DASH PËR FILLIMIN Maina

DASH PËR FILLIMIN Maina

2019/03/17 0 Author kripto

Dash - kjo është një nga cryptocurrency më të famshme. Kostoja e saj është në rritje në mënyrë të qëndrueshme, dhe monedhë është ndër më të mirë në aspektin e kapitalizimit. Cryptocurrency u zhvillua në fillim të vitit 2014, fillimisht kishte emrin e medaljes «XCoin», por pas një vendimi është bërë për të riemërtoni. Minierave monedha Dash mundshme edhe në kartat e vjetra grafike. Monedhë është burim i hapur. Anonimati i transaksioneve - është detyra kryesore Dash.

Karakteristikat kryesore të medaljes:

 • Të gjitha përkthimet janë anonime;
 • Kur nuk ka monedhë është shpenzuar siguruar një sasi të madhe të energjisë elektrike;
 • Vendimi për zhvillimin e projektit do të marrë të gjithë përdoruesit.

Këta faktorë sugjerojnë se vlera e medaljes Dash do të vazhdojë të rritet, kështu që kjo minierave cryptocurrency fitimprurës.

Ka tre mënyra Dashcoin prodhimit:

 1. Minierave Dash në kartën grafike;
 2. Minierave Dash në ASIC;
 3. Minierave procesor Dash.

Le të flasim për çdo metodë në më shumë detaje.

Minierave Dash në kartën grafike

Mein cryptocurrency kjo mund të jetë në dy karta grafike:

 • nVidea;
 • Radeon.

Vetëm theksohet se për minierat në kartat, ka disa programe dhe disa pishina kanë aplikime të tyre. Ne gjithashtu e konsiderojmë vendosjen shembullin e «ccminer» për nVidea dhe «sgminer» për Radeon.

Udhëzime për nVidea videon:

 1. Dash për monedha minierave nVidea në kartën video në radhë të parë duhet një program të specializuar. Ne përdorim «ccminer» kërkesë që mund të shkarkohet duke klikuar mbi këtë link: https://github.com/tpruvot/ccminer/releases.
 2. Gjithashtu, Microsoft «Visual C ++ rishpërndarshme për Visual Studio 2012" është i nevojshëm për të shkarkuar aplikacionin. Programi është në dispozicion për shkarkim në këtë link: https://www.microsoft.com/en-au/download/details.aspx?id=30679.
 3. Tjetra, ju duhet për të rinovuar shofer kartën tuaj grafike në versionin e fundit. Ajo është e mirë për të përdorur për këtë qëllim faqen zyrtare nVidea: http://www.nvidia.ru/Download/index.aspx?lang=ru
 4. Arkivi, i cili është shkarkuar më parë, të gjetur një fotografi me extension «Bat». Këtu ju duhet për të hyrë në adresën e serverit, emrin e punëtorit dhe fjalëkalimin prej tij.
 5. Pas përfundimit hapat e mëparshëm, ju duhet të drejtuar programin «ccminer», dhe ju mund të filloni Mein cryptocurrency DashCoin.

Udhëzimet për kartat grafike Radeon:

 1. Për minierat në Radeon, ne përdorim program «sgminer», e cila mund të shkarkohet duke klikuar në linkun: https://github.com/genesismining/sgminer-gm/releases. Në këtë faqe është e nevojshme për të shkarkuar zip-arkiv ovsky.
 2. Ju gjithashtu duhet të shikojnë shofer kartën video tuaj. Nëse ju keni të instaluar 15.7.1 shofer më poshtë, atëherë është më mirë për të përmirësuar.
 3. Pas shkarkimit të programit, ju duhet të unzip skedarin dhe në të gjetur dosja «start_cfg.bat» ose «start.bat».
 4. Hapja atë, të futur në hyrjen vijon: «e anëtarit»: «1». Në vend të numrit "1", me nevojën për të shkruar një hyrje.
 5. Tjetra ju duhet të drejtuar programin dhe futni adresën e serverit, dhe emri i punëtorit dhe identifikohuni prej tij.
 6. Vendosjen është e përfunduar. Ju mund të filloni monedha Mein.

Minierave Dash në ASIC

Cryptocurrency Dash mund Maini duke përdorur pajisje të specializuara «ASIC», e cila gjeneron një hash prej 2.5 GB për sekondë. Konsumi i energjisë elektrike në këtë rast është 2.5 watts.

 • Për minierat në këtë mënyrë, në radhë të parë duhet të blejnë pajisje të cilësisë - ASIC. Opsioni më i mirë është ASIC Miner Pinldea DR3 X11 600.
 • Pas blerjes së pajisjes duhet të jetë i lidhur në mënyrë korrekte me router. Zakonisht prodhuesi jep udhëzime të hollësishme.
 • Pasi të lidhur, ju mund të merrni vetëm IP Asik-a. Për ta bërë këtë, ju mund të shkoni në parametrat modem siç tregohet në figurën më poshtë, dhe të shohim pajisjet IP lidhura.

 • Për të marrë në pajisjen ndërfaqes, ju duhet të kopjoni ASIC ip dhe ngjitur në shfletuesin tuaj.
 • Së pari ju duhet të dalë me një emër të pajisjes dhe fjalëkalimin dhe shkruaj këtë informacion në fushat përkatëse. Tjetra ju do të merren në faqen tuaj, e cila përmban të temperaturës, shpejtësinë e ventilatorit dhe të dhëna të tjera. Në këtë faqe ka edhe statistikat e minierave.

 • Për të konfiguruar klikoni kërkuar mbi «konfigurimit Pool» tab, e cila është e vendosur në anën e majtë të ekranit. Këtu ju duhet të shkruani adresën e tre pishina. Adresa e parë - kjo është pishinë nga të cilat ju doni të Main, ndërsa dy të tjetër janë rezervë. Është e nevojshme të theksohet se në "Adresa" paste lidhjen plotë, përveç "http". «Pool punëtor» dhe «fjalëkalimin» marrë, direkt nga pishinë. Më shumë në këtë faqe nuk ka nevojë për të ndryshuar ndonjë gjë

 • Pajisja është vendosur pothuajse. Mbetet vetëm për të rinovuar ASIC. Për ta bërë këtë, klikoni në «Update» tab.

 • Vendosjen është e përfunduar.

procesor Minierave Dash

Le Minierave Dash.

 • Për procesor Dash cryptocurrency minierave duhet së pari të shkarkoni një program të specializuar. Kjo mund të bëhet duke klikuar në linkun e mëposhtëm: https://yadi.sk/d/mg1aqh8rtzM8A
 • Pas shkarkimit, ju duhet të hapë dosjen «Text.me», e cila është pikturuar një minator për një procesor të veçantë
Lexo më shumë:   bot për cryptocurrency TREGTI

Tjetra, ne kemi nevojë për të hapur dosjen «Dashcoinpool», ku ju specifikoni emrin e minatorëve, në emër të punës dhe fjalëkalimin në të, adresa server, si dhe numri i cores që do të përdoret për minierat. Emri i punëtorit, fjalekalimin dhe adresën e serverit mund të gjenden në pishinë.

 • Pas përfundimit hapat e mëparshëm, cilësimi është e përfunduar. Ju mund të kandidojë minator.

Programi për Dashcoin minierave

 • CGMiner - software për cryptocurrency minerare, e cila u zhvillua disa vite më parë. Vlen të përmendet se aplikimi do të përshtaten një përdorues me përvojë, pasi është mjaft e vështirë për të kuptuar në ndërfaqen e programit. E përfitimeve mund të identifikohen:
 1. E "nxitimi" i kartë video;
 2. Klienti është në gjendje për të marrë heshreyta vlerën maksimale për sekondë, duke rritur shpejtësinë e kartë video;
 3. Për sistemi nuk ngadalësojnë, ju mund të përdorni mode operativ sistemy.Bolee informacion program i detajuar është në faqen e internetit: https://github.com/genesismining/sgminer.
 • Programi «Ufasoft minator» përshtatshëm për kompjutera fund të lartë personale. Nuk është një ndërfaqe të tilla të komplikuara, si në klientin e mëparshëm. Maini cryptocurrency via këtë klient të jetë e mundur dhe në procesor. https://github.com/ufasoft/coin - një referencë për aplikimin.
 • Phoenix - një klient me shpejtësi të lartë për kompjutera të fuqishëm. Programi lejon Mein cryptocurrency vetëm në karta video. Phoenix rrit produktivitetin me 10-20%. Fillestar lehtë zgjidhet me interfaces aplikimit. https://github.com/phoenixframework/phoenix - një referencë për programin.

pishina Përmbledhje

Disa nga pishina të lartë për minierat Dashcoin përfshin:

 1. Mining Pishinë shpërndarës - pishinë, e cila u formua së fundmi. Shërbimi ka një ndërfaqe të thjeshtë. Ka mënyra të ndryshme për të tërhequr fonde. https://miningpoolhub.com/ 
 2. AntPool - një shërbim që ka një ndërfaqe ruse. Ka mënyra të ndryshme për të tërhequr fonde. Ju mund të tërhequr para pa komision. https://www.antpool.com
 3. F2pool - shërbim, e cila u shfaq katër vjet më parë, është zhvilluar në Kinë. Duhet të theksohet se F2pool konsiderohet si një nga shërbimet më të fuqishme. https://www.f2pool.com/

përfundim

Kështu, kemi diskutuar Mining cryptocurrency Dash me procesor, Karta grafike dhe ASIC. Ajo duhet të thuhet se minierave në një pajisje të specializuara ASIC ekonomikisht më i favorshëm. Gjithashtu për të ardhurat e suksesshme duhet të zgjidhni një pishinë që ka ngritur tashmë veten në anën pozitive.


 • Regjistrohu për Email-newsletter nga BitExpert Journal: Lajmet e fundit mbi Email
 • Koleksionet Krypton 1 herë në ditë në një telegram: BitExpert
 • Brenda, parashikimet diskutuar tema të rëndësishme në chat Telegram tonë: BitExpert Chat
 • All Revista lajmeve BitExpert kripton në telegramin tuaj: BitExpert LIVE

Gjetur gabim në tekst? Highlight dhe klikoni CTRL + ENTER


Publikimet e ngjashme:

 1. Lista e pishina të mira për Bitcoin minerare (BTC)
 2. Pools për Ethereum minerare (Etherium) - lista dhe vlerësim
 3. Pools për Zcash minerare - çfarë për të zgjedhur dhe si për të ngritur
 4. Një mënyrë e thjeshtë për të filluar Maina më NiceHash. Avantazhet e përzgjedhjes pishinë
 5. Mining Primecoin - si për të zgjedhur një pishinë dhe minator
 6. pishina Përmbledhje për minierat - e cila pishinë për të zgjedhur
 7. FAQ Mining - Pyetjet më të shpeshta në lidhje me Meiningen
 8. Pasqyre Radeon R9 270X

DASH - AS kryesore ku të ketë një çantë dhe të gjitha në lidhje cryptocurrency

Në këtë artikull ju mund të gjeni se çfarë monedha është DASH (aka digitalcash), çfarë avantazhet dhe disavantazhet e, si dhe nxjerrë (Main).

kursit të këmbimit (ndryshimi në internet) DASH për të dollarit amerikan në këtë moment dhe swings gjatë ditës.

[Lloji Cryptocurrency_widget = »drejtues» simbol = »Dash ~ USD» template = »background» color = »green»]

 • 1 Çfarë është cryptocurrency DASH?
 • 2 Kush e krijoi dhe kur
 • 3 Features
  • 3.1 Përfitimet
  • 3.2 Disavantazhet
 • 4 Si për të blerë Dash
 • 5 Ku për të ruajtur
 • 6 Si am Main (ekstrakt) Dash - udhëzim për fillestar
  • 6.1 Pools për Dash minierave
  • 6.2 Cloud Minierave

Çfarë është cryptocurrency DASH?

Në mesin e shumë cryptocurrency moderne të bëjë një konkurrencë të veçantë Bitcoins praktikisht askush nuk është i gatshëm. Në shumicën e rasteve, përdoruesit të shpejt të humbasin interes në të gjitha altkoinam e ri, duke shkaktuar ato që të zhduken tërësisht ose vetëm fillimi për të marrë në vijën e fundit të klasifikimit. I njohur për shumë cryptocurrency Dash ka kohë që renditet e para në renditjen e dhjetë të lartë në drejtim të kapitalizimit dhe nuk e pëlqen atë që ajo ka në plan të marrë pozicione. Si është e mundur, le të shqyrtojmë pak më tej.

DASH - si kryesor dhe çdo gjë në lidhje me të

Dash (e njohur pak më herët si Darkcoin dhe XCoin) është një sistem i hapur decentralizuar pagesave, e cila përdor një mekanizëm të njohur me emrin «Darksend», për të bërë të gjitha transaksionet janë krejtësisht anonim.

Ashtu si shumë cryptocurrency, dash ka një menaxhim të decentralizuar - Emisionet ajo prodhon nuk është qeveria apo bankat, por vetëm minatorët. Ata marrin shpërblim mjaft i madh si argumentet (monedha) DASH, sapo transaksioni ndodh formimin e blloqeve të reja. Nga numri i përgjithshëm i monedhave të prodhuara minatorëve, 90% është e shpërndarë në mënyrë të barabartë në mesin e minatorëve, dash, dhe operatorët Masternod. Tjetri 10% janë ndarë për propozime të përhershëm të financimit.

Lexo më shumë:   overclocking e RX 580 për minierat

Projekti është i njohur cryptocurrency Dash (DASH, Dash, në rusisht mund të "Dasha") është një nga më premtuese në mesin e të gjithë altkoynov. Ai erdhi së bashku mjaft mirë programuesit të kualifikuar me përvojë, i cili arriti të marrë më të mirë të Bitcoin dhe forks tjera ekzistuese duke shtuar vetë dizajnit tuaj unik. Komuniteti nuk arriti të vlerësojmë idenë premtuese.

Kush e krijoi dhe kur

Ideja për të futur anonimitetit cryptocurrency Bitcoin në vitin 2012 vizitoi Evan Duffield nga Amerika. Por pas lëshimit zyrtar të dhjetë mënyra për të zbatuar këtë ide, disa zyrtarë Bitcoin plotësisht nuk e lejoj atë të injektuar kodin në sistemin e vet. Pas kësaj Duffield në janar 2014 filloi sistemin e vet kriptovalyutnuyu, të cilën ai e quajti Xcoin (u quajt më vonë Darkcoin).

Menjëherë pas futjes së një të mëdha të reja ekipit të zhvillimit, Darkcoin Vjeshtë 2014 testuar me sukses Kristov Atlas, një ekspert i njohur në cryptography në komunitetin ndërkombëtar. Që Evan Duffield hapi kodin burim për monedhën e saj.

Pas disa kohe, zhvilluesit kanë arritur të zbatojnë funksionalitetin e transaksioneve çastit InstantX. Ata kryejnë një emër të plotë të ri-markë, dhe pastaj për dhomë e nëndheshme është sanksionuar zyrtarisht emrin Dash. Fjala Dash njëkohësisht të luajë në dy koncepte: koncepti i "parave dixhitale» (cash digjitale) dhe hedhin nocionin e shpejtësisë në garë.

Gjatë gjithë 2015 Dash arritur të zbatojë një sistem të ndërtuar në menaxhimin e decentralizuar, votimin dhe financimi, e cila hodhi themelet për zhvillimin afatgjatë të këtij cryptocurrency.

Features

Në Dasha kanë disa karakteristika të pazakonta dhe origjinale, e dallon atë nga të njohur Bitcoin dhe shumë forks faceless që mund të mburremi vetëm një ndryshim të vogël të emrit dhe logos.

Çdo karakteristika thelbësore të Dash është një arkitekturë dy-shtresore e të gjithë rrjetit të shpërndarë. Përhershëm Bitcoins rrjet peer është i bazuar në një konsensus midis nyjet kolegëve, ku transaksionet provuar regjistruara në blokcheyn (regjistër të shpërndara).

Parimi operativ i një rrjeti me dy nivele të Dash rregulluar krejt ndryshe - "supernode" të krijuar nivelin e lartë të konsensusit në këtë moment. Kjo bën të mundur për të konsiderueshme të përshpejtojë punën e protokollit, por pak e rrit rreziqet për sigurinë tuaj. Si rezultat, transaksionet që janë miratuar masternodami, testuar të njëjtën procedurë e regjistrimit duke përdorur blokcheyn e minierave.

Në të ardhmen e afërt me dy-shtresore aftësitë rrjetit Dash mund të përdoret për të zbatuar një shumëllojshmëri të zgjidhjeve të tilla si sistemet e shpërndara magazinimit (regjistrat, listat e transaksioneve, mesazhe, etj), sistemet e aplikimeve të shpërndara (shërbimet, bursë, pazar, etj), si dhe mbështetjen e partive projekte.

Më tej plan Dash zhvillimit cryptocurrency përcaktohet duke përdorur aktualisht zbatohen në sistemin e votimit. Ky mjet i ri për botën për të lejuar cryptocurrency Dash drejtuar shpërndarë votim të fshehtë mes masternodov. "Simple", përdoruesit e rrjetit nuk kanë të drejtë të votojnë, por secili prej tyre mund të shtyjë propozimet e tyre për zhvillimin.

Përparësitë

Struktura Dash cryptocurrency përbëhet nga sistemi 2-nivelit. Ekziston një model i menaxhimit të decentralizuar e ndërtuar në nivelin e 2-të rrjetit (Masternod). Me këtë zhvilluesit kanë arritur të krijojnë një rrjet të komunikimit shumë të sigurta. Ajo trajton rënien (dmth llogaritë), me akuza për më shumë se 1.000 monedha, dhe për të përmbushur një numër të kërkesave. Përveç kësaj, ata luajnë një rol në identifikuesit e rrjetit (Nyja plotë).

nyje të plotë - është një program që është duke kryer verifikimin dhe vlefshmërinë e transaksionit në rrjet.

Në fazën aktuale të zhvillimit të nivelit Dash 2 kryen edhe funksionet e menaxhimit. E gjithë kjo është zbatuar në një sistem të vetëm të votimit të decentralizuar. Çdo Masternoda ka 1 zë, të cilat mund të përdoren për të marrë vendimin e duhur. Për shembull, gjatë zhvillimit të infrastrukturës së tyre, 10% të totalit të minierave njësive të reja të transferuara për të filluar-ups, idetë, projektet, mund të ndihmojë në mënyrë aktive zhvillimin e sistemit dhe për të fituar vendin më të lartë në treg cryptocurrency. Kjo zgjidhje origjinale, duke pasur parasysh rritjen e shpejtë në konkurs. Financimi Buxheti është qëllimi kryesor i zhvillimit të qetë, por të qëndrueshme. Ne mund të themi se nuk ka infuzion masive të fondeve për më tej zhdukjen e saj. Nuk është ndarë gjithmonë një përqindje të caktuar të prodhimit cryptocurrency.

Ndërtimi i sistemit të 2-të nivelit gjithashtu bën të mundur për të siguruar mbrojtje nga cryptocurrency Sybil-sulm.

mangësi

Cryptocurrency moderne botërore shumë të rinj, kështu që të gjithë ata kanë dy avantazhe dhe disavantazhe. Pyetja këtu është e ndryshme - nëse ka zgjidhje efektive dhe sa shpejt problemet janë zgjidhur.

kryesore cryptocurrency Disavantazhi Dash përfshijnë praninë e menaxhimit të decentralizuar që merr të gjitha vendimet e rëndësishme. Shumë përdorues nuk janë të sigurt në profesionalizmin e ekipit. Prandaj, është e mundshme që shumica e votave do të vijnë jo nga laik në këtë fushë. Por nëse këta njerëz do të mund të fitojnë kaq shumë para të investuara në to, ato janë të paktën për këtë vlen të përmendet.

Lexo më shumë:   Maps për minierat 2019

Një tjetër pengesë cryptocurrency të quhet zbatimi i dobët i jetës sonë reale. Vlen për të paguar haraç për Bitcoins. Dash është dukshëm inferior me përdorimin në masë në mesin e shumë përdorues dhe cryptocurrency jo në mënyrë aktive të marrë si pagesë për shumë mallra dhe shërbime. Por është e rëndësishme të theksohet se Dash Bitcoins është shumë më i ri, kështu që ajo ka një të ardhme të ndritur.

Si për të blerë Dash

Nëse nuk ka kohë për t'u angazhuar në miniera, ju vetëm mund të blini depërtonte Këmbyesit e veçanta me Yandex.Money, QIWI ose Perfect Money. përshtatshme edhe për të blerë dhe VTB-24 karta, Sberbank, Alfa-Bank.

DASH - si kryesor dhe çdo gjë në lidhje me tërritje

Propozimet e exchangers ndryshohen rregullisht, kështu që gjetja opsionin më fitimprurës për veten, ju mund të përdorni shërbimet Këmbyesit e monitorimit, të tilla si BestChange. Ju gjithashtu mund të përdorni shkëmbimeve të ndryshme kriptovalyutnymi për të blerë këtu monedha të vlerës aktuale të tregut.

Përdoruesit mund të merrni cryptocurrency përdorur vinça Dash. Ata japin monedha shumë të vogël për të gjithë vizitorët tuaj një herë një orë. Në Shembuj dash-faucet.com, dashbits.info, dashfaucet.club.

ku për të ruajtur

E "Dasha" ka faqen e saj zyrtare, ku ju gjithmonë mund të shkarkoni një program të veçantë-çantë, si dhe për t'u njohur me të gjitha designers dhe të mësojnë më shumë në lidhje me përfitimet e Darksend, teknologjisë InstantX dhe sistemit masternod.

Faqja zyrtare DASH

Kur ngarkimit, programi-çantë tregon një mbrojtës të këndshme dhe të bukur ekran. Pamja ajo duket si një Bitcoin normal të klientit, por ka edhe dallime. goxha i madh button "fillojnë avtoperemeshivanie" Këtu ne mund të shohim, ka edhe "me dorë të përpiqet" button dhe "rivendosur". Çantë, ju mund të telefononi funksionet që lidhen me teknologjinë Darksend.

Menjëherë pas shkarkimit programi portofolin ajo do të duhet pak kohë për të sinkronizuar. Por pastaj përsëri ju mund të filloni duke shijuar të gjitha përfitimet e një sistemi absolutisht më i shpejtë dhe anonim, krahasuar me Bitcoins. Edhe më anonim, por jo plotësisht, sepse kriptografia nuk është një sistem plotësisht i besueshëm. Ju mund edhe të thonë se një nivel i tillë i anonimitetit është e mjaftueshme për të mbrojtur integritetin e çdo privatësisë.

Si am Main (ekstrakt) Dash - udhëzim për fillestar

Që të filloni të minierave cryptocurrency Dash, ndiqni udhëzimet e hollësishme.

1. Vizitoni https://dash.suprnova.cc/index.php?page=login dhe të regjistroheni llogarinë tuaj. Procesi i regjistrimit të njohura për shumë përdorues, kështu që ky problem duhet të lindin.

DASH - si kryesor dhe çdo gjë në lidhje me tërritje

2. Pastaj ju duhet të shkarkoni për minatorët. Për ta bërë këtë, klikoni në linkun https://dash.suprnova.cc/index.php?page=gettingstarted .

DASH - si kryesor dhe çdo gjë në lidhje me tërritje

3. Për funksionimin e duhur, është e nevojshme për të rregulluar minatorët. Për ta bërë këtë, pas shkarkimit, llojin e mëposhtme:

Shtresë: shtresë + TCP: //dash.suprnova.cc
PORT: 9995
Emri i përdoruesit: Weblogin.Worker
fjalëkalimi: Worker Password

Pas kësaj, ju duhet të ndryshoni «-u Weblogin.Worker -p punëtor fjalëkalimin" për të marrë llogari të vet. Për shembull, «-u Steve.StevesWorker -p StevesWorkerPassword».

Shko tek "File => Save As" dhe ruani skedarin me emrin "runme.bat" në të njëjtën dosje si minerd. Tani jeni gati për cryptocurrency prodhimit. Për të filluar, klikoni dy herë Mein «RunMe.bat». Nëse ju dëshironi, ju mund të krijoni punonjës shtesë me fjalëkalimet dhe emrat e përdoruesit e zgjedhjes suaj.

Për paratë e fituara ju mund të ngarkoni çantë. Për ta bërë këtë, shkoni në https://www.dash.org/ dhe klikoni mbi "Ngarkoni një çantë."

DASH - si kryesor dhe çdo gjë në lidhje me tërritje

Jepini vetes një adresë të re, dhe pastaj shkruani atë në faqen e llogarisë dhe të marrin pagesa në llogarinë tuaj.

Pools për Dash minierave

Nëse ju doni të Mein me përdorues të tjerë të sistemit, atëherë është e nevojshme për të lidhur në një nga pishinat, me të cilat ju mund të ekstrakt Dash. I shërbimeve moderne, një alternativë e mirë do të ishte:

 • Nicehash
 • HashPower

Monedha në pishina është minuar zakonisht përpjekjet e disa anëtarëve, kështu që të gjitha fitimet ndahen në mënyrë të barabartë mbi të gjithë ata që janë përfshirë në këtë proces. Përveç kësaj, shumë pishina të bëjë të mundur për të kaluar në një cryptocurrency shpejtë të prodhimit, të cilat janë më profitabile në këtë moment.

cloud Minierave

Jo për të shpenzuar një shumë të holla në pajisje të lartë të performancës për minierat, ju thjesht mund të përfitojnë nga shërbimet cloud. Për ta bërë këtë, ju duhet të nënshkruajë një kontratë me vendin e zgjedhur për qira të numrit të kërkuar të kapaciteteve.

E shërbimeve të gjatë-provuar mund të dallohen:

 • Zanafilla-Minierave;
 • HashFlare;
 • Soinotron.

Llogarit prodhimin si fitimprurës të monedhave për përcaktimin e hekurit, ju mund të përdorni një makinë llogaritëse rentabilitetin e Dash minierave. Të tilla si red-miner.com/dash/. Ju duhet të hyjë pagesën heshreyt e plotë të energjisë elektrike dhe pishinë, atëherë shërbimi do të shfaq fitimin e përafërt për orë, javë, muaj, dash, dollarë dhe Bitcoins.