Si për të marrë Bitcoins nga kompjuteri i tyre

2018/08/28 0Author kripto

Si të merrni Bitcoin? \ U2014 Si punon kjo më shikoni në mua

Është e njohur se Bitcoin mund të blejnë (në kohën e shkrimit, norma ishte 1063 $ për 1 BTC), por edhe cryptocurrency mund të merrni veten duke përdorur kompjuterin tuaj.

Procesi i marrjes Bitcoin re është e ngjashme me prodhimin e arit (vetë termi Minierave vlen edhe për minierat), por në vend të nuggets, nxjerrë nga shkëmbi duke përdorur pickaxes dhe dinamit, përdoruesit e internetit nëpërmjet programeve të veçanta të zgjidhur problemet komplekse kompjuterike, ofroi një algoritmi të programit . Për çdo bllok të minuar me sukses e numrave është e mundur për të marrë një numër të caktuar të Bitcoin, të bashkuar në një bllok (me shuma e Bitcoins uniforme zvogëlohet me kalimin e kohës). Si të jenë të përfshirë në këtë "ethet e arit" të ri?

1 Mbani një kuletë

Gjëja e parë që bëni - është e nevojshme për të marrë një Bitcoin-çantë (portofolin Bitcoin) , në mënyrë që monedha juaj virtual mund të ruhen diku. Mënyra më e lehtë për të vizitoni faqen e internetit dhe shkarko www.bitcoin.org Bitcoin klientit për sistemin tuaj operativ. Pas instalimit ajo fillon të lëkundur me dosjen e historisë e të gjitha transaksioneve Bitcoin (e ashtuquajtura skedar Blockchain) . Ajo peshon shumë, për shembull, kolegu ynë dridhet e tij më shumë se 48 orë, dhe ende treguesi tregon më pak se 30%.

2 të marrë adresën e kuletës

Pasi klienti do të jetë në një gjendje aktive, klikoni "Krijo" për të marrë adresën e portofolin tuaj. Ajo do të jetë një varg i gjatë e shkronja dhe numra. Ajo është gjithashtu e rekomanduar për të kopje fotografi wallet.dat në një flash drive dhe printoni kopje. Kjo skedë përmban të gjitha të dhënat tuaja personale dhe është shumë i dobishëm në rast të dështimit teknike, si rezultat ju mund të humbni BitCoins tuaja ruajtur.

3 Join pishinë

Tani ju keni një çantë, dhe një klient, ju ndoshta tashmë gati për të shkuar në luftë.

Por, siç e dini, një është një luftëtar, dhe minierave Bitcoins vetëm pothuajse nuk ka kuptim, sepse detyra që janë të krijuara nga një algoritmi, ka arritur një nivel të kompleksitetit që edhe procesor modern nuk do të mjaftojë për tre vitet e fundit, në mënyrë që të marrë të paktën një Bitcoin për disa vjet. Pra, në sajë të Meiningen ju as nuk do të mbulojë koston e energjisë elektrike të konsumuar nga kompjuteri. minierave United apo minierave-pishinë - një biznes fitimprurës.

I ashtuquajturi pishinë jeni bashkuar me një grup të minatorëve që punojnë në blloqe në dispozicion. Më popullor është pishinë llucë së. Ju gjithashtu mund të provoni Mein për BTC Sporti apo të tjerët. Secili prej tyre është e ndryshme në madhësi kryesisht tarifë e cila është akuzuar për njësi (zakonisht rreth 2%), dhe numri i përdoruesve aktivë. Në pishina me më pak minatorët Bitcoins minuar më ngadalë, ndërsa në pishina me një numër të madh të përdoruesve, si rregull, pagesat më të vogla janë bërë.

A mund të besoni një pishinë të administratës?

Si për të marrë Bitcoins?. Image № 2.
Pishinë pronari llucë-së

"Në teori, duke qenë administrator Bitcoin-pishinë, unë mund të marr të gjitha 25 e njësisë BTX që mori pishinë time, dhe të lënë ato për vete. Megjithatë, unë nuk jam duke shkuar për të bërë atë, edhe pse unë e kuptoj njerëzit që nuk duan të besojnë administratorët e pishina. Gjithkush ka lirinë e zgjedhjes, e cila edhe një herë dëshmon se projekti është i lirë Bitcoin vetvete. "

4 Shtimi i "punëtorëve"

Pasi llogaria juaj është krijuar në pishinë, ju duhet të shtoni një "punëtor» (punonjës) . Për çdo minator, kompjuteri që ju do të përdorni për minierat, ju keni nevojë për të marrë një ID të ri; Pishinë në të do të gjurmojë kontributin tuaj për kauzën e përbashkët.

5 Program-minatorë

E minierave të procesit më miqësore dhe intuitive, ju mund të përdorni të veçanta software-minatorë, është një ndërfaqe grafike klient. Në shumicën e tij ata janë mjaft komplekse për të ngritur dhe mund të trembë përdoruesit mesatare. Të përshtatshme për minatorët rishtar programin GUIminer ose Phoenix 2.

përmbajtje

Fitimet për burimet kompjuterike - V-MIRE.NET

Në mesin e shumë mënyra për të fituar para në net kohët e fundit të bëhet një shumë popullor një - të ardhurat në burimet kompjuterike , që është, përdoruesi merr paratë për shfrytëzimin e kapaciteteve të hekurit të saj. Le të shohim se sa është i vërtetë dhe se sa ju mund të fitojnë.

Ne rekomandojmë artikujt tonë të ri:

Sot ne fillojmë të eksperimentit, rezultatet e të cilave do të dini se sa ju mund të fitojnë në Bitcoin Minierave në vitin 2017, duke investuar aq pak sa $ 150. Qëllimi i eksperimentit: për të mësuar se si të bëjnë të vërtetë me ndihmën e ... Lexo më shumë

Çfarë është paga në një kompjuter?

Në qoftë se kompjuteri juaj është një kartë të fuqishme video, ose edhe dy ose tre, ato mund të përdoren për të fituar para. Mundohuni për të përshkruar se si për të bërë fjalë të thjeshta.

Procesi i fituar një burim kompjuter është një prodhim i një kartë video disa llogaritjet, dhe e quajti maynig. Rezultatet e llogaritjeve më vonë krijon një njësi virtuale monetare - Bitcoin (BTC), të cilat mund të shkëmbehen për çdo monedhë të botës dhe në çast të sjellë deri kartën tuaj të kreditit.

Fitimet e thjeshtë në burimet kompjuterike

Vetëm duke përdorur Bitcoins mund të paguani për mallra dhe shërbime, komunikimin celular, dhe ata mund të investojnë, si norma e Bitcoin në tregun botëror është vazhdimisht në rritje dhe si e këtij shkrimi është 673 dollarë për 1 Bitcoin. Ju nuk do të fitoni Bitcoins e tërë dhe pjesët e saj - tsentobitkoiny (0,01 BTC), milibitkoiny (0,001 BTC) dhe mikrobitkoiny (0.000 001 BTC).

Çfarë duhet një kartë grafike për të ardhurat

Për të ardhurat do të takohet nga karta grafike AMD Radeon seri 5XXX. Përdorimi i Nvidia sot joproduktiv, dhe të punojnë me të ndërtuar në videon karta nuk janë të mbështetur.

Sa mund të fitoni

Çdo gjë varet nga parametrat teknike të kartës tuaj grafike, një numër të blloqeve (detyrave), ajo mund të procesit për njësi të kohës, dhe kompleksitetin aktual të detyrave. shpejtësi të përpunimit është matur në MHash / s (MegaHesh / sek). Ju mund të përdorni një makinë llogaritëse të veçantë që merr parasysh të gjitha të dhënat aktuale për llogaritjen e shumës së të ardhurave. Ju duhet të hyjë në shpejtësinë e kartës grafike tuaj, dhe zgjidhni një monedhë të llogaritjes.

Për shembull, kur videoja Radeon HD 7970 - 925 MHz (230 W) që përpunon 555 Mhash / s, mund të fitojnë në ditë në 0,00031 BTC, se shkalla e tanishme është 20 cent në ditë.

Prandaj, në qoftë se kartë video është më shumë, të ardhurat dhe rritet në proporcion me numrin e tyre.

Fitimet e thjeshtë në burimet kompjuterike

Shumë prej tyre janë investuar në krijimin e të ashtuquajturave "ferma" - të ashtuquajturën motherboard, e cila ka të shumta karta të fuqishme video. Apo edhe të blerë një kompjuter, mprehur posaçërisht për prodhimin e Bitcoins.

Si për të fillojnë të fituar BitCoins

Konsideroni hapat themelore të veprimit që duhet të kryhet për të filluar gjenerimin Bitcoins për kompjuterin tuaj.

Download software Bitcoin-portofolin. Ju duhet të shkarkoni nga këtu "Bitcoin-Wallet" klienti software për sistemin tuaj operativ versionin dhe të instaloni atë në kompjuterin tuaj. Instalimi është shumë e thjeshtë. Kur ju drejtuar programin për herë të parë, ju duhet të prisni derisa njësia do të shkarkoni, e cila mund të marrë një kohë të gjatë ( rreth 24 orë ), pasi ajo do të ngarkohet një shumë mjaft e të dhënave.

bitcoin1

Vendosja e Bitcoin-portofolin. Bitcoin-portofolin ju duhet të zgjidhni tab "pritëse", pastaj klikoni në këndin e majtë të ulët "Krijo Adresa". Ju mund të krijoni një etiketë që adresojë, dhe për çdo shërbim nga të cilat ju dëshironi të marrë fondet, ju mund të merrni një adresë të veçantë, i cili është shumë i përshtatshëm.

Hyrja në pishinë. Ju mund të gjenerojnë biktoiny dhe vetëm, por kjo do të kërkojë burime të mëdha teknike dhe shumë kohë (nga disa muaj në një vit ose më shumë).

Për të siguruar që ju i keni fituar, ju keni nevojë për të hyrë në pishinë - një burim komunitetit që bashkon ata që dëshirojnë të angazhohen në miniera. Ka shumë pishina, një nga më të madhe - 50btc.com Kjo pishinë është i thjeshtë, i përshtatshëm dhe të besueshëm, mbështet pagesat në disa sistemeve të njohura të pagesave.

Shko 50btc.com, zgjidhni ruse dhe kliko "Regjistrohu" button.

Në fushat përkatëse, shkruani e-mailin tuaj dhe të zgjidhni një fjalëkalim dy herë.

Pas kësaj, të hapur menunë "Pagesat" tab dhe shtoni "Adresa juaj e Bitcoin" adresën e portofolin Bitcoin. Për ta bërë këtë, klikoni "+ Add" dhe shkruani vlerën në fushë "adresën Bitcoin."

"Miner" program injeksion . Për shembull, programi i përshtatshëm 50miner. Pas Unzip injeksion në çdo dosje, për shembull, D: \\ \\ minatorëve 50miner.

Të drejtuar programin. fotografi të hapur 50Miner dhe lloji në worker`s e-mail (ai që kemi përdorur gjatë regjistrimit të kuletës). Fjalëkalimi nuk është e nevojshme. Pastaj klikoni «Vetëm minierave» ( «Vetëm Minierave").

Fitimet e thjeshtë në burimet kompjuterike

Miner do të përcaktojë grafika dhe platformë OpenCL, e cila është në kompjuter. Nëse platformë dëshiruar OpenCL është zbuluar, programi do të shfaq një lidhje për të shkarkuar atë. Cilësimet janë bërë automatikisht dhe programi i zgjedhur në vlerat optimale.

Metoda e përzgjedhjes tërheqja . Ju mund të zgjidhni Yandex, Webmoney, Qiwi, telefon celular, si dhe kartën VISA.

Pas disa kohë në vend 50btc.com ju mund të shihni se punonjësi tashmë është duke punuar. Tab "Bilanci" në këndin e sipërm të djathtë do të shfaq rezultat i rritjes së - në rritje bilancin.

perspektivat minerare

Si premtuese ky lloj i të ardhurave është e vështirë për të thënë. Si numri i pjesëmarrësve rritet kompjuterike kompleksitetin, respektivisht, zgjidhjet gjenden nëpër një periudhë të gjatë kohore. Kështu, Bitcoins pak krijuara, pra të ardhurat do të bëhet më pak.

Kartat alternative video për minierat

Në fillim të vitit 2013 për të zëvendësuar kartë video për minierat erdhën njësitë speciale Bitcoin ASIC Miner për të gjeneruar Bitcoins, shpejtësia informatikë i cili është dhjetëra MegaHesh / sec. Kjo është, fuqia e kësaj makine tejkalon fuqinë e qindra e kartave. Në thelb sot rrjeti Bitcoin informatikë pushtet qëndron në këto njësi.

Fitimet e thjeshtë në burimet kompjuterike
Bitcoin ASIC Miner

Kostoja e makinës, varësisht nga numri i patate të skuqura është 10 deri në 16 mijë dollarë. Dhe në qoftë se të jepnin më parë ASIC ishte 400 $ në ditë, por sot kjo shifër mezi arrin në $ 30. Me rritjen e kompleksitetit të informatikë rendimentin në mënyrë të pashmangshme do të bjerë. Kështu, investimet në pajisje do të paguajë me të ardhura të qëndrueshme në $ 30 (dhe kjo nuk do të jetë e qëndrueshme) vetëm pas 29 vjetësh. Sot, pra, për të shpenzuar para për të blerë Bitcoin ASIC Miner papërshtatshme.

Në vitin 2014 është planifikuar për lirimin e një brez të ri të pajisjeve për minierat, shpejtësi të përpunimit të cilat transaksionet do të jetë shumë herë më e lartë se normat aktuale. Megjithatë, fati i këtyre pajisjeve është i njëjtë me atë të brezave të mëparshëm - ka fituar vetëm një herë blerë, sepse me rritjen e fuqisë rrit kompleksitetin e llogaritjeve. Dhe herët a vonë ajo do të arrijë një magnitudë të tillë që edhe pajisjet më të fuqishme do të kërkojë një zgjidhje për këtë problem është shumë e gjatë.

Fitimet e thjeshtë në burimet kompjuterike
Është i dobishëm për t'u angazhuar në spekulime Bitcoins?

Bitcoin rritjen e sotme norma është kryesisht për shkak të kërkesës së lartë për Bitcoin ASIC minator. Pse? Fakti se shumica e këtyre makinave janë realizuar për këto shumë Bitcoins që njerëzit blejnë për para të vërteta në shpresën e një kthim të shpejtë të investimit të tyre. Kjo është, në lulëzim kështu "flluskë" nuk mund të rritet përgjithmonë, dhe kur jepnin nga blerja ASIC vjeshtë, kërkesa do të bjerë, së bashku me kërkesën për Bitcoins.

Ndërkohë që sistemi është në rritje, është e mundur që të angazhohen në transaksione spekulative - blerë dhe shitur Bitcoins, duke fituar një humbje të këmbimit valutor. Megjithatë, kur shikoj prapa në historinë e ndryshimeve në vlerën e Bitcoins gjatë dy viteve të fundit, kur kursi i këmbimit të monedhave të botës Bitcoin është rritur disa herë dhe ra në çmim me dhjetëra herë, manipulime të tilla mund t'i atribuohet transaksioneve në rrezik shumë të lartë. Një vendim në se do të marrë rreziqe ose jo të tilla, të gjithë është i lirë për të marrë veten.

Shih gjithashtu:

Si për të marrë Bitcoins në kompjuterin tim? - TIPS ...

Sot ne flasim për të ardhurat Bitcoin opsion (cryptocurrency) në kompjuterin tuaj, dhe sa ju mund të fitojnë në një muaj, nëse Maina në PC tuaj në shtëpi?

Shumë çudi nëse është e mundur për të nxjerrë cryptocurrency duke përdorur kompjuterin tuaj?

Përgjigjem se, po, ju mund. Në parim, kjo është e mundur për të marrë cryptocurrency edhe me kompjuter të ulët të energjisë. Po, kjo nuk do të jetë një mijë rubla në ditë, por nga 50 deri në 500 rubla ju mund të merrni.

Jo keq, apo jo?

Ka disa opsione:

1. Shkarko programin-minator. Konfiguroni atë dhe lidheni në pishinë (minatorët e komunitetit) dhe të fillojnë Main. Ju vetëm duhet të kuptojnë programimit.

2. Sign up për një shërbim provuar. Pa-minatorë. Access. EVERYTHING! Kompjuteri juaj do të fillojnë të fituar të holla.

Bitcoins janë prodhuar në kompjuterin e tij. Mining cryptocurrency në IDD ose laptop

Bitcoins janë prodhuar në kompjuterin e tij. Mining cryptocurrency në IDD ose laptop
c) Në studim, shkarko minator programit

Bitcoins janë prodhuar në kompjuterin e tij. Mining cryptocurrency në IDD ose laptop

Login dhe fjalëkalimi dhënë gjatë regjistrimit. Pas login sistemi do t'ju kërkojë që të shtypni një buton dhe do të testojë kompjuterin tuaj. Pra, aplikimi, ajo do të jetë e qartë se çfarë lloj i ngarkesës japin, dhe se sa ju do të fitoni në ditë. Këto të dhëna do të shfaqet në kërkesë.

Bitcoins janë prodhuar në kompjuterin e tij. Mining cryptocurrency në IDD ose laptop

Në mënyrë të lehtë ajo përdor më pak se 50% të fuqisë duke qenë të kujdesshëm për të mos ndërhyjë me punën tuaj në kompjuter. Mund ta imagjinoni? Ju punoni, por këtë herë ju ka rënë të holla në llogarinë.

Në mënyrë të plotë, sistemi përdor më shumë fuqi dhe sjell më shumë para.

Nga rruga, sistemi mund të shkojnë në veprim të plotë pas një sasi të caktuar kohe. By default, ajo është me vlerë 5 minuta.

Bitcoins janë prodhuar në kompjuterin e tij. Mining cryptocurrency në IDD ose laptop

Ne përcaktimin e japin në kompjuterë të ndryshëm. Mesatarisht, kjo tregon - 60-100 rubla në ditë. Cool, huh? Në fakt, kjo është nga askund.

Vetëm e pa dhe rezultate të rëndësishme. Dhe rendimenti ishte 500-800 rubla në ditë. E gjitha varet nga sistemin tuaj kompjuterik.

Këtu, kjo tregon një nga kompjuterat e mi (nga rruga kjo nuk është një shifër e parave të keqe në rrugë nuk rrokulliset.!):

Bitcoins janë prodhuar në kompjuterin e tij. Mining cryptocurrency në IDD ose laptop

Konkluzionet mund të jenë nga 50 rubla. Kërkesa për pagesë mund të bëhet të paktën çdo ditë.

Bitcoins janë prodhuar në kompjuterin e tij. Mining cryptocurrency në IDD ose laptop

Disa herë kam kërkuar një përfundim në Bitcoin. Ajo vjen shumë shpejt. Pak më shumë se 10 minuta.

Bitcoins janë prodhuar në kompjuterin e tij. Mining cryptocurrency në IDD ose laptop

ps Unë jam i kënaqur me të njohur .. ai tha se edhe nëse programi sjell 10p në ditë, një minimum të energjisë elektrike në rreh shtëpi. Cool, nuk është ajo?

Si për të fituar Bitcoins përdorur kompjuterin - 5 thjeshtë ...

Në dy vitet e fundit cryptocurrency temë është ngritur shpesh në media popullore, shumica e gazetarëve të shkruani në lidhje me Bitcoin dhe të ardhurat mbi ta në një mënyrë pozitive. Dhe duke kërkuar në Bitcoin kursit të këmbimit, i cili në vitin 2017 tashmë e tejkalon 1 BTC në $ 2700, bëhet e qartë se pse shumë përdorues të internetit të interesuar në pyetjen se si për të bërë Bitcoin. Perspektiva të instaluar në PC tuaj një program të veçantë për minierat që në mënyrë të pavarur do të kryejë të gjitha llogaritjet e nevojshme dhe të gjenerojë monedha virtuale, ajo duket shumë joshëse, por kjo nuk është kaq e thjeshtë.

Në ditët e para të cryptocurrency kur secili bllok krijuar përmban 50 monedha, në pyetjen se si të krijoni Bitcoins në kompjuterin e tij, ai ishte relevant. Në 2009-2012 ajo ishte me të vërtetë e mundur Mein cryptocurrency veten duke përdorur një kompjuter në shtëpi. Atëherë procesi i prodhimit të monedhave ishte shumë më e lehtë, dhe minatorët në rrjet ishte disa urdhra të madhësisë më të vogël, kështu që edhe pronarët nuk janë kompjutera shumë të fuqishëm mund të llogarisin në fat. Por në vitin 2018 përgjigja në pyetjen se Bitcoins sa shpejt namaynit në një PC në shtëpi, është e qartë: pa një pajisje të veçantë shumë të fuqishme që nuk është e mundur.

Megjithatë, ne nuk mund të themi se tashmë rrjeti i përdoruesve të zakonshëm nuk kanë asnjë shans për të marrë Bitcoins për kompjuterin tuaj. Sigurisht, kjo do të kërkojë përpjekje dhe kosto, por si rezultat i kësaj ju mund të fitojnë të holla të mirë në Bitcoin minierave. Konsideroni prodhimin Specifikat cryptocurrency dhe mënyrat në të cilat tani me të vërtetë fillojnë të lëkundur Bitcoin.

Min-1, Si jam Bitcoins kryesore në vitin 2018: në pishinë ose në tuaj?

Minierave (nga anglisht Minierave -. Minierave) - procesin e krijimit të Bitcoins përmes llogaritjeve. Emetuar blloqe cryptocurrency, dhe secili bllok përmban një numër të caktuar të monedhave. Në vitin 2009, kur sistemi ishte nisur vetëm në të njëjtin bllok ishte 50 BTC, dhe pas 4 viteve të kompensimit për bllokut nxjerrë të çelikut është 25 monedha. Në fund të vitit 2016 numri i Bitcoin, përdoruesi është akuzuar për bllokun e krijuara, ulur përsëri nga gjysma - për 12,5 BTC.

Mesatarisht, çdo 10 minuta në njësinë e rrjetit 1 është gjeneruar, dhe minator ose një grup i minatorëve, dobyvshih qenia e tij të paguar. Gjithsej Bitcoins që mund të nxirren, kufizuar - pas 21 milion do të krijohet monedha, procesi i ndalon. Të përshpejtojë procesin e gjenerimit të blloqeve të reja dhe për të marrë të gjitha monedhat për disa ditë ose javë është e pamundur. Prandaj, më shumë përdorues në rrjet në të njëjtën kohë të angazhuar në miniera, të vogla me mundësinë për të krijuar bitkiony secilin prej tyre.

Kështu, ne mund të konkludojmë se procesi i krijimit të cryptocurrency komplikuar vazhdimisht nën ndikimin e dy faktorëve:

 1. Rënia e honorareve për çdo njësi të prodhuar
 2. Rritja e numrit të minatorëve pse numri i blloqeve që mund të gjenerohet per njesi kohe mbetet e pandryshuar.

Megjithatë, ka një tjetër faktor që është pjesërisht "përputhet" kompleksitetin e Bitcoins minerare dhe e bëjnë këtë cryptocurrency prodhimit tërheqëse për përdoruesit në rrjet. Ky faktor - shkalla e lartë e monedhës virtuale dhe perspektivat për rritjen e saj të mëtejshme.

Min-1, Si jam Bitcoins kryesore në vitin 2018: në pishinë ose në tuaj?

Software për minierat

Hapi i parë për të siguruar që Bitcoin Minierave fillimi është krijimi i personal Bitcoin-portofolin. Bitcoin portofolin nevojë dhe minator, dhe ata që thjesht përdor monedhën për të bërë blerje në internet apo fiton në investime në të holla virtuale.

Mundësia më e lehtë dhe më e sigurt është për të krijuar një çantë zyrtare blockchain. Por, si shumë përdorues të besimit minuara ose të blera purses e tyre virtuale monedhë Breadwallet dhe armaturë. Ajo kombinon këto zgjidhje software që çelësat janë ruajtur në një përdorues kompjuteri personal, dhe jo në shërbimet cloud. Prandaj, çelësi private e përdoruesit nuk mund të hyni në çdo person i palës së tretë.

Server Bitcoin-kuletat si Coinbase mund të përdoren vetëm në përgjegjësinë tuaj. Fakti se të gjitha të dhënat janë ruajtur në serverat ISP-së. Dhe ofruesi (ose një hacker për të thyer në server) në çdo kohë mund të kenë qasje në të gjitha çelësat nga çantë e saj - si për publikun dhe për të private.

Min-1, Si jam Bitcoins kryesore në vitin 2018: në pishinë ose në tuaj?

Përveç çantë për Bitcoins Nxjerrja Equipment vet (PC, dedikuar ASIC-minatorët, grafikë të fuqishme) program është e nevojshme që do të kryejnë llogaritje për të gjeneruar blloqe. përdoruesit Online mund të gjeni më shumë se 10 software të ndryshme për të krijuar cryptocurrency, të cilat janë përshtatur për Windows dhe Linux sistemet operative. Gjithashtu, shumica e tyre janë të dizajnuara për prodhimin jo vetëm Bitcoin, por edhe një numër i cryptocurrency tjetër. Programi më popullor për krijimin BitCoins janë:

 • BFGMiner - minator, i cili mund të përdoret për prodhimin e parave virtuale në kapacitetin e matricës, karta grafike, procesor dhe ASIC.
 • CGMiner - program i fuqishëm dhe pothuajse universale për krijimin e blloqeve. Ajo jo vetëm që kryen të gjitha llogaritjet e nevojshme, por gjithashtu monitoron fuqinë e kartës grafike dhe kompjuteri përshtat shpejtësinë e ventilatorit gjatë Bitcoins prodhimit ose cryptocurrency tjetër.
 • NiceHash Miner - version Multiplayer e re CGMiner.

Cloud cryptocurrency minierave

Në qoftë se 4-5 vjet më parë, kur "Fadrom" Bitcoin ishte relativisht e vogël, mesatare pronarët PC të energjisë mund të prodhojë cryptocurrency vet, por tani kjo nuk është e vërtetë. Në një PC apo laptop namaynit njësi standarde me monedha virtuale nuk mund të jetë - teknika thjesht nuk ka fuqi të mjaftueshme. Prandaj, minatorët filluan të formojnë grupe (pishina), për të lidhur fuqinë e pajisjeve të tyre për prodhimin në masë. Ky krijim i Bitcoin Minierave quajtur kolektivisht re.

Në një pishinë mund të përbëhet, dhe 1000, dhe 100 000 përdorues në një kohë, dhe shumë njerëz u bashkuan përpjekjet e tyre dhe më të fuqishme që ata kanë teknologji, aq më shumë njësi që do të krijojë. Kompensimi për çdo njësi të prodhuar në pishinë është shpërndarë në mesin e të gjithë pjesëmarrësve në proporcion me fuqinë furnizuar për të hash. Prandaj, presin për të fituar në muaj për 1 ose më shumë Bitcoins përdoruesit e zakonshëm nuk duhet të jetë - ata mund të merrni një mesatare prej 150-400 mijë Satoshi 30 ditë. Është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend se administrata pishinë është duke marrë të gjithë pjesëmarrësit një tarifë prej midis 1 dhe 5% e të ardhurave.

Zgjidhni një pishinë për kolektive e minierave Bitcoin vetë përdoruesit. Gjëja kryesore - për të marrë parasysh reputacionin dhe jetën e pishinë. Dhe sot e suksesshme më të besueshme dhe pishina e mëposhtme minerare:

 • AntPool - pishinë kineze, prodhon rreth 15% të të gjitha blloqeve të reja
 • F2Pool (një tjetër emër - DiscusFish) - Chinese Mining-pishinë, duke krijuar në këtë moment rreth 12% të të gjitha blloqeve të reja
 • BitFury Pool - pishinë Georgian private, e cila krijon rreth 12% të të gjitha Bitcoins
 • ViaBTC - pishinë kineze ka qenë i hapur për 3 vjet dhe minierat 8% të të gjitha blloqeve të reja
 • GBMiners - provuar edhe Indian Mining-pishinë me pjesën në prodhimin e përgjithshëm Bitcoin 5%.

Cloud Mining është aktualisht mënyra më premtuese për të minierave Bitcoin. Megjithatë, ne nuk mund të themi se ajo nuk kërkon investime, për shkak se për të marrë një shpërblim të mirë, përdoruesi duhet të sigurojë një pishinë të pajisjeve të fuqishme. Dhe shumica e kompanive - pronarët e pishina të ofrojë të gjithë pjesëmarrësit e blerjes së prodhimit ose me qira e ASIC-minatorët, të cilat, kur është e instaluar në një pishinë të Bitcoin-fermës do të jetë "punojnë" për të pronarit apo qiramarrësit e saj.

Min-1, Si jam Bitcoins kryesore në vitin 2018: në pishinë ose në tuaj?

Përfitimet e reja e minierave përfshijnë perspektivën reale të të ardhurave, nuk ka kosto shtesë të energjisë dhe mungesën e nevojës për të monitoruar vazhdimisht serviceability e pajisjeve të tyre (me qira).

Minierave nëpërmjet ASIC-minatorëve

ASIC-minatorë (në të përbashkët të quajtur "Asik") - është një pajisje shumë të specializuar që është i instaluar në PC, dhe ka për qëllim vetëm për cryptocurrency prodhimit. Minatorët moderne janë shumë të fuqishme, por kanë vetëm një funksion - për të kryer operacione për të gjeneruar të blloqeve të reja. Prandaj, blerjen e pajisjeve të tilla është e lidhur me një rrezik të caktuar, sepse në qoftë se kursi i këmbimit Bitcoin bie ndjeshëm, ASIC-minatorët do të bëhet hekuri kotë.

Megjithatë, blerja e ASIC - është unik për sot një mënyrë për të bërë Bitcoin vetë, pa pjesëmarrjen në një pishinë. Duke pasur bikoin-fermë me disa minator i fuqishëm është vetë realist gjenerojnë blloqe të reja që përshtaten kushtet e sistemit, dhe për të marrë shpërblimin e tyre.

Por për ata që duan të krijojnë fermën e tyre dhe të gërmoj Bitcoin individuale, ajo duhet të kuptohet se në fillim do të kërkojë investime të mëdha. Çmimi ASIC-minatorë, fuqia e të cilit është e mjaftueshme për të gjeneruar të blloqeve të reja në këtë moment është mbi $ 1500-3000. Është gjithashtu e rëndësishme që pajisjet e konsumon një shumë të energjisë elektrike, dhe shpenzimet e energjisë elektrike do të përballohen nga cryptocurrency individual Aventurier.

Min-1, Si jam Bitcoins kryesore në vitin 2018: në pishinë ose në tuaj?

Aktualisht, më të popullarizuara të këtyre prodhuesve ASIC:

 • HashCoins
 • Avalon
 • Bitmain Tech
 • AsicMiner et al.

Minierave në kartat

Bitcoins Minierave mbi kartat grafike të lojrave ishte shumë popullor në 2013-2015, kapacitetet e pajisjeve kodin e mjaftueshme për të kryer hashing. Tani, në përputhje me pohimet e minatorëve me përvojë, madje edhe një i kartës grafike më të fuqishme nuk do të jetë e mjaftueshme për të kryer operacione kompjuterike. Prandaj, ata që preferojnë këtë metodë të prodhimit cryptocurrency blerë disa dedikuar prodhimit të fuqishëm Nvidia kartë ose ASUS dhe për të krijuar vet Bitcoin-fermën e tyre.

Metoda si Maini Bitcoins në kartën video NVIDIA, jo shumë të ndryshme nga e minierave në Asik. Këto karta janë të instaluar në PC, dhe pastaj të drejtuar programin-minatorët, të cilët kalojnë një operacion të hash, duke përdorur fuqinë e kartave grafike.

Për shkak të faktit se Nvidia dhe Asus kanë filluar për të prodhuar grafika për minierat, fadroma cryptocurrency tani mund të marrë një "hekur" të specializuar në vend që të blejnë një kartë gamer, ashtu siç bënë më parë. Megjithatë, çmimi i pajisjeve të tilla nuk është shumë më e ulët se sa kostoja e ASIC-minatorëve, dhe performanca e saj - disa më pak.

Gjatë kartat testit është gjetur se ata janë më të efektshme për cryptocurrency nxjerrjes tilla si eter, laytkoin et al. Por, për Bitcoin prodhimit kërkojnë disa karta me efikasitet të lartë.

Si për të fituar Bitcoins duke përdorur një kompjuter ose ...

Si ju mund të fitojnë BitCoins duke përdorur kompjuterin në shtëpi

Bitcoin - e cryptocurrency parë dhe më të popullarizuara në planet. Vlera monedhë është rreth 8 mijë. dollarë. Kushdo që është duke u përballur saj, sytë e tij të ndizet. Shumë janë të pyesin se ku për të marrë të paktën një Bitcoin. Sot ne do të ju tregojnë se si për të fituar Bitcoins duke përdorur një kompjuter. Një vështrim i detajuar në të gjitha mënyrat e mundshme me dhe pa të bashkëngjitni skedarë.

Si Bitcoin minuar në kompjuterin tuaj

fitimet fillim nuk ndodh pa investime. Ju do të keni për të investuar çdo para ose kohë. Dhe shpesh, të dyja. Bitcoins mund të fitohen në mënyrat e mëposhtme:

 • Minierave;
 • Cloud Minierave;
 • Fitimet në vinça dhe vende të veçanta;
 • Trading.

Le të konsiderojmë secilën nga këto në detaje.

Si am Main Bitcoins për kompjuterin tuaj

Blokcheyn - një zinxhir të blloqeve, në të cilën të gjitha transaksionet janë regjistruar me cryptocurrency ndodhin brenda rrjetit. Minierave quajtur proces të ri bllok kërkimit për blokcheyna. Blloku i ri është llogaritur në bazë të një algoritmi të veçantë. Për blokcheyna përshtatet çdo bllok, por vetëm përgjigjet rregullave të caktuara.

Minatorët zgjidhja blloqet në kërkim të plotësojnë kërkesat. Kërko Efektiviteti varet nga shpejtësia e kërkimit, dmth, fuqia e pajisjeve të minatorëve. Miner, i cili gjendet njësia e parë e tillë, merr shpërblim për 25 Bitcoins e tij. Blloku i ri është çdo 10 minuta. Duke marrë parasysh se sa është tani me vlerë 1 Bitcoin, ky lloj i të ardhurave duket të jetë shumë i dobishëm. Që të filloni të minierave Bitcoin në kompjuterin tuaj, ju duhet:

 • Fillo një portofol Bitcoin;
 • Shkarko software për minierat;
 • Filloni Main.

Por ajo ka shkuar me kohë janë ditët e Bitcoins minierave në PC tuaj në shtëpi, ajo ka pushuar të jetë efektive. Tani kështu që ju mund Mein vetëm cryptocurrency re neraskruchennyh. Processor, hard drive, ose në një kompjuter portativ minierave Bitcoin është e pamundur.

Blokcheyn Bitcoins rregulluar tillë që kompleksiteti kompjuterike është e rregulluar shumën minatorë që gjithmonë të vëzhguar njësi kohë gjetjen e rregulluar për 10 minuta. Bitcoin - të cryptocurrency më popullore, në krahasim me vështirësi fillestare për të llogaritur blloqe të bëhet shumë e vështirë. Tani, për të fituar, kërkon një PC me një kartë grafike të fuqishme. Mein Bitcoins në kompjuter në shtëpi nuk është fitimprurëse, është e nevojshme të bashkohet me pishinë.

Pool - është një server që shpërndan llogaritjen e njësisë së re midis palëve të lidhura. Pasi bllok është gjetur, pishinë do të shpërblehet për të, dhe të shpërndajë atë në proporcion me kontributin e pjesëmarrësve paraqitet në llogaritjen. Udhëzime si Mein Bitcoins në kompjuterin tuaj në pishinë:

 • Gjeni një pishinë fitimprurës;
 • Regjistruar një çantë apo llogari aksioneve për transferimin e fondeve;
 • Shkarko Miner, vendosur atë në portofolin dhe pishinë;
 • Të marrë fitim.

Çfarë hardware nuk kam nevojë për Bitcoins minierave në një pishinë? Faqe ka një kalkulator çdo pishinë. Rezultatin heshreyt tij dhe koston e energjisë elektrike në zonën tuaj (pas-minator software është aktivizuar gjithmonë), ju të llogaritur fitimin nga pjesëmarrja në një pishinë. Makina llogaritëse janë të programuar në bazë të kompleksitetit kompjuterike, në rritje me kalimin e kohës. Natyrisht, heshreyt lartë, aq më i madh fitimi.

Më të mirë për të zgjedhur pishina untwisted me një numër të madh të pjesëmarrësve. Sa më shumë minatorët, të fortë pishinë dhe shanset e gjetjes së një bllok të ri. I minierave është shumë më efektive në PC e tyre për të mbledhur fermë.

Le të llogarisin. PC me kartën dy grafikë të mirë do të kushtojë 100 mijë rubla, dhe ferma e katër të njëjtën kartave - .. 140 mijë rubla, në qoftë se ju bleni kartën jashtë vendit. Mblidhen fermë më fitimprurës. Nëse ju krahasoni sa Bitcoins ju mund të fitojnë në një kompjuter të vetëm në një fermë, ai do të humbasë pushtetin, dhe për këtë arsye, numri i monedhave të prodhuara.

Farm për 200 mijë. Rubla do të paguajnë për veten në gjashtë muaj. Nëse ju urdhërojë pjesë jashtë vendit, për katër muaj. Por fermë është 200 mijë. Rubla dhe buxheti konsiderohet për Bitcoins minerare nuk janë të përshtatshme. Për të konkurruar me ferma të mëdha të përbërë nga qindra e kartave dhe Asik ajo dështon. Është më mirë për të parë në të tjera cryptocurrency p.sh. laytkoinu ose eter. Ose e konsiderojnë këtë opsion Bitcoin ardhurave në kompjuterin tuaj, si minierat cloud.

cloud Minierave

Mine Bitcoins duke përdorur të njëjtin kompjuter nuk do të jetë e mundur pa blerë pajisje të shtrenjta. Jo të gjithë kanë mjetet dhe dëshirën për të investuar dhe Mynah dëshironi. Pronarët doli me pajisje të fuqishme për të marrë me qira heshreyt.

Pronari Pajisje krijon një vend. Në vend përdorues dhe kontratat e blerjes vijnë. Contract - një marrëveshje për një afat të caktuar të cilën shitësi merr përsipër të sigurojë pajisje për minierat, dhe blerësi - për të paguar qiranë. Kontratat janë zakonisht nga gjashtë muaj deri në pacaktuar.

Si të filloni Mein Bitcoin minierave në cloud? Shumë e thjeshtë. Sign up në çdo vend që ofron shërbime të tilla, kontratën e blerjes dhe të shikojnë paratë do të vijnë.

Shumë çudi pse pronari i pjesës pajisjeve fitimet e tyre me të tjerët, sepse ai ka mundësi, si për të marrë Bitcoin në pajisjet e tyre. Fakti është se në rast të shitjes të energjisë shitësi merr të gjitha fitimet menjëherë, në vend se gradualisht gjatë kohëzgjatjes së kontratës, sikur ai vetë Maini. Pas të gjitha, në këtë kohë me cryptocurrency nxjerrë mund të ndodhë ndonjë ndryshim derisa të zhvlerësimit. Pajisje mund të huazohen, dhe shitja e kapacitetit do të paguajnë atë në një herë.

Disa vende të japë një cryptocurrency të vogël si një bonus për nënshkrimin e deri. Por të marrë atë nga shërbimi, ju mund të vetëm në marrjen e fondeve të veta dhe kontratën e shitblerjes. Shërbimi mund edhe të marrë paratë mbrapa në qoftë se disa ditë pas regjistrimit të përdoruesit kështu që mos e blej atë.

Për fat të keq, specifikat e re e minierave ka gjeneruar një shumë të mashtrimit në këtë fushë. servers janë shpesh për minierat janë të vendosura në vende të tjera, që nuk i jep mundësinë për të provuar ekzistencën e tyre fizike. Fraudsters të mbledhur të holla dhe me qira pushtetin jo-ekzistente. Listat e shërbimeve të tilla soskamivshihsya ndikojnë gjatësinë e saj.

Kur zgjedh një shërbim për renë e minierave, i kushtoj vëmendje të moshës dhe kushteve të ofruara. Nëse të ardhurat premtim pabesueshëm, është e mundshme që të fraudsters, sepse qëllimi i tyre - për të tërhequr klientët me çdo kusht. Nuk janë një çift i shërbimeve të provuar, duke punuar për disa vjet. Këto vende kanë provuar pagesat e rregullta:

 • https://www.genesis-mining.ru/;
 • https://hashflare.io/.

Fitimet në vinça

Nëse dy mënyrat e mësipërme Bitcoin ardhurave në një kompjuter i lidhur me investimet, të ardhurat mbi vinça nuk kërkon investim të holla, vetëm kohën tuaj. Ne ofrojmë një listë në këtë pjesë të punimit të gjitha që është e lidhur me një freebie.

Vinçat quajtur vende të fitojnë të holla nga reklama përkatëse. Për të tërhequr vizitorët, ata japin mysafirë të rastit dhurata. Ndonjëherë këto dhurata janë në formë cryptocurrency. Natyrisht, një shumë kështu që nuk do të fitojnë.

Nga të ardhurat mbi vinça mund t'i atribuohet në zbatimin e detyrave për faqet specifike. Ju do të bëni detyra të thjeshta, për shembull, shkoni në faqen e internetit, të hyjë në captcha apo të shikojnë reklama. A është e mundur për të fituar një sasi të mjaftueshme të Bitcoins, duke bërë këtë? Të ardhurat nga veprimtari të tilla është gjithashtu shumë modest. Por disa janë të regjistruar në njëzet e shërbimeve të tilla.

Një tjetër mënyrë për rritjen e të ardhurave - për të marrë pjesë në programin e referimit. Pas fituar disa mijëra referime, ju do të merrni prej tyre të ardhura të mira pasive. Por tërheqja e referimeve është konvertuar në punë. Në fund të fundit, disa prej tyre në mënyrë të pashmangshme do të pushojë për të punuar, ju duhet të sigurojë që fluksi i të reja. aktivitet i tillë kërkon një lloj të caktuar të komunikimit personalitetit të orientuar, dhe, natyrisht, kohë të lirë.

Një tjetër mënyrë për të marrë Bitcoin nga PC tuaj për të lira është që të marrin pjesë në projektet e reja të ICO-së. Projektet ICO janë krijuar për mbledhjen e investimeve në startups. Përdoruesit blerë argumentet lëshuara për të marrë në të ardhmen për këto shërbime të fillojë-up, ose për të shitur në bursë. Si pjesë e marketingut të kompanisë, zhvilluesit mund të shpërndajë argumentet e tyre për regjistrimin e projekteve, Huskies, iu përgjigjni. Ndoshta, me kalimin e kohës, këto argumentet do të rritet në çmim, dhe ju mund të shkëmbejnë ato për Bitcoins.

Trajtojnë me kujdes në çdo program për të fituar Bitcoins, krijuesit e të cilit thonë se është e mjaftueshme për të krijuar ato në një makinë pune, dhe ata do të fitojnë Bitcoins për ju. Nëse kjo sigurisht nuk është një program për minierat, mjaft e dyshimtë qëllimi i saj.

Është e vështirë të besohet, por nuk janë lojëra që paguajnë përdoruesit BitCoins apo monedha të tjera për lojë në to. Shpesh këto lojra kërkojnë investime shtesë, edhe pa ata nuk është tërheqja e mundur. Ose, në lojë është e mundur për të fituar jo vetëm, por edhe një humbje. Ka shumë mundësi, të gjithë ata të bashkuar nga një gjë: zhvilluesve të lojës krijuar nuk të nxjerrë lojtarët cryptocurrency, dhe për përfitimin e tyre. Në lojëra të tilla është një rrezik për të shkuar në minus.

Trading cryptocurrency zhvillohet në të njëjtin parim si të tregtisë në tregjet e aksioneve. Qëllimi i çdo tregtari - Blej lirë për të shitur më të shtrenjtë. Sa mund të fitoni BitCoins, duke bërë tregti në një PC standarde. Madhësia e të ardhurave për shkak të veçantitë të caktuara të këtij tregu:

 • luhatshmëri të lartë. Kurset cryptocurrency ndryshon me shpejtësi të lartë, këto dallime të lejojë tregtar për të bërë para të mira. Blej nevojën cryptocurrency me ritme të bien, dhe për të shitur - në kulmin e tij.
 • Low kapitali start-up. Karakteristikë rrjedh nga luhatshmëri e lartë. luhatshmëria e lartë e bën të mundur që të shumëzohet shuma filluar disa herë nën trajtimin e duhur. ajo nuk do të punojë në tregjet e aksioneve.
 • Në tregjet kriptovalyutnyh shpesh Vlerësoni grupin e kontrollit të lojtarëve me një shumë të kapitalit. Ata janë në gjendje të shkaktojnë rritjen ose rënien, shpesh qëllimisht për të provokuar lojtarë të tjerë në datat e veprimeve të tyre.

Për të filluar tregtare, ju duhet të zgjidhni shkëmbimin. Exchange fiatnymi janë të përziera me para (rubla, dollarë, etj), dhe në mesin e cryptocurrency tregtare. Nëse ju vendosni kriptovalyutnuyu duhet të fillojnë atë me anë të shkëmbyesit ose shkëmbimi tjetër. Bitcoin - një monedhë universale në cryptocurrency botërore si dollarit në paratë e botës fiatnyh. Ajo nuk duhet të jetë e vështirë për të blerë atë.

Kur zgjedh një njoftim bursë në hyrje dhe dalje të mjeteve Komisionit dhe ndikim në procesin e verifikimit. Në disa shkëmbimeve tërheqja është pothuajse nuk është e mundur pa verifikim.

Në mënyrë që të tregtisë me sukses në bursat, ndjekin rekomandimet:

 • Mos luaj në të gjitha kursimet e tyre apo fondet e marra hua. Kjo do të përkeqësojnë situatën dhe mund të shkaktojë një veprime të nxituar.
 • Nuk cryptocurrency shesë më lirë se ata blerë. Kjo do të rezultojë në një humbje. Tregu është shumë e paqëndrueshme, është e nevojshme të jetë i durueshëm dhe të presin për momentin kur monedhë do të rritet në çmim përsëri.
 • Mos investuar të gjitha paratë tuaja në një çift kriptovalyutnuyu. Pushim deri të gjithë tenxhere për disa destinacione. Kur ju të luajnë të gjithë shumën në një rënie të zgjatur të kursit, duke ndjekur rregullin e mëparshme, ju mund të duhet të prisni një kohë të gjatë, kur norma do të shërohen. Në këtë rast, ju nuk do të jetë në gjendje të tregtisë në këtë periudhë.

Për lojërat e fatit kërkon më shumë njohuri se sa për Bitcoins minierave në kompjuterin tuaj. Fillestar nuk e kuptojnë karakteristikat e tregut dhe duke luajtur, pa analizuar dhe parashikimi, të quajtur hamsters. Tregtarët duhet të ketë një bazë, e di bazat e lajmeve dhe strategjive teknike për të luajtur me sukses.

Bitcoin është shumë e ndjeshme ndaj lajmeve. Njohja News si një mjet pagese në vend, të aftë për të shkaktuar rritjen, dhe për të ndaluar - rënia. Shumë tregtarë kanë përdorur me sukses elementet e analizës tradicionale teknike: nivele të konsiderueshme, duke lëvizur prishet mesatare, recoils, etj Ata duhet të jenë të studiuar, në qoftë se ju doni të ketë sukses në tregtimin.

Me këtë objektiv, si për të fituar Bitcoins në kompjuterin tuaj do të jetë në gjendje për të trajtuar edhe një nxënës. Për një proces pa të bashkëngjitni skedarë janë vinça dhe faqet e internetit për të jetuar. Të ardhurat prej tyre do të jetë qesharake, por ju mund të ngrejë një sasi të mirë parash me programet e referimit. Të marrë të gatshme për të shpenzuar kohë private në kërkim për referime të reja.

Me investime, ju mund të arrijë më shumë fitim. Kompjuteri nuk është veçanërisht i përshtatshëm për solo e Bitcoins minerare, më të mirë për të mbledhur fermë, ajo do të kushtojë më pak dhe do të jetë më i fuqishëm. Por ju mund të merren me Minierave cloud nga PC tuaj. Të jenë të kujdesshëm në këtë fushë një shumë e mashtrimet. Më e vështirë, investim kërkon, lloj i të ardhurave është tregtare. Ajo kërkon njohuri të veçanta për tregtimin e aksioneve, kujdes, dhe qartësi mendore. Por ju do të jetë në gjendje të merrni më të shpejtë dhe më fitim.

SI Mein Bitcoins në kompjuter në shtëpi: dinakëria dhe ...

Minierave në një kompjuter portativ - [Settings + User] veçanërisht e rëndësishme

navigacion Toggle

 • kryesor
 • ardhurve
  • Çfarë është cryptocurrency
  • Blokcheyn fjalë të thjeshta
  • Çfarë është Bitcoin
  • Çfarë është Minierave
  • Çfarë është Ethereum
  • Çfarë është një smart-kontratë
  • Çfarë është një ICO
  • Çfarë është shenja
 • ratings
  • Currency Rating (1300+)
  • shkëmbimet Vlerësimi (30+)
  • cloud Minierave
  • cryptocurrency ardhshëm
 • Blej cryptocurrency
  • Si për të blerë Bitcoin
  • Si për të blerë ethereum
  • Si për të blerë Bitcoin Cash
  • Si për të blerë Litecoin
  • Si për të blerë gurgullimë
 • kuletat
  • Si të krijoni një portofol Bitcoin
  • Si të krijoni një Ethereum çantë
  • Si të krijoni një çantë gurgullimë
  • Si të krijoni një Dash çantë
  • Si për të krijuar Litecoin Portofolin
  • Si të krijoni Bitcoin Gold çantë
 • minierash
  • Çfarë është cloud Minierave
  • Makina llogaritëse e minierave
  • procesor Minierave
  • Minierave në kartën grafike
  • ASIC Minierave
  • Browser-Minierave
  • Minierave në një kompjuter portativ
  • Minierave në një telefon celular
 • Blog

Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla

Mendoni se si Mein Bitcoins në kompjuterin tuaj në shtëpi dhe nëse ju mund ta bëni atë.

Të gjitha avantazhet dhe disavantazhet, si dhe një alternativë më të favorshme për prodhimin monedhë.

Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla
Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla

Përmbajtja:

Nëse ju jeni në dhomë e nëndheshme është ende një përdorues rishtar, por duan të fillojnë minierave Bitcoin dhe të fitojnë paratë e nevojshme për të shqyrtuar realitetet aktuale të këtij mësimi. Kompleksiteti kompjuterike nuk mund të flasim për rentabilitetin e duhur kur punojnë me pajisje të produktivitetit të ulët, të tilla si një PC në shtëpi.

Koncepti i shtëpisë së minierave ishte popullor në 2010s fillim.

Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla
Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla

Nëse ju jeni një nga ata që kishin dëgjuar një sasi të madhe në lidhje me prodhimin cryptocurrency, por nuk guxojnë për të krijuar sistemin e tyre të minierave, për starters duhet të vendosë se me mënyrën se si punoni dhe çfarë do të jetë valutë kryesore.

Ne rekomandojmë veprime për të kryer në rendin e mëposhtëm:

 • Zgjidhni një nga cryptocurrency. Më tej në këtë artikull ne do të shqyrtojmë minierave Bitcoin - më popullor në cryptocurrency botërore, kapitalizimin e mbi 171.000.000.000 dollarë;
 • Të hapur portofolin për monedhën përkatëse. Si rregull, në faqen zyrtare të krijuesit e kripto-monedhat keni të gjithë informacionin për regjistrimin e një çantë;
 • Zgjidh, me ndihmën e shërbimit do të minierave. Ky hap duhet të jetë menduar mirë, pasi një rritje të kërkesës për cryptocurrency rritur dhe numri i shërbimeve mashtruese që përdorin burimin e PC tuaj për minierat, por të ardhurat nuk janë dërguar në portofolin tuaj. Megjithatë, ka shumë platforme të besueshme dhe të provuar për minierat Bitcoin. Është e rëndësishme për të zgjedhur pishinë me efikasitetin maksimal;
 • Shkarko dhe instaloni app. Pas regjistrimit në pishinë, ju do të nxitet për të shkarkuar një program desktop për minierat. Çdo shërbim ka programin e vet. Si rregull, nuk është gjithmonë kërkesat themelore për një kompjuter të merren parasysh;
 • Run Minierave dhe të fitojnë BitCoins. Kur duke arritur shumën minimale e tërheqjes (çdo shërbim pragu tuaj), ju mund të tërheqë monedhë, dërgimin e tyre në një buxhet të para-përcaktuar.

Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla
Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla

Shërbimet që lejojnë përdoruesit të Mein vetëm me një kompjuter në një nivel të programit të bashkuar lidhur me rrjetin e energjisë në pishinë - një grup i pajisjeve.

Kjo shoqatë është e nevojshme që në fazën e llogaritjeve matematikore ju nuk do të konkurrojnë me fermat e fuqishme stacionare ose cloud.

Më pak produktive PC do të marrin më pak para. Në çdo rast, pjesëmarrja në pishinë - kjo është praktikisht e vetmja mënyrë për të fituar para.

Nëse ju keni pak mirëkuptim në prodhimin parim Coin dhe nuk duan të merren me një shumë të koncepteve, dhe të punojnë me minatorët automatike, të cilët thjesht mund të kandidojë në sfond.

Atëherë programi do të bëjë gjithçka për ju. E vetmja gjë që ju patjetër duhet të para-krijuar portofolin tuaj Bitcoin dhe shkruani adresën në kërkesë.

Lista e aplikimeve të fuqishme për cryptocurrency automatizuar e prodhimit në një kompjuter në shtëpi:

Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla
Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla

Figura 3 - dritaren kryesore Kryptex

Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla
Figura 4 - dritaren kryesore Nine Hash Miner

Sa mund të fitoni në shtëpi në Meiningen?

Kartat më të fuqishme lojrave janë të afta të përditshme prodhojnë deri në 0,01 BTC.

Sigurisht, këto shifra janë të vërteta vetëm për më të shtrenjtë kartë grafike, e cila përshpejtimin hardware është aplikuar.

Dhe puna që ata kanë nevojë gjatë tërë kohës. Pronarët fermat fituar para të mira, por edhe të vënë një shumë të holla në mbështetje të punës minierave.

Hartat janë rregullisht "digjem", dhe ata duhet të ndryshojnë, faturat për energjinë elektrike janë rritur më shumë se dhjetë herë.

Megjithatë, prodhimi ende do të merrni një fitim të mirë në një muaj.

Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla
Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla

Figura 5 - një shembull i fermës në shtëpi

Sot për fillestar minerare ne rekomandojmë përdorimin e NVIDIA GTX 1070. Maps dhe ndonjë model tjetër seri NVIDIA GTX.

Këto karta grafike janë në gjendje për të arritur performancë të mirë:

 • Pa hardware kartë nxitimi me nuk ka probleme të sjellë 1,5-2 dollar në ditë;
 • Kartë me përshpejtimin hardware janë më të shpejtë dhe janë në gjendje të prodhojë deri në 2-2,5 dollarë në ditë. Është e rëndësishme të kuptojmë se karta overclocked shpejtësi të mjaftueshme për të veshin dhe se është më mirë të mos të bëni nëse ju vendosni të merrni cryptocurrency në kompjuterin tuaj vetëm.

Të marrë informacion më të saktë në lidhje me performancën e kartës grafike morra dhe sa para ai mund t'ju sjellë, ju mund të mësoni nga tabela heshreyta.

Në miniera, si dhe në çdo biznes tjetër, është e rëndësishme që të mos shkojnë në minus. Fitimet duhet të paguajë paratë e shpenzuara për energji elektrike dhe karte grafike.

Llogarit shpagim është e mundur pas përcaktimit heshreyta.

Shko tek faqja në internet e kalkulatorit dhe të zgjidhni monedhën që dëshironi të Main. Pastaj në dritare të re, shkruani heshreyt parë-llogaritur dhe klikoni mbi Llogarit.

Tjetra ju do të shihni se sa karta juaj mund të marrë Bitcoins (vlera mesatare). Krahasoni koston e pajisjeve dhe të ardhurat përfundimtare parashikimit.

Kjo do t'ju ndihmojë të kuptoni nëse minierave do të paguajë. Gjithashtu, të dhënat ekran tregon llogaritëse rreth se sa energji do të konsumohen në një Minierave konstante.

Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla
Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla

Me rritjen e popullaritetit të Bitcoin Mein atë në kompjuter në shtëpi u bë humbje.

Nëse jeni duke kërkuar për të fituar të ardhura prej disa qindra dollarë në një fazë të hershme, është e këshillueshme që të shikojmë në koncepteve të tilla si miniera cloud ose për të krijuar fermën e tyre.

Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla
Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla

Siç u përmend më lart, minierave - është e vetmja mënyrë për të marrë cryptocurrency, por ka mënyra të ndryshme të minierave:

 • operacionet Farm - mënyra më efektive dhe fitimprurëse për shërim, por kjo kërkon investim. Ju keni për të blerë karta grafike më të fuqishme dhe për të ndërtuar funksionimin e tyre të njëkohshme. Kjo metodë kërkon një dhomë të veçantë dhe do të sjellë një llogari mbresëlënëse të dritës;
 • Pula - një grup i kompjuterëve që mund të jenë të vendosura në pjesë të ndryshme të botës, por në kohën e llogaritjes dhe prodhimit cryptocurrency ata do të punojnë së bashku. kompjuter Pul në shtëpi është i lidhur përmes një programi për minierat. Ju mund ta rregulloje punën e disa prej kompjuterit të saj nëpërmjet një pishinë;
 • kartë video -The mënyra më e lehtë për të marrë një monedhë, jo "vrasjes" në këtë rast kompjuterin tuaj. Thelbi i kësaj metode të prodhimit është se programi pala e tretë përdor një burim të kartën video për operacionet e matematikës. Kompjuteri mund të kombinohen në një pishinë ose të përdoren si rrjeti njësi Minerare vetëm të shërbimeve;
 • Processor - date Metoda e prodhimit Coin duke përdorur fuqinë informatikë e procesorë është bërë një gjë e së kaluarës. Shumë më e dobishme për të punuar me kartat grafike, si ata janë në gjendje të shpejt të prodhuar monedhë, dhe në rast të thyerje, kompjuteri ndalesa të punës - Të gjitha operacionet kompjuterike janë të kaloi në kartën grafike, e cila është e integruar në CPU;
 • ASIC-minator - pajisje mikroprocesor krijuar ekskluzivisht për BTC dhe monedhë të prodhimit, të prodhuara në të njëjtin algorithm. Asik ofrojnë fuqinë maksimale informatikë dhe mjaft i besueshëm për operimin afatgjatë. Disavantazhi është kostoja e lartë dhe paaftësia për të përdorur këtë pajisje kudo me përjashtim të minierave cryptocurrency specifike.

Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla
Si jam BitCoins kryesor në një kompjuter në shtëpi: truket dhe këshilla

Të gjitha programet për minierat punon në të njëjtin parim. Ndryshojnë vetëm në aspektin e minierave, jastëk mund.

Para instalimit të aplikimit, lexoni termat dhe kushtet e punës në faqen e internetit zhvilluesit.

Lista e programeve më popullore për Bitcoins minerare dhe cryptocurrency tjera:

 • CGMiner;
 • Bfgminer;
 • SGminer;
 • Ccminer;
 • minator Claymore.

Kjo pyetje tingëllon shumë shpesh, sepse ju duhet të përgjigjet për atë në shqyrtim. Bitcoin për të prodhuar laptopë nuk duhet.

Së pari, fuqia e madje edhe modeli më i fuqishëm nuk është e mjaftueshme për prodhimin e monedhave, të cilat do të mbulojë koston e një laptop blerë me vlerë.

Së dyti, sistemi notebook ftohjes nuk është gati për të ngarkesës maksimale të vazhdueshme në GPU.

Së fundi, zëvendësimi i kartës grafike djegur në laptop është e mundur vetëm me zëvendësimin e bordit kryesor, i cili është ekuivalent me marrjen e një të re.

Cili është dallimi i minierave në PC dhe ferma - si fitimprurës?

minierave normale në PC mund të përdorni vetëm një kartë të vetme grafike. Në qoftë se ju përdorni një fermë kartë video, të ardhurat do të rritet në mënyrë proporcionale.

Për fillestar, përdorimi më e dobishme për të minierave një PC normale, sepse ju nuk keni nevojë për të investuar para në krijimin e sistemit.

ju mund të krijoni një mayningovuyu rrjetit në shtëpi.

Sot në fakt të ndërtuar një fermë për cryptocurrency prodhimit, e cila do të paguajë në rreth 5-6 muaj dhe do të fillojë për të bërë një të ardhura të qëndrueshme

videos themed:

Abonohu ​​në telegram-kanalin tonë për të ndjekur lajmet e fundit të cryptocurrency botërore

organoid.ru

Minierave cryptocurrency kompjuterike: karakteristikat dhe setup

përmbajtje

4233457676

Interneti është shpesh shtrohet pyetja se çka duhet të jetë një kompjuter për minierat. Disa ekspertë argumentojnë se kompjuteri në shtëpi nuk është i përshtatshëm për këtë qëllim, dhe ata insistojnë në blerjen e pajisjeve të veçanta. Të tjerët ekspertët thonë se një kompjuter të rregullt në punë modifikime të caktuara mund të plotësojnë kushtet për fillimin e minierave. Për të gjetur të vërtetën është e nevojshme për të kryer një studim të detajuar të çështjes për të kuptuar nëse është e mundur për të bërë këtë proces në njësi të vjetër ose të kërkojë investime të konsiderueshme kapitale.

Cilat karakteristika e ka minierave në një kompjuter

Nëse jeni të ri në këtë biznes, ju vetëm duhet të mësojnë anën materiale të pyetjes. Mëso se çfarë cryptocurrency çfarë lloje të saj janë ato që parimi i minierave përdorur për të marrë këto apo të tjera burime, dhe vetëm atëherë ju mund të vazhdojë me zgjedhjen e hardware direkt.

Këshillë! Monedha e zgjedhur është shumë shpesh varet kuvendin e kompjuterit, veçanërisht në qoftë se ju dëshironi të kurseni para, pa shpenzimet e një shumë të holla në pajisje të shtrenjta dhe nganjëherë të veçantë. Gjithashtu në këtë parametër varet rentabilitetin e minierave si Bitcoin në mënyrë të tillë për të prodhuar sot nuk është fitimprurëse, dhe kjo ka kuptim për të i kushtoj vëmendje të dogikoin, Ethereum, monero dhe si.

Vëmendje e veçantë në zgjedhjen e një teknikë të tillë fokusohet në kujtesën dhe kartë video. Në këtë të fundit mund të jetë i instaluar në numër të madh, e cila nganjëherë është mjaft e vështirë për të bërë në kompjuterin tuaj. Kjo është arsyeja pse nëse jeni të interesuar në miniera në një kompjuter në 2017, ju duhet së pari të studiuar tregun dhe pastaj të bëjë ndryshime në kompjuterin tuaj.

Si është një asamble kompjuter për minierat

Për të marrë një ide se çfarë konfigurimi është e nevojshme për të marrë një minator të mirë, ajo është konsideruar vlerë disa opsione përafërt kuvendit. Ato japin një kuptim të detajuar të asaj që elementet që ju duhet dhe se si ata janë thurur së bashku.

Opsioni i shtrenjtë:

Ky opsion përfshin prodhimin për të përdorur fuqinë maksimale duke kontrolluar kostot e shpenzimeve të pajisjeve dhe të energjisë elektrike. një kompjuter i tillë mund të klasifikohet si një të veçantë, dhe vlera e tij mund të arrijë në 5 deri në 6 mijë dollarë. Ajo është e vendosur zakonisht për të punuar me KZZ-së, ETH + SIA dhe Eth + DEC, por karakteristikat e teknikës mjaft të lejojë kryesore dhe monedhave të tjera.

 • Një i ri procesor 112 Mh GPU fuqishëm.
 • Motherboard card MSI, duke i lejuar për të bërë instalimin e gjashtë kartave.
 • RAM zakonisht është e mjaftueshme 8 koncerte, edhe pse disa përdorues kanë rekomanduar për të zgjeruar këtë opsion për të përshpejtuar punën, por kjo vetëm çon në shpenzimet e panevojshme.
 • Strehimi për kompjutera të tilla është më e mirë për të bërë tuaj, pasi ajo do të zvogëlojë koston dhe të koordinojë ftohje efektive.
 • Graphics card për këtë konfigurim përdorim më të mirë për vitin 2017. Besohet se ky Radeon RX480 - 470, e cila do të kërkonte gjashtë copë. Këto karta grafike kanë fuqi të jashtëzakonshme dhe të performancës, edhe në një pajisje të dobët. Megjithatë, konsumi i tyre i energjisë është pothuajse dy herë më e ulët se ajo e produkteve të tjera të ngjashme, e cila kursen jo vetëm në furnizimin me energji elektrike, por edhe kostoja e energjisë elektrike.
 • Pyetjet sistemit të ftohjes është zgjidhur me instalimin e disa coolers në video. Në këtë njësi sistem mbyllje lënë të hapur duke kontrolluar temperaturën në dhomë.
 • Zakonisht minierave në kompjuter lidhur me kostot e larta të energjisë elektrike. Prandaj, furnizimi me energji elektrike është e mirë për të marrë llojin e Coolermaster 850W argjendi. Ai është i besueshëm dhe shumë ekonomike, dhe duke marrë parasysh përdorimin e kartave të tilla është e mjaftueshme vetëm një njësi të tillë.

Mos kini frikë nga një kosto të tillë të lartë të kompjuterit. Në përvojën e shumë minatorëve mund të argumentohet se fondet e investuara mundi off fjalë për 4-6 muaj. Kjo përqindje nuk do të ofrojë edhe më të madh dhe më premtuese bankë.

E rëndësishme! Edhe kompjuteri samyydomashny me një nxehtësi të madhe zvogëlon produktivitetin e tyre. Ky kompjuter humbet fuqinë e gjitha në 51% në 30 ngrohjes shkallë. Në qoftë se ju përdorni ftohje shtesë apo ajer te kondicionuar, atëherë kjo mund të shmanget.

kompjuter lira:

Disa minatorë janë duke u përpjekur për të përmirësuar një kompjuter konvencional, duke e kthyer atë në një lloj fermë. Në qoftë se ne po flasim për versionin e lojës të modelit të fundit, ajo është mjaft e mundshme. Megjithatë, në qoftë se ju doni të filloni duke e bërë të holla në minierat nga toka, është më mirë për të i kushtoj vëmendje për një asamble të tillë opsion.

 • Si procesor duke përdorur Intel Celeron 3.2 GHz.
 • Motherboard duhet të jetë në gjendje të lidheni nga 4 deri në 6 kartat. Prandaj, opsioni më e lehtë është konsideruar BIOSTAR H81S2.
 • Si RAM duke përdorur bar 8 HBT. Edhe testi më të kërkuar, tregon se ky opsion është e mjaftueshme.
 • Hard drive disk kërkon një minimum. Për minierat pajisjen praktikisht nuk është përdorur. Prandaj, sa nga ajo duhet të jetë një kujtim ju vendosni për veten tuaj. Në të njëjtën kohë, ekspertët besojnë se kjo është e mjaftueshme HBT mjaft 16 dhe volumi më i madh do të jetë e dëmshme, në mënyrë që të rrisë koston e pajisjeve.
 • Testi praktik tregoi se kartën R9290MSI e përshtatshme për një asamble të tillë. marrë tyre nga 4 deri në 6 copa.
 • Bazuar në numrin e kartave video të keni për të shpenzuar dhe furnizimit me energji elektrike. Megjithatë, ju mund të bëni një opsion me kosto-efektive, duke përdorur dy Përmirëso 1.000 watts.
 • Strehimi për pajisje të tilla duhet të bëhet në mënyrë të pavarur. Megjithatë, nëse ju jeni në prani të diçka si Dragonfly, ajo do të zgjidhë problemin, pa marrë kohë për të kontrolluar pajtueshmërinë e dhe vendndodhjen e të gjitha detajet.

Këshillë! Nëse ju nuk kanë dëshirë dhe aftësi për të mbledhur një kompjuter veten, ju mund të blej një njësi të gatshme, i cili do të jetë ngritur nën tipit cryptocurrency zgjedhur.

Nëse e dëshiruar, ju mund të shihni rishikim video e kuvendit të tillë.

Software dhe setup

Sot për të ndërtuar një kompjuter për cryptocurrency minierave ndoshta mund të çdo nxënësi. Vetë procesi është një lidhje elementare e pjesëve të nevojshme dhe telave. Megjithatë, për konfigurimin e produktit mund të kërkojnë shërbime të specializuara.

 • Minatorët përvojë fillimisht e rekomanduar për të instaluar sistemin operativ. Ajo është mirë të përshtatshme për këtë dritare 10, i cili mund të shkarkohet këtu.
 • Në disa raste, kërkojnë përshpejtimin apo kartë video. Ky është një proces mjaft i rëndësishëm, dhe për këtë arsye kanë nevojë për një specialist për të.
 • Pas instalimit dhe konfigurimi të gjitha të nevojshme, ju jeni gati për të shkuar.
 • Në fazën e ardhshme ne do të duhet programe të veçanta. Emri i tyre varet nga lloji i zgjedhur nga cryptocurrency dhe sasinë e tij. Shkarko këtë software ofrojnë vende të ndryshme, apo shërbimet e palës së tretë për minierat.

E rëndësishme! Mbledhja kompjuterin më të mirë për miniera nuk duhet të harrojmë për shpagim saj. Ndonjëherë etje për të marrë rezultatet e reja të pajisjeve në kosto të lartë dhe të drejtuar.

në vend të O

Pas një studimi të hollësishëm të informacionit në dispozicion në lidhje me atë që është e nevojshme për teknikë minierave, ju mund të nxjerrë disa përfundime. Para së gjithash, një kompjuter i buxhetit nuk është i përshtatshëm për këtë qëllim. Ai thjesht nuk do të përballen me qëllimin e synuar dhe nuk e justifikon shpenzimet.

Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet kartën grafike dhe ftohjen e sistemit, dhe kjo është shpesh komponentët më të shtrenjta në teknologji të tillë. Prandaj, pa investimin e fondeve të konsiderueshme për të marrë një rezultat pozitiv nuk do të jetë në gjendje të ketë, pavarësisht nga të cilat bashkojnë ju jeni duke përdorur.

Burimi: profitgid.ru

ecrypto.ru

Minierave cryptocurrency në një kompjuter portativ |

Publikuar: admin në Minierave 5/20/2018 87 Shikime

Në lidhje me cryptocurrency shpejtë të zhvillimit ka pasur një interes të madh në miniera. Procesi karakterizohet nga prodhimi i monedhave dixhitale duke përdorur kartën grafike, e cila kryen llogaritjet matematikore. Për zgjidhjen e këtyre problemeve të sistemit paguan një tarifë, dhe kjo tërheq rrugën për shumë njerëz në mbarë botën.

Shumica e njerëzve gabimisht mendojnë se prodhimi është vetëm mundur në sajë të fermave cryptocurrency përbëra nga kompjutera të shumta, por ajo nuk është. Edhe laptop në shtëpi në gjendje të monedhës dixhitale Mein, por fitimet nuk do të jetë aq serioze.

Historia e minierave

E gjitha filloi me lindjen e Bitcoins në ekonomi digjitale. Në vitin 2010 hyri minatorët e parë që marrin cryptocurrency absolutisht falas për zgjidhjen e problemeve komplekse matematikore. Ndërsa norma Bitcoin këmbimit është i ulët, dhe minierave ishte mjaft kosto efektive dhe tërheqëse për të gjeneruar fitime të shpejta.

Në këtë moment, për shkak të vlerës së lartë të Bitcoins apo monedhave të tjera, minierave është bërë një kënaqësi e shtrenjtë. Sistemi është shumë më e komplikuar detyrën e përdoruesve, është tani kartat video duhet të shpenzojnë më shumë kohë dhe energji në vendimin e një bllok të vetëm. Megjithatë, pjesa më e madhe ende lëviz në këtë drejtim dhe e hap prodhimin fermë e monedhës dixhitale.

Si am Main në një kompjuter portativ?

Faqja Minierave në një kompjuter portativ është më i përshtatshëm për fillestar. Shumë nga themeluesit kryesore të fillimit të fermave me këtë metodë, vetëm atëherë, pas marrjes aftësitë dhe njohuritë e nevojshme që ata të vazhdojnë të zhvillohen në këtë drejtim. Çfarë ju duhet?

 • cryptocurrency marr për minierat,
 • krijuar nën çantë e saj,
 • për të krijuar një program të veçantë për minierat.

Vlen kushtuar vëmendje të karakteristikat e kompjuterit, përkatësisht video, ajo do kryesore Detyra - për të fituar para. Çfarë e bën atë më të fuqishme, më shumë ju merrni në procesin e prodhimit. përdoruesit e përparuar të menaxhuar për të kombinuar disa fletore në një rrjet për të bërë një fitim në madhësinë dyfishtë.

Sa mund të fitoni?

Për shembull, duke përdorur një kompjuter portativ me procesor Intel Core i5-5200U me Intel HD Graphics 5500 mund të sigurtë të merret për Bytecoin, Fantomcoin ose DigitalNote. Kjo është, ata cryptocurrency ku CPU është mbështetur nga algorithm e minierave.

Për shkak të situatës së tregut, kur cryptocurrency skyrocketing në çmim, zhvilluesit komplikojë fuqishëm jetën e një minator. Për të vazhduar për të bërë paratë e njëjtë, ne kemi për të rinovuar pajisjet e tyre, si dhe karta video.

Në vitin 2017 ka pasur një bum të madh në shitjen e pajisjeve kompjuterike. Prandaj, tags çmimeve janë ekzagjeruar në masë të madhe. Deri më tani, ata janë në nivele mjaft të larta. Për të blerë një kartë të fuqishme grafike, e cila do të sjellë pak dollarë në ditë, ju duhet të kalojnë një çift të mijë dollarë.

Laptop në shtëpi është dikush gjasa do të vënë paratë e tillë serioze, kështu që fitimet e mira nuk duhet të llogariten. Por ai është e përshtatshme të përkryer, si të ardhura shtesë. Mesatarisht, në lojë e minierave laptop sjell disa mijë rubla në muaj.

Këshilla Miner

Prodhojnë cryptocurrency shtrenjtë nuk ka kuptim. Përveç kësaj, tani edhe në një kompjuter në shtëpi, ata nuk mund të jenë të mitë, por mjaft monedha të lira do të jenë të përshtatshme për minierat në një kompjuter portativ.

Bitcoin sapo ka filluar me të njëjtin fund si ata tani janë të rinj dhe monedha të lirë. Në qoftë se ata vazhdojnë të rriten dhe për të rritur bazën e tyre në kosto, ju jo vetëm që do të grumbulluar monedha, por edhe për të fituar në ndryshimin në normat. Sot, monedha mund të kushtojë $ 1, dhe 100 $ në vit. Tregu cryptocurrency është shumë e paqëndrueshme dhe nuk qëndrojnë ende, pse kjo nuk të përfitojnë.

përfundim

Minierave në një kompjuter portativ është e mundur, por do të jetë fitimprurës në rastin, kur kompjuteri është mjaft e avancuar dhe të pajisur me teknologjinë e fundit (edhe pse, do të ishte një procesor i lartë duhet të jetë), dhe ju do të merrni diçka deri në një të ulët-kompleksitetit pak i njohur për minierat. Nëse ju doni të merrni të ardhura të mëdha, ajo është më mirë për të krijuar një fermë të disa kartave grafike të fuqishme dhe tashmë është duke përdorur ato për të prodhuar cryptocurrency.

wallps.ru

Minierave cryptocurrency në një kompjuter portativ |

Në lidhje me cryptocurrency shpejtë të zhvillimit ka pasur një interes të madh në miniera. Procesi karakterizohet nga prodhimi i monedhave dixhitale duke përdorur kartën grafike, e cila kryen llogaritjet matematikore. Për zgjidhjen e këtyre problemeve të sistemit paguan një tarifë, dhe kjo tërheq rrugën për shumë njerëz në mbarë botën.

Shumica e njerëzve gabimisht mendojnë se prodhimi është vetëm mundur në sajë të fermave cryptocurrency përbëra nga kompjutera të shumta, por ajo nuk është. Edhe laptop në shtëpi në gjendje të monedhës dixhitale Mein, por fitimet nuk do të jetë aq serioze.

Historia e minierave

E gjitha filloi me lindjen e Bitcoins në ekonomi digjitale. Në vitin 2010 hyri minatorët e parë që marrin cryptocurrency absolutisht falas për zgjidhjen e problemeve komplekse matematikore. Ndërsa norma Bitcoin këmbimit është i ulët, dhe minierave ishte mjaft kosto efektive dhe tërheqëse për të gjeneruar fitime të shpejta.

Në këtë moment, për shkak të vlerës së lartë të Bitcoins apo monedhave të tjera, minierave është bërë një kënaqësi e shtrenjtë. Sistemi është shumë më e komplikuar detyrën e përdoruesve, është tani kartat video duhet të shpenzojnë më shumë kohë dhe energji në vendimin e një bllok të vetëm. Megjithatë, pjesa më e madhe ende lëviz në këtë drejtim dhe e hap prodhimin fermë e monedhës dixhitale.

Si am Main në një kompjuter portativ?

Faqja Minierave në një kompjuter portativ është më i përshtatshëm për fillestar. Shumë nga themeluesit kryesore të fillimit të fermave me këtë metodë, vetëm atëherë, pas marrjes aftësitë dhe njohuritë e nevojshme që ata të vazhdojnë të zhvillohen në këtë drejtim. Çfarë ju duhet?

 • cryptocurrency marr për minierat,
 • krijuar nën çantë e saj,
 • për të krijuar një program të veçantë për minierat.

Vlen kushtuar vëmendje të karakteristikat e kompjuterit, përkatësisht video, ajo do kryesore Detyra - për të fituar para. Çfarë e bën atë më të fuqishme, më shumë ju merrni në procesin e prodhimit. përdoruesit e përparuar të menaxhuar për të kombinuar disa fletore në një rrjet për të bërë një fitim në madhësinë dyfishtë.

Sa mund të fitoni?

Për shembull, duke përdorur një kompjuter portativ me procesor Intel Core i5-5200U me Intel HD Graphics 5500 mund të sigurtë të merret për Bytecoin, Fantomcoin ose DigitalNote. Kjo është, ata cryptocurrency ku CPU është mbështetur nga algorithm e minierave.

Për shkak të situatës së tregut, kur cryptocurrency skyrocketing në çmim, zhvilluesit komplikojë fuqishëm jetën e një minator. Për të vazhduar për të bërë paratë e njëjtë, ne kemi për të rinovuar pajisjet e tyre, si dhe karta video.

Në vitin 2017 ka pasur një bum të madh në shitjen e pajisjeve kompjuterike. Prandaj, tags çmimeve janë ekzagjeruar në masë të madhe. Deri më tani, ata janë në nivele mjaft të larta. Për të blerë një kartë të fuqishme grafike, e cila do të sjellë pak dollarë në ditë, ju duhet të kalojnë një çift të mijë dollarë.

Laptop në shtëpi është dikush gjasa do të vënë paratë e tillë serioze, kështu që fitimet e mira nuk duhet të llogariten. Por ai është e përshtatshme të përkryer, si të ardhura shtesë. Mesatarisht, në lojë e minierave laptop sjell disa mijë rubla në muaj.

Këshilla Miner

Prodhojnë cryptocurrency shtrenjtë nuk ka kuptim. Përveç kësaj, tani edhe në një kompjuter në shtëpi, ata nuk mund të jenë të mitë, por mjaft monedha të lira do të jenë të përshtatshme për minierat në një kompjuter portativ.

Bitcoin sapo ka filluar me të njëjtin fund si ata tani janë të rinj dhe monedha të lirë. Në qoftë se ata vazhdojnë të rriten dhe për të rritur bazën e tyre në kosto, ju jo vetëm që do të grumbulluar monedha, por edhe për të fituar në ndryshimin në normat. Sot, monedha mund të kushtojë $ 1, dhe 100 $ në vit. Tregu cryptocurrency është shumë e paqëndrueshme dhe nuk qëndrojnë ende, pse kjo nuk të përfitojnë.

përfundim

Minierave në një kompjuter portativ është e mundur, por do të jetë fitimprurës në rastin, kur kompjuteri është mjaft e avancuar dhe të pajisur me teknologjinë e fundit (edhe pse, do të ishte një procesor i lartë duhet të jetë), dhe ju do të merrni diçka deri në një të ulët-kompleksitetit pak i njohur për minierat. Nëse ju doni të merrni të ardhura të mëdha, ajo është më mirë për të krijuar një fermë të disa kartave grafike të fuqishme dhe tashmë është duke përdorur ato për të prodhuar cryptocurrency.

cryptocurrency minierave duke përdorur kompjuterin tuaj: Udhëzim

Për t'u bërë një cryptocurrency pronar opsionale përdorin shërbimet e këmbimit.

Ajo është e njohur për një mënyrë të thjeshtë dhe të përballueshme për çdo prodhimin e parasë elektronike duke përdorur një kompjuter.

Kjo metodë është përdorur zakonisht nga minatorët rishtar. Për fat të keq, ka shumë faktorë që reduktojnë rentabilitetin e kompjuterit minierave dhe rrisin rreziqet e saj.

Konsideroni të dhënat të cilat duhet të përballen rishtar minator, i cili vendosi për të marrë monedhën virtuale në një kompjuter në shtëpi. Kam shkruar një artikull në lidhje se si për të filluar cryptocurrency minierave, por nuk ka shkruar për mënyrën se si ta bëni këtë me ndihmën e kompjuterit tuaj.

Karakteristikat e minierave në kompjuter

cryptocurrency minierave duke përdorur kompjuterin tuaj: Udhëzim
cryptocurrency minierave duke përdorur kompjuterin tuaj: Udhëzim

Çdo Transaksionet në monedhë virtuale përbëhet nga një zinxhir të blloqeve, që është, punon në blokcheyna parim. Transaksionet janë të ngarkuar në blloqe pasi zgjidhjen e një ekuacion matematikor që përfshin një numër të rastit.

Në kohë të njëjtën shumë kompjuterë të në një rrjet, i cili me ndihmën e programeve të veçanta të renditura sipas jashtë numrat dhe për të gjetur zgjidhje të drejtë. server vendosur pari Ekuacioni merr shpërblim.

Të gjitha programet kompjuterike janë të kontrolluara nga një njësi përpunuese qendrore (CPU). Nga të shpejtësisë së tij kërkimit të energjisë varet nga një numër të rastit në formulën blokcheyna.

Para se të filloni, çdo fillestar, para së gjithash, ju duhet të bëhen të njohur me metodat ekzistuese të prodhimit të monedhës virtuale. Ka dy mënyra.

1. Minierave në pajisje me qira

cryptocurrency minierave duke përdorur kompjuterin tuaj: Udhëzim
cryptocurrency minierave duke përdorur kompjuterin tuaj: Udhëzim

Në këtë rast, kompania, e cila quhet cloud, blerjet e pajisjeve dhe me fitim të shesë fuqinë informatikë. Të dyja palët të përfitojnë:

• Ky përdorues ka mundësi për të punuar në pajisje të lartë të performancës. Në këtë rast, ai nuk duhet të shqetësohen për gjendjen teknike të tarifave fuqi informatikë dhe energjisë elektrike;

• kompania merr para për kapacitetin e dhënë me qira. Kur fuqia ofrohet pa pagesë, të ardhurat e gjeneruara tarifat e fshehur dhe komision nga monedha të fituara.

Një kompani që ofron fuqi qira HashFlare informatikë. Kompania ka qenë duke punuar për një kohë shumë të gjatë dhe ka vendosur veten në anën pozitive, ka disa kontrata për të zgjedhur nga:

cryptocurrency minierave duke përdorur kompjuterin tuaj: Udhëzim
procesor 2. Minierave

të ardhura të larta nga kjo metodë ishte vetëm deri në vitin 2010. Aktualisht, fuqia e ulët informatikë e procesorit lejon për muaj të punës për të marrë rreth $ 10.

Për të marrë një përfitim i rëndësishëm, është e nevojshme që të përmbahen rregullave të caktuara:

• Vetëm zgjidhni një monedhë të re virtuale, për shembull, Monero ose Zcash;

• te rrjetit procesor të shumëfishta;

• Mblidhni një server running një monedhë të caktuar. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet kartën grafike dhe RAM.

Nxjerrja e monedhës virtuale në procesor është i përshtatshëm kryesisht për përdoruesit të cilët duan të angazhohen në miniera vetëm ose duke marrë hapat e parë në këtë drejtim.

Në kompjuterin e minierave ka karakteristika të rëndësishme:

• kosto minimale financiare;

• Nëse është e nevojshme, ju mund të ndalojë prodhimin e monedhës dhe të vazhdojnë të punojnë në kompjuter në mënyrë normale;

• Fuqia CPU kufizon mundësinë e të ardhurave të mira.

Hardware Instalimi për minierat

cryptocurrency minierave duke përdorur kompjuterin tuaj: Udhëzim
Çdo njeri i panjohur para se Kuvendi duhet të hulumtohen:

• blokcheyna terminologjinë;

• Llojet cryptocurrency;

• parimet e minierave.

Cilësia e minierave varet nga konfigurimi i pajisjeve të mbledhur. Për të ndërtuar dy opsionet e propozuara.

1. Opsioni 1 №

Një version i thjeshtë me një prodhim maksimal të pajisjes. Rezultati i kuvendit mund t'i atribuohet një grup minatorëve të specializuara të shtrenjta.

një pajisje të tillë me efikasitet të lartë ETH + SIA, KZZ-ja, Eth + DEC.

Për të mbledhur të ju duhet:

• një strehim i cili mund të sigurojë ftohje efikas në nyjet e rregulluar;

• ASUS motherboard ose bordi MSI, i projektuar për 6 kartat;

• Linja e kujtesës shtesë deri në 4 GB, përveç kësaj, kartë video ka kujtesën e vet;

• një procesor me energji të lartë, p.sh., 112 MH GPU;

• 6 karta me kapacitet të lartë dhe të performancës, të pavarur e gjendjes së pajisjeve, p.sh., Radeon RX480 - 470. Në këto konsumin e energjisë kartat modele gjysmë të ngjashme;

• Disa coolers për ftohje karta video;

• furnizimi me energji elektrike, e karakterizuar nga besueshmërisë së lartë dhe efikasitet, p.sh. Cooler Master 850W Silver.

Përdoruesit me përvojë pohojnë se kompjuteri mbledhur nga këto pjesë, paguan për vete në gjashtë muaj. Gjëja kryesore është për të monitoruar vazhdimisht performancën e pajisjeve, e cila varet nga temperatura. Fuqia është reduktuar me 50% kur të nxehtë mbi 30 gradë. ftohje më tej rrit efikasitetin është mbledhur gjithmonë struktura.

2. Varianti 2 №

Nga fundi i modelit lojrave kompjuterike mund të mblidhen minatorë të lira opsion. Për ata që duan të vazhdojnë me nxjerrjen e monedhës virtuale nga e para, nuk është një variant i thjeshtë i asamblesë:

• Trupi i bërë me duart e veta;

• një procesor me performancë të lartë, p.sh., Intel Celeron;

• motherboard, i projektuar për 6 kartat, dhe dallohen nga besueshmëri, për shembull, Biostar H81S2;

• RAM rrip në 4 GB;

• 6 karta të fuqishme grafike, për shembull, R9290MSI;

• 2 mark Rritja njësi të furnizimit me energji elektrike sipas një mijë. Watt.

Për përdoruesit të cilët nuk kanë mundësi për të mbledhur serverin e tyre, nuk janë të gatshme kuvendi nën monedhën e zgjedhur.

Software dhe setup

Si rregull i përgjithshëm, të bëjë një kompjuter për një prodhim të monedhës virtuale nuk është shumë e vështirë. Shumë më e vështirë për të ngritur pajisjet, dhe drejtuar atë në punë. Më shpesh sesa jo përjetuar specialist nuk përballen me parametrat. Në çdo rast, për të filluar kompjuteri është e nevojshme për të kryer një sërë veprimesh.

1. Zgjedhja e sistemit të duhur operativ.

Më të njohura dhe të zakonshme të Windows 10. Ajo mund të punojnë në të njëjtën kohë me 8 karta video. Megjithatë, shumë minatorë ankohen për instalimin e komplikuar e shoferëve për këtë sistem operativ.

Me kartat e dy grafike copes e Windows 7.

Shpejtë dhe kryerjen e mirë të sistemit operativ Linux. Ai mbështet 6 ose më shumë karta. Megjithatë, ka vështirësi me kalimin në sistemin e pas Windows-it të njohur.

2. Të përshpejtuar dhe rregulloje videon.

Çdo graphics përfshijnë procesorë grafikë, RAM, dhe sistemi ftohës. burimet e saj janë përdorur në mënyra të ndryshme në procesin e informatikë algoritme cryptocurrency.

Kartë vendosur patate të skuqura që nuk i përdorin të gjitha mundësitë e saj. Overclocking një kartë video ju lejon për të rritur shpejtësinë e ekipeve patate të skuqura. Para së gjithash, nxitimi varet në modelin e kartës video dhe monedhën nxjerrë virtuale.

Për përshpejtimin dhe rregullimi karta video duke përdorur software të veçantë nga faqja e prodhuesit, për shembull, MSI Afterburner.

Procesi i nxitimit qe perfshin:

• rritje në frekuencën e kujtesës;

• reduktimin e konsumit te energjise;

• Optimizimi i sistemit të ftohjes.

3. Krijimi i një program të veçantë.

Shkarko software Vendet më të mira me prodhuesit. Programi është përshtatur për një valutë të caktuar, sistemit operativ, dhe pajisje pishinë.

Një shembull i mirë është programi Miner Gate. Ajo është projektuar për nxjerrjen e të gjitha paratë e njohur elektronike. Programi jo vetëm user-friendly interface grafike, por edhe avantazhe të tjera:

• Built-in Currency Converter virtuale;

• sistem zgjedhor - një program i kursit të këmbimit dhe fuqinë informatikë në dispozicion automatikisht zgjedh monedhën për minierat.

Mbrojtja kundër sulmet e hacker

cryptocurrency minierave duke përdorur kompjuterin tuaj: Udhëzim
cryptocurrency minierave duke përdorur kompjuterin tuaj: Udhëzim

Alternative monedhë virtuale (Monero, Feathercoin, Litecoin) nuk kërkojnë prodhimin e pajisjeve të sofistikuara. Ne mori avantazhin e hakerëve që kanë ardhur me dy mënyra për të depërtuar në serverin pambrojtur për prodhimin e paautorizuar të holla virtuale.

1. Mënyra Browser.

Çdo vizitë vendeve të panjohura mund të ndikojnë në gjendjen e shfletuesit. Infeksioni është kryer me të dëmshme, të vendosura në burim thatë. Në këtë mënyrë, kompjuteri përfshirë në rrjet, duke gjeneruar monedhën virtuale.

2. Metoda viral.

viruset e para që veprojnë si minatorë, u shfaq në vitin 2011. Infektuar me një virus të tillë shumë lehtë. Ajo është e mjaftueshme për të ndjekur lidhjen, e cila erdhi në një email. Një mënyrë tjetër - është për të instaluar aplikacione dhe programe të panjohura. Servers me të dhëna të larta teknike kryesisht bien në zonën e prekur.

Infeksioni me më shumë të pakëndshme sesa të minierave në shfletuesin.

Megjithatë, virusi çdo ditë infekton kompjuterat më pak se shfletues është nën sulm.

Ka disa shenja që humbjen e serverit:

• frenimit duke vizituar burime. Si rregull, kjo është dëshmi e infeksionit dhe shfletuesit është e paraqitur në qëndrim të gjatë të burimeve, të tilla si filma, lojra, torrents;

• një rritje të mprehtë në konsumin e energjisë.

Zakonisht i njohur anti-virus software nuk i përgjigjet të minatorëve, me aplikimin. Ata janë renditur si shërbimet e rrezikshme mund të jetë ngadalësuar. Në çdo rast, një kërkesë e tillë nuk shkakton dëm, por vetëm përdor burimet server.

Kompjuteri nuk është i infektuar me një aplikim me qëllim të keq, ju duhet të:

• Mos e kaluar në lidhjet e panjohura;

• Mos e shkarkoni programin rastit;

• rregullisht update software antivirus;

• të mos kandidojë aksidentalisht një program me qëllim të keq në Windows krijoni një llogari;

• kontrolli nëpërmjet programit "Task Manager", duke përdorur një procesor;

• Mjetet e përdorimit të që monitorojnë gjendjen e regjistrit dhe të mbrojtur kundër viruseve.

Në përgjithësi, minierave në një kompjuter në shtëpi të ardhurat e favorshme për minatorët rishtar, sepse ata nuk sjellin fitime të mëdha. Për ata që duan të bëjnë prodhimin e monedhës virtuale për të përfituar nga biznesin e tyre alternativave më të mira: minierave cloud apo të ndërtuar një fermë.

interesante:

Top 10 shkëmbimet cryptocurrency

100 vende për të bërë para

Si për të fituar para të shpejtë: 10 mënyra reale

Si am Main cryptocurrency në kompjuterin tim?

A doni të filloni duke marrë Bitcoins ose cryptocurrency tjetër që ka një PC, por nuk zotërojnë informacionin, si të bëhet kjo? Pastaj lexoni këtë post të shkurtër, por informativ. Më poshtë, ne do të ju tregojnë se ku të fillojë dhe si jam cryptocurrency kryesor në një PC në shtëpi me përfitim maksimal në drejtim të kriptodobychi efikasitetit dhe më shumë në këtë temë.

Konceptet themelore të minierave në kompjuter

Që lexuesi e kupton se çfarë është në rrezik në këtë material, ne kemi vendosur për të bërë një transkript të terminologjisë themelore të përdorura në fushën e cryptocurrency minierave.

Mining - nxjerrja e parave dixhitale, kryer nga zgjidhjen e problemeve komplekse matematikore që kryen PC në shtëpi ose pajisje të tjera të përpunimit. Pa i minierave nuk do të ekzistonte Bitcoin. Në të vërtetë, në këtë proces teknologji blokcheyn gjeneron një njësi të re të transaksioneve nëpërmjet të cilës emetimit cryptocurrency.

Sipas rezultateve të minierave të kryer dy detyra kryesore:

 1. Vënë në dispozicion nyje e rrjetit BTC (nyje). Ai merr një të drejtë të përkohshëm për të shkruar bllok tjetër në blockchain.
 2. Ajo zhvillohet një cryptocurrency shtesë çështje që si shpërblim për punën e tij merr kriptomayner.

nyje e rrjetit Bitcoin bëhet e mundur vetëm nëpërmjet një pow ri. Kjo konfirmon punën e bërë. Nuk është çudi kjo ulje ka emrin e plotë të prova-e-punë.

Kjo algorithm është e aplikueshme jo vetëm në Ethereum prerjet dhe Bitcoins, por kriptomonet tjetër.

Një algoritmi alternativë është POS ndryshme algorithm pow. Ajo është gjithashtu e nevojshme për të verifikuar pronësinë e blloqeve të aksioneve. Nga rruga, Pos përdoret kur prerjet monedha Dash.

Bitcoins për Block (përkthyer nga anglishtja - .. Bitcoins për njësi) gjithashtu ndodh shpërblim Block - Bitcoins pagesa cryptocurrency në këtë rast, energjik [Miner -. Ed] Për algoritme komplekse llogaritje, dhe lidhja e blloqeve të reja të blokcheyn sistemin.

Për ata që duan të jenë subjekt i minierave kriptiovalyut PC tuaj në shtëpi, duhet të kihet parasysh se madhësia origjinale bllok ishte 50 Bitcoins. Por pas 210 mijë. Njësitë Kjo vlerë është e ndarë nga 2. Mesatarisht, një fenomen i tillë mund të vërehet çdo katër vjet.

Gjithashtu vini re, minatorët dashur të ardhmen, në verë 2017 madhësinë e shpërblimeve për njësi ishte 12.5 Bitcoins. Është e lehtë për të llogaritur se, pas ndarjes së shpërblimit (6.25 Bitcoins) do të jetë në 2020.

Më poshtë japim një përkufizim të tjera, termat më kuptimplotë, i cili duhet të lexohet çdo minator.

blok.jpg

Rast i vetëm - Vlera e rastit numerike që ju lejon të shikoni në njësinë veçantë të titullit të minierave.

Data - bllok hyra shënuar me një datë dhe kohë.

Block Previous - një hash të bllokut të mëparshëm.

Merkle Root - tregon kodin hash e bllokut aktuale transaksionit që përdor Morkla pemë algoritmi apo pemë hash binar.

Vështirësi - tregon nivelin e vështirësisë së minierave.

Lartësia - numri serial i bllokut në teknologji blokcheyn.

Numri i transaksioneve - regjistrimi i transaksioneve të bëra në njësinë

shembulli bloka.jpg

Hashrate [heshreyt] - një tregues i performancës hekur, i projektuar për minierat e nëndheshme. Njësia: hash (hash).

Efikasiteti i cryptocurrency minerare përcaktohet nga njësitë e mëposhtme:

Efikasiteti maininga kriptovalyuty.jpg

Përveç kësaj, në mënyrë të studiuar pyetjen: si jam cryptocurrency Main në kompjuterin tuaj, të jetë i sigurt për të përballen me një minator të ardhmen me koncepte të tilla si:

 • Rënia rentabiliteti në vit - uljen e normës së përfitimit kriptodobychi. komponent aktiv ndikon në një rritje të përhershme në kompleksitetin e minierave, si dhe luhatjet kriptomonet kurseve.
 • Vlerësoni Elektrike (KW çmimi i energjisë elektrike). Ajo ka njësi kW / h;
 • Konsumi i energjisë - të energjisë elektrike shpenzuar në kriptomonet minierave. matur shpesh në watts;
 • Time Frame - kornizë koha e kaluar në procesin e minierave. Për të përcaktuar efikasitetin e minierave, kjo shifër është shumë e rëndësishme për kriptodobytchika;
 • Tarifat Pool - pagesa bonus minatorë pishinë. Nga rruga, ajo është e ndarë në mes të gjithë minatorët, në varësi të togas, disa të cilët heshreyt;

Duke u nisur cryptocurrency Mein në një PC në shtëpi

Nëse ju jeni një noob absolute (ibrik) dhe nuk e kuptojnë se si jam cryptocurrency kryesor në një PC standarde, e cila crypt të zgjedhur, të jetë i sigurt për të kontrolluar atë hap pas hapi veprimin në formë të shkurtër:

 1. hapi i parë është përcaktuar me cryptocurrency (ose altkoiny Bitcoins).
 2. çantë Open kriptovalyutny zgjedhur dhomë të nëndheshme.
 3. Përcaktoni shërbimit.
 4. Shkarko programin nga PC tuaj.
 5. Cryptocurrency fillojë prodhimin.

E rëndësishme: çdo vit kriptodobycha veten në një PC të ulët të energjisë nuk është fitimprurës. Kjo është arsyeja pse minatorët monedhë janë mbledhur (disa copë). pishina të tilla janë shumë më efektive për të kërkuar në bllok. Sapo ai [njësia e dëshiruar -. Ed] është gjetur, çmimi për punën është shpërndarë në mes të gjitha palëve, sipas fuqisë së konsumuar.

E rëndësishmja, për t'u angazhuar në miniera në një PC në shtëpi ka kuptim kur një person bën një rishtar në çështjet kriptodobychi. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të gjetur se si këtë "kuzhinë" dhe për të kuptuar parimin e minierave në përvojën personale.

lloje të minierave

Warning! Për të kuptuar çështjet lidhur me minierat, ju duhet të vendosni llojin e saj.

Pra minierave është e ndryshme, përkatësisht:

 1. Në ASIC (pajisje projektuar ekskluzivisht për minierat e specializuar).
 2. Në grafikë (i quajtur GPU-minierave).
 3. Hard disk (HDD / SSD).
 4. Cloud Minierave. Kriptodobycha komerciale investuar në fuqi të largët.
 5. Mining fshehur. Shpesh, ky lloj i minierave të përfshirë në mashtrimet, duke integruar atë në plugins, faqet e internetit, Apps, etj

Çfarë cryptocurrency mirë am Main në PC

Një pyetje shumë interesante, dhe ndryshimet e saj rëndësia gjatë viteve. Ne do të përpiqemi për të nxjerrë në pah cryptocurrency më interesante në aspektin e përfitimit të tyre të mëtejshme për urgjencën për 2018.

Pra, minator duhet të i kushtoj vëmendje kryesisht në medaljes në vijim:

 • Bitcoin;
 • Ethereum;
 • Bitcoin Cash;
 • Litecoin;
 • Monero;
 • Zcash.

Më poshtë ne përfaqësojmë informacionit Minierave kriptomonet lart në formë tabelare.

Emri cryptocurrency

Çështja e monedhave

Çfarë am Main?

Bitcoin

21000000

i zhdërvjellët

Ethereum

pa u kufizuar në

Video, ASIC

Bitcoin Cash

jo më shumë se 21 milion

kartat video, përpunuesit

Litecoin

84000000

Video, ASIC

Monero

pa u kufizuar në

kombinuar Minierave

(CPU dhe GPU)

Zcash

21000000

kartat video, përpunuesit

Shpresojmë, ju tani e dini se çfarë ju mund të cryptocurrency am Main në një PC në shtëpi.

Por ajo që për ata njerëz që kanë performancë të dobët në aspektin e kompjuterëve personal? Për të ulët të fuqisë hekur preferuar shkrihen në pishina, apo për të lënë një minierave me re.

Çfarë cryptocurrency am Main në PC dobët

Këtu janë disa nga pishinat më të arsyeshme:

 • Nicehash;
 • F2pool;
 • Supernova;
 • Flypool;
 • Nanopool;
 • Coinmine;
 • Dwarfpool.

Lidhur me çështjen e asaj për të prodhuar cryptocurrency në PC ose laptop dobët, ajo është thjesht një çështje individuale. Dikush i bindur se Bitcoin kursit të këmbimit sigurisht që do të rritet në dy vitet e ardhshme, të paktën dhjetë herë, kështu Mayne ekskluzivisht. Dhe kush mendon se çmimi do të rritet Dogecoin - dhe Mein tij.

Mirat dhe të këqijat e minierave në PC

Përparësitë përfshijnë:

 1. Upgrade PC + cryptocurrency tuaja të ardhurat.
 2. Minierave dhe cryptocurrency interesit si një e tërë.
 3. ardhura pasive është prania e hekurit normale.
 4. Nëse jetoni në një rajon me temperaturë të ulët më të madhe të vitit, minierave në PC - zgjidhje e përkryer, si në një dhomë ku ka një kompjuter ose një të vogël minierave-fermë është vazhdimisht e nxehtë.

Tani shkoni te këqijat:

 1. Në vendet e nxehta, temperatura dhomë do të rritet vetëm.
 2. Gjithmonë-në kompjuterin në mënyrë të vazhdueshme do të bëjë zhurmë.
 3. Ngarkesa e madhe në punën e kujtesës / kartën grafike.

Ajo që nuk është e nevojshme Maina

A nuk të angazhohen në miniera në kompjuterat të ulët të energjisë personale. faturat e energjisë elektrike janë të minuara pothuajse e barabartë monedha digjitale. Po, dhe më shumë hekur do të bëhet i pavlefshëm.

Gjithashtu, nuk ka asnjë pikë am Main në kompjuterët në të cilën ju jeni duke punuar. Makinë punës është projektuar për të punuar, jo për minierat.

Nuk është e nevojshme Maina në telefonat - fituar pennies thjeshtë, dhe CPU mbinxehje pajisje të lëvizshme është dhënë. smartphones fuqishme sot janë të shtrenjta.

Çfarë është PC më të dobishëm, apo fermë?

Për të kuptuar se çfarë është me të vërtetë e dobishme, ju keni nevojë për të kryer një përshkrim krahasues.

Pra, kompjuteri mesatar personal, e cila lejon në shtëpi Mein cryptocurrency kushton shumë, për të njëjtën sasi:

modeli i PC

kostoja e

CyberpowerPC Gamer Ultra GUA880 Gaming Desktop

$ 559,00

NEW Acer Aspire Desktop PC T TC-780-UR11

$ 759,80

CybertronPC TGMRHD950X816BU rodium 950 X8 Gaming Desktop

$ 1,026.99

PC CYBERPOWERPC Gamer Xtreme GXIVR8020A5 Desktop Gaming

$ 699.00

Çmimi i një PC në tabelën e mësipërme janë marrë nga faqet e Amazon dhe eBay. Në Rusi dhe vendet e CIS për këto çmime ju mund të sigurtë të shtoni të paktën 10%.

Përfitimet e minierave në një PC të tillë është e lehtë për të llogaritur. Për shembull, le subjekt një kompjuter personal pajisur me një kartë grafike MSI RX 470 4G Gaming X 4GB (kujtesës Hynix), ndërsa rendimenti mesatar për javën arriti në 0.014 Ethereum ose $ 7.14. Në internet ju mund të bëni pagesën, por jo më shumë.

Sa është i minierave-fermë? Për ta bërë këtë, thjesht shkoni në një dyqan online Olx:

Farm për maininga (196MHs) 7 GPU x MSI RX 470 Gaming X 4GB 2500 $ .jpg

Kjo mayningovaya Përdorur Farm 7 kartat me vlerë $ 2,500. Në këtë moment, ai gjeneron të ardhura prej rreth 0.1 Ethereum një javë, ekuivalentin e $ 50. Kjo është, në qoftë se ju bëni një llogari të thjeshtë, ajo bëhet e qartë se ai paguhet mayningovaya fermë vetëm pas 50 javësh, ose gati 12.5 muaj. Kjo është përjashtuar shpenzimet e energjisë.

alternativa në PC

Si ju ndoshta tashmë e dinte, "jo një ushtar në këtë fushë." Prandaj, një alternativë reale për PC mund të konsiderohet cloud Minierave dhe pishina, ose që kanë një shumë të holla - Asik.

Këtu janë disa shërbime që ofrojnë cloud Mining cryptocurrency:

 • Zanafilla;
 • HashFlare;
 • IQmining.

Ndër udhëheqësit e re e minierave do të doja të theksoj HashFlare.

Works është e thjeshtë: të regjistroheni në këtë faqe interneti, blerjen e energjisë dhe për të marrë disa kohë cryptocurrency.

rregullimi i duhur i pajisjeve

NiceHash.jpg

Më poshtë ne përshkruajnë se si për të ngritur nën cryptocurrency minierave të hekurit në PC tuaj nëpërmjet pishinë NiceHash.

Pra, klikoni mbi butonin:

aplikacionet shkarkohen në NiceHash.jpg

Pastaj, të hapur faqen e mëposhtme:

Aplikimi maininga.jpg NiceHash Miner

Ne duhet të vendosë se çfarë ne do Mein cryptocurrency: në procesor ose video kartë?

Supozoni zgjodhi për të shkarkuar NVIDIA (Minierave në kartë grafike). Shkarko aplikacionin mbi PC tuaj.

Pas shkarkimit lejon atij për të bërë ndryshime në programin, dhe pastaj kliko "Finish".

NiceHash Miner 2 konfigurimit .jpg

Ne jemi dakord me të gjitha rregullat dhe klikoni "unë pranoj":

NiceHashMiner pravila.jpg

Pastaj klikoni verifikimin e numrave që ju nuk jeni një bot:

NiceHashMiner antibot.jpg

Pasi që aplikimi duhet të fillojnë të shkarkimit. Në fund të tij do të hapet një dritare si kjo:

NiceHashMiner start.jpg
Pas duke shtuar çantë BTC, si dhe emrin e një punonjësi (le të worker1). Pas kësaj, klikoni "START".

Sa mund të fitoni në Minierave

Në të njëjtën pishinë NiceHash ka një rentabilitetin e Llogaritësi cryptocurrency minierave, ku ju mund të zgjidhni pajisjen tuaj, shkruani koston e një kilovat të energjisë elektrike dhe programi online vetë do të llogaritet rentabilitetin e këtij biznesi.

Rentabiliteti Calculator - Llogaritja maininga.jpg

Për shembull, minierave në NVIDIA GTX Ti kartë të 1050 grafike në këtë pishinë do të sjellë dita e 7570 Satoshi e ($ 0.51) një javë - 55645 Satoshi ($ 3.76) në muaj - 263232 Satoshi ($ 17,81), në shkallën prej Bitcoins $ 6764,58

përfundim

Në këtë post, unë u konsideruar shkurtimisht si një cryptocurrency mundshëm Mein në një PC në shtëpi nga instalimi i aplikacioneve të palëve të treta. Gjëja kryesore - që të ketë për të tillë PC qëllime lojrave dhe mungesa e një pune të qëndrueshme në PC.

Të jetë i sigurt për të na tregoni mendimet tuaja në komente nëse Maina në hekur. Ose akoma më e dobishme për të investuar në miniera re?

Burimi: https: //coinduck.ru/articles/for-beginners/kak-maynit-kriptovalyutu-na-domashnem-pk/

Shih edhe