të shkojnë në View tab në parametrat e aplikimit dhe të zgjidhni monedha të errëta dhe të lirë që ju nuk e përdorni. Zgjidhni më të mirë dhe të shtypni Fillimi Minierave për të filluar "Fermë" tuaj.

Site ofron një version tastierë të programit për të fituar altkoinov - minergate konsol minator. vendosjen e saj është reduktuar për të nisur një kërkesë me disa parametrat command line, duke përfshirë informacionin e llogarisë, monedha dhe vlera e cores CPU.

Për shembull, parametrat «-user [email protected] -xmr 2" do të fillojë prodhimin Monero (XMR) në dy cores në emër të përdoruesit të regjistruar postë mail.gmail.com.

Si për të rritur shpejtësinë e minierave në MinerGate

Ata që sapo kanë filluar të investojnë kohën dhe burimet e saj për cryptocurrency, kryesisht të interesuar në prodhimin e monedhave të lartë. Çështja e "sa am Main Bitcoin" - një nga më të zakonshme në mesin e fillestar. Poole ofron mundësinë e prodhimit të këtij medaljes, megjithatë, procesor ose graphics card nuk siguron informatikë performancës, të mjaftueshme për një të ardhura të rëndë në kompleksitetin e tanishme kompjuterike. Prandaj është më mirë për të lexuar shqyrtimin dhe zgjidhni MinerGate edhe pse jo aq i njohur, por altkoin më fitimprurës. Kjo do të rrisë rentabilitetin e ngjarjes.

Rritja heshreyt kur punojnë me një algoritmi të veçantë mund të jetë unike - të përmirësuar pajisjet, ose e lidhur me kartën video normës së rritjes të prodhimit. Përgjigja në pyetjen se sa ju mund të fitojnë në pishinë varet nga numri i laptopë apo fermë të fuqishëm do të punojë në llogarinë tuaj. Ju vetëm duhet për të drejtuar minator në çdo pajisje dhe të sigurojë atë për informacionin e llogarisë suaj.

Të rritet ndjeshëm heshreyt mund të përdoren për përpunimin e minierave të gjitha cores procesor. Parametrat e kartës grafike, duke zvogëluar timings dhe të rrisin frekuencën e bërthamës dhe kujtesës të ndryshohet.

Nëse ju nuk mund të blejnë mayningovoe "hekur" duhet të paguajnë për qira e pajisjeve për "renë e minierave." Në këtë rast, rentabiliteti do të jetë pak më e ulët, por ju do të shpëtoj nga rreziqet e natyrshme në investimet në video dhe ASIC.

cloud Minierave

Përveç minatorëve që punojnë së bashku në një pishinë, "maynergeyt" Bitcoin ju lejon për të investuar në objektet e tyre të prodhimit të angazhuar në miniera. User heshreyt qiratë sipas planit tarifor të zgjedhur dhe për të marrë namaynennye holla.

Shko në seksionin "Cloud Minierave" dhe klikoni butonin Start për monedhën e zgjedhur. Shërbimi ju bën për të zgjedhur dhe të paguajnë për heshreyt nevojshme, dhe pastaj të fillojë altkoinov prodhimit që nuk kërkon pjesëmarrjen e pajisjeve tuaja.

Disavantazhi i kësaj metode është se vendi ofron një të jepnin më të ulët se shërbimet e tjera konkurruese. Prandaj, nëse ka fonde në dispozicion për renë e minierave është më e mirë për të gjetur një shërbim më fitimprurës.

Si për të punuar me jep Llogaritësi

Para se duke punuar me cryptocurrency, por më mirë - para blerjen e pajisjeve për minierat, duhet të llogarisin fitimet e mundshme nga ky aktivitet. Calculator, paraqitur në këtë faqe interneti ju lejon të kontrolloni rentabilitetin e Bitcoins minerare, laytkoinov dhe shumë monedhave të tjera dixhitale.

Thjesht përdorni shërbimin:

 • Zgjidh një nga altkoin;
 • hyjnë heshreyt që ofron procesor ose Graphics Card;
 • kontrolloni të ardhurat nga kriptodobychi kur punojnë me algorithm e duhur.

Si për të tërhequr altkoiny fituara

Në llogarinë tuaj personale ju mund të shihni dy tregues themelore: ekuilibrin pakonfirmuara dhe të konfirmuar cryptocurrency. Për të konfirmuar Bitcoins, ju keni për të fituar një sasi që tejkalon vlerën kufi. Pas përqëndruar në llogari të një numri të mjaftueshëm të monedhave, ka një konfirmim automatike, pas së cilës monedha mund të shfaqet në portofolin tuaj ose shkëmbehet për fiatnye parave.

Kjo është, çdo monedhë që është prodhuar "maynergeyt" bëhet konfirmuar pas akumulimit të shumës minimale.

Për të tërhequr paratë e fituara duhet të kryejë këto veprime:

 • të shkojnë në "Paneli» (Pult) dhe klikoni "Display";
 • Shkruani një adresë për të marrë altkoinov;
 • të specifikojë numrin e monedhave që do të përkthehet në terren "Shuma» (shuma), përndryshe gjitha mjetet në dispozicion do të dërgohet.

Për shembull, për të dërguar në llogarinë baytkoinov tuaj në llogarinë tuaj Poloniex, ju duhet të:

 • klikoni Depozita bytecoin linkun e radhës në listën e normat në dispozicion;
 • klikoni mbi butonin më tregoni Depozitave Adresa;
 • shfaqur informacion në lidhje me identifikuesit e transaksionit, e cila do të shfaqet në dritare Pagesa ID;
 • hapet në formën MinerGate për tërheqjen e monedhave;
 • vendosni shumën e tërheqjes, Komiteti rrjetit, adresa e kuletës në bursë dhe kodin e identifikimit të operacionit;
 • prisni 30 minuta për të konfirmuar operacionin në blokcheyne.

Pas ky shkëmbim është Bytecoin ose të tjera jopopullore në monedhën Bitcoin, duke përdorur mundësitë e këmbimit. Kjo është bërë në disa hapa:

 • hapur profilin këmbimit;
 • gjeni bytecoin Tregjet në bllok duke përdorur dritaren e kërkimit;
 • klikoni mbi monedhën gjet;
 • në dritaren që hapet, zgjidhni BCN Shitet;
 • shënoni shumën për shitje;

E rëndësishme: Sistemi llogarit numri i Bitcoins marra në përputhje me kursin e këmbimit aktual.

 • Në qoftë se kursi i tanishëm ju jeni të kënaqur, klikoni butonin Shitet për Bitcoins blera janë kredituar në bilancin tuaj.


Për të shfaqur portofolin Bitcoin në pjesën e jashtme është e nevojshme për:

 • shkoni në bilancet seksion;
 • Bitcoin gjenden në listën e monedhave;
 • O plotësoni formularin për të treguar shumën e (shumës) dhe adresën (adresa);
 • pas konfirmimit të pagesës do të jetë në portofolin tuaj.
Lexo më shumë:   Si për të bërë një minierave fermë

Komisioni MinerGate

Shuma komisioni sistemi varet nga mënyra e llogaritjes së kompensimit për minierat. Kur PPS (tarifë për secilin ngarkuar topin është më valutat është 1.5%, ndërsa PPLNS (pagesa e tullumbace fundit N) - 1%.

Të dyja metodat e dhënies së shpërndarjes për mbylljen e bllok popullor në mesin e minatorëve

Për Bitcoin ka pagesë, por për Zcash, Ethereum Ethereum Classic dhe do të duhet të paguajnë 1% vetëm për sistemin PPLNS.

Përparësitë platformë

Interface me mbështetje për gjuhë, duke përfshirë rusisht.

Aftësia për të zgjedhur programin Mein ose besim algorithm automatike.

Great zgjedhje altkoinov për prodhimin.

Dy llojet e shpërblimit për minierat.

shërbim privat cloud i minierave.

Të lehtë lidhjen me pishinë, dhe programit settings.

mangësi

Disavantazhi i vetëm i rëndësishëm "Maynergeyt" - Rentabiliteti i ulët e resë minierave. Për këtë qëllim është më mirë për të zgjedhur një platformë që ofron kushtet më të mira për të marrë me qera fuqinë informatikë. Rrjetet shumë alternativa "maynergeyta" me një drejtim shumë më të favorshme. Pool duhet të përdoret për të vërtetë të minierave duke përdorur kompjuterin tuaj me një procesor dhe grafike karta të fuqishme.

Link për vetë pishinë këtu.

CGMINER

Si është CGMiner vendosjen për cryptocurrency optimal të minierave në pishinë e zgjedhur? Deri më sot, versionin më të fundit - 4.0, por shumica e përdoruesve të preferojnë të përdorin versionin 3.7.2 - kjo është më e qëndrueshme në të njëjtën kohë Meiningen mbi kartat grafike të shumëfishta. Version 3.1.1 konsiderohet tani të vjetëruara (dhe ka kufizime në algoritme - vetëm Scrypt). Pra, ku për ta shkarkuar atë, si për të ngritur, e cila rregullim primar është e rekomanduar për të kërkuar?

përmbajtje

 1. Video: Setup (attenshn: English lang.).
 2. kërkesat teknike
 3.  Features të setup
 4. Shtimi i një pishinë
 5. Duke punuar me CGMiner.conf
 6.  problemet e mundshme

Video: Setup (attenshn: English lang.).

kërkesat teknike

Më të mirë të të gjitha, siç ka treguar përvoja, CGMiner running Windows 7 64 bit. Në Windows 10 ose 8 poshtë xhiros, mesatarisht, 3-5% (në varësi të encryption përdorur). Programi lejon Maini cryptocurrency njëkohësisht worker`s 8 (dmth, 8 kartat në një stacion bazë). Minatorët, faqja zyrtare nuk është si e tillë, por më tepër një forum ku ju mund të diskutoni ndonjë pyetje për programin, funksionalitetin e saj dhe konfigurimin, e vendosur në https://bitcointalk.org/index.php?topic=28402.0.

Duhet të theksohet se aplikimi nuk është drejtimin e një sistemi operativ 32-bit (për shkak të produktivitetit të ulët të sistemit dhe kufizon RAM 2 GB). Një minatorë më me përvojë thonë se i ashtuquajturi Ccminer mirë për kartat grafike Radeon se Nvidia. Performanca shembullore tyre Scrypt algorithm është si vijon:

kartë video Performance (Kh / s)
Radeon 5970 705
Radeon 6990 775
Radeon 7990 1245
R9 290 623
R9 290X 686
GeForce 750Ti 245
GeForce 650Ti 152

Që CGMiner më optimizuar për Scrypt, pastaj e përdorin atë për të mirë Mein Litecoin. Vetëm me versionin 3.7.2. Mbështetje i është shtuar për më shumë popullor algorithm SHA-256.

Është e rëndësishme që të mbajnë në mend se Sgminer multicip Video përbashkët 2 worker`s (në rastin e përpunuesve të 2). Prandaj, kur duke përdorur pajisje të tilla kufizojnë në maksimum - deri në stacionin 4 adapters.

ASIC në bazë të një kërkesë të tillë nuk funksionon.

 Features të setup

Cilësimet e mëposhtme janë të mjaftueshme për të specifikuar cilësimet për minatorët:

 1. login dhe fjalëkalimi;
 2. pishinë;
 3. karta grafike (të mjaftueshme për të specifikoni një limit maksimal i ngarkesës).

Çfarë është pishinë dhe pse është e nevojshme për të përdorur atë? Çdo ditë, kompleksiteti i llogaritjes së çdo rritet njësi, kështu që për kapacitetin e suksesshëm të minierave një herë të gjithë anëtarët e pishinë janë përmbledhur. Natyrisht, në këtë rast, dhe fitimi është i ndarë në mes tyre në bazë të performancës së dhënë nga workstation. sot vetëm për të përfituar nga minierat është pothuajse e pamundur.

Pyes veten:   Çfarë është minator? cryptocurrency minierave apo çfarë kanë viruse

Shtimi i një pishinë

Si për të ngritur programin? Pas shkarkimit atë (që ju mund të bëni një lidhje me forumin zyrtare) duhet të unzip paketën, dhe më pas në dosjen që ju doni të krijoni një skedar bat. Çdo gjë është e thjeshtë - ju duhet të krijoni një dokument të ri tekst dhe me dorë të riemërtoni atë të «run.bat». Tjetra, ju duhet të hapur këtë file në ndonjë editor teksti dhe shtoni cilësimet e mëposhtme: cgminer.exe -scrypt -u WORKER.1 -p Parol -O shtresë + TCP: // Adresa: Port. Natyrisht, në vend të «punëtor» duhet të specifikoni emrin e workstation (në varësi të asaj që është raportuar në pishinë), si dhe një fjalëkalim për qasje. ADRESA dhe PORT - janë, përkatësisht, pishinë adresa e TCP dhe porti që do të jetë e minierave. Të gjitha këto të dhëna mund të gjenden direkt në faqen e pishinë, e cila më pas do të transferojë fondet në llogarinë minatorit. Numri laytkoin çantë është e vendosur direkt në zyrën pishinë (në vend).

Dikush vetëm mund të shpëtojë krijuar një bat-file, dhe pastaj - për të drejtuar procesin CGMiner.exe. Të gjithë ju mund të gëzojnë qasje në një pishinë dhe Mayne cryptocurrency. Ajo është vetëm e nevojshme të mos harrojmë monitorimin e temperaturës kartë dhe të sigurojë atë me rrjedhën normale të ajrit për ftohje.

Duke punuar me CGMiner.conf

settings fillestare gjithashtu mund të vendosen nëpërmjet configuration file cgminer.conf. Por për fillestar kjo është më pak e preferuar. Nuk ju mund të vendosni më shumë parametra, duke përfshirë linjë throttling për video (për të parandaluar overheating kritike). Dhe ajo është konsideruar vlerë se pas krijimit të dosjes cgminer.conf gjitha bat-dosje, aplikimi do të injorohen. Dhe së shpejti pas cgminer.conf ju për të kaluar në monedhë më fitimprurës (në mënyrë që të mos krijuar disa Bat-files, kaloni ndërmjet cilësimeve direkt nga terminali).

Në cgminer.cong ju mund të specifikoni më tej parametrat e mëposhtme bazë:

 • GPU-temat (d.m.th., numri i përpunues grafike);
 • Intensiteti (prioritet për të përdorur kapacitetin graphics processor);
 • temp-ndërprerje (temperatura klip në të cilën minierave është shkëputur automatikisht, dmth, detyra e blloqeve llogaritjes ndërpritet);
 • worksize (specifikoni parametrat lejon blloqe të llogaritet);
 • scrypt (mundësuar / pamundësuar Scrypt algorithm përdorur).

 problemet e mundshme

Nëse CGMiner nuk fillon, është e mundur që programi është nisur në një version 32-bit të sistemit operativ. Për të zgjidhur këtë problem ju duhet të instalosh sistemin operativ të Windows 7, 8, 10 ose 64-bit arkitektura.

Windows XP nuk është i mbështetur, Vista - gjithashtu, por versioni minator i vjetër 3.1.1 drejtimin në bazë të saj, edhe pse me kufizime.

Kur përdorni pishinë Hash-to-monedha me parametrat siç tregohet më lart, minator nuk do të funksionojë. Në këtë rast, të gjitha cilësimet janë të vendosur direkt në zyrë pishinë, dhe settings për run.bat - standarde. Cilësimet mund të bëhet në skedën Llogaritë e mia - Worker. Direkt settings cgminer janë në dispozicion në skedën Get Started. Port - Universal 4444. Rastësisht, Hash-To-Monedha mund të shihni statistikat e detajuara në seksionin Pult (edhe në qoftë se jo të minuara vetëm Litecoin).

Pyes veten:   Top 7 programe për cryptocurrency minierave: rishikim

Nëse cgminer.exe fillon me një gabim, duke treguar një problem me X11, një që do të thotë se grafik përshtatës është shumë e vjetër dhe nuk mbështet versionet e fundit të drejtpërdrejtë. Para së gjithash është e nevojshme për të krijuar një shofer më moderne. Nëse kjo nuk ndihmon, ju duhet të ndryshojë hardware.

Total, cgminer - minator i përshtatshëm për minierat në algoritme Scrypt dhe SHA-256. Është e mundur që të bëj rregullim të imët të programit, por ka kufizime mbi vetë monedha. Mirë të përshtatshme vetëm për laytkoin.