Bitcoin vinça në tregon rus në BLOKCHEYN Portofolin

2018/08/28 0Author kripto

vinça të vërtetë janë paguar

njeriu modern duhet të jetë financiarisht shkolluar. transaksioneve në cash, dokumentacioni dhe shumat e madhe e informacionit të presin atë në çdo qoshe. Një nga mënyrat më në modë dhe fitimprurëse për të fituar para - cryptocurrency Minierave. Kjo monedhë është i bazuar në blokcheyne (një teknologji që lejon për të shpërndarë dhe të procesit të sasi të madhe të informacionit, mbrojtjen e tyre nga thyer). Pas prodhimit të monedhave (më të popullarizuar - Bitcoin) ajo duhet të ruhen në një vend të sigurt. Për këtë ka valvulave të veçanta me mbi blockchain.

Vinci (bitcoin cran) - është një vend zakonisht i përbërë nga një ose më shumë faqe. Ai i jep përdoruesit vëllime të veçanta cryptocurrency shpesh Satoshi - njësi Bitcoin.

vinça të lirë si ata janë

Kjo e specializuar burime drejtuar reklamat. Hyni në këto vende, edhe pse i lirë, por shpesh kërkojnë regjistrimin, të specifikojë adresën e-mail.

Ka disa lloje të vinça:

 • Savings - vazhdimisht shumëfishon shumën e fitimit, madje edhe kur kompjuteri është i fikur. Gain është fikse, dhe shuma është dërguar në profilin e përdoruesit, atëherë counter është rivendosur.
 • Diskrete - Award akumuluar për një periudhë të caktuar kohore që mund të shkojnë nga 1 minutë për 24 orë.

Për të ardhurat nga përdoruesit është e nevojshme për të kryer një veprim dhe, në mënyrë tipike:

 1. Të marrin pjesë në ndonjë llotari;
 2. Luaj lojra;
 3. Kliko reklamat;
 4. Zgjidhin CAPTCHA et al.

Gjithashtu mund të takohen valvulave rralla Bitcoin me mbi blockchain, e cila nuk kërkon përdoruesin të ndonjë shtesë, përveç veprimit të regjistrimit.

Një ardhurat e thjeshtë algorithm në vinça Bitcoin

Fitimet në ndonjë nga vinça kriptovalyutnyh përfshin ndjekur hapat diagramin:

 • User regjistrat vetë portofolin për të ruajtur cryptocurrency në një nga faqet e palës së tretë.
 • Ai vjen në vinç vend.
 • Përdoruesi kontrollon nëpër vinç, sigurohuni që ajo ka mjetet (nëse llogaria është zero, paratë e bonusit nuk do të lëshohet).
 • Në regjistrim, nëse është e nevojshme, para apo "punë" është futur numrin çantë (në varësi të shërbimit).
 • Përdoruesi klikon mbi ikonën "të shpërblehet" (emri mund të jetë pak më të ndryshme, por thelbi është i njëjtë).

Fitimet në sistemin vinçi magazinimit të ndodh në një model pak më komplekse:

 1. Regjistrohu në këto vende është e nevojshme.
 2. Përfundimi është i mundur vetëm pas akumulimin e një sasi të caktuar (të caktuar të burimeve) monedha.

Së cilës patjetër vinça Bitcoin

Advertising - burimi kryesor i të ardhurave të vendeve të tilla . pronarët e tyre vendosin reklama - zakonisht parulla, video, miniflaery në faqen kryesore. Vizitorët klikoni mbi këto shenja, duke kaluar në faqen e reklamuesit.

Në numrin e tranzicionit varet nga vëllimi i (njësive Bitcoin) të fituara Satoshi. Në fazat fillestare të zhvillimit të kësaj mini-industri e kohës së shpenzuar në vend nuk është konsideruar si një prioritet. Fitimet varen nga sasia e reklamave të shikuara për një periudhë të caktuar kohore. Tani numri i vinça Bitcoin është rritur në masë të madhe. Themeluesit e projektit shqyrtuar konceptin, dhe tani një rol të rëndësishëm në sistemin e luan herë një përdorues shpenzuar në vend.

Për shembull, shumë vende janë futur rregull: vizitori duhet të jetë në vend për të paktën 2 minuta para se të hyjnë në fushën duket Bitcoin portofolin. Siç diktuar nga kushtet e shpeshtësisë së shfaqjes shfaqet me fonde. Në disa burimeve ai mund "të hidhen jashtë" pas vetëm 30 minutash, mirë, të tjera - vetëm 24 orë.

Si për të nxjerrë cryptocurrency me vinç me anë të një rrotulluese

Rotators cryptocurrency të lehtësuar procesin e akumulimit për një përdorues të zakonshëm. Kjo burimet e veçanta mbi të cilat ekspozuar një numër i madh i referencave ndaj Bitcoin valvulave me të në blokcheyn . Ndërfaqja e tyre është e thjeshtë për t'u përdorur. Nga përdoruesi duhet vetëm shkruani adresën e kuletës, dhe të kryejnë punën e tyre: për të zgjidhur një captcha në një dritare të veçantë (ose më shumë - në varësi të burimeve).

Gjëja kryesore - që më parë për të kontrolluar besueshmërinë e jetës, për faktin se pagesa e rregullt e fondeve për përdoruesit . Kjo është deri në administratori i punës varet fluksin e vizitorëve dhe shuma e të ardhurave të tyre. Zgjedhja rotator - një biznes të përgjegjshëm dhe serioz, për shkak se ne po flasim për paratë.

Për përdoruesit më të famshme dhe më të vizituar të burimeve do të jetë në gjendje për të hequr dhe shtuar një pozicion tjetër në listën e vinça të punës. Avantazhet e rrotulluese:

 • Lehtësimin e procesit - përdoruesit nuk duhet të shtoni një numër të madh të bookmarks shfletuesit vinça. Ata janë të përqendruar të gjithë në të njëjtën lista e faqeve Rotator.
 • Të ardhurat e përhershme - një listë të vendeve, vinça është përditësuar vazhdimisht. Ky përdorues mund të monitorojnë performancën, duke rritur të ardhurat e tyre.
 • Kurseni kohë - përdoruesi nuk duhet të zotërojnë për të ngjiten në expanses e internetit në kërkim të burimeve që mund të besohet. Të rotators bazë informative të ketë një listë të vinça. Vizitori mund të disponojë këto të dhëna për të lira në diskrecionin e saj.
 • program Fitim rekomandim. Kjo është një sistem për të tërhequr konsumatorë të rinj, përqindja e fitimit që shkon në xhepin e përdoruesit privlokshego ato. një skemë e tillë administrohet zakonisht në vinça dhe rotators. Por në sajë të fundit, është e mundur për të mos shpërndarë trafikut, joshur njerëzit në burime të ndryshme. Ju mund të dërgoni të gjitha vend-rotator të, dhe pastaj përqindja e fitimit do të jetë më, si konsumatorët të fillojnë të punojnë në çezmat e shumta, dhe përqindja do të shkojnë në xhepin e personit që i tërhiqja. Referime janë të përfshirë direkt në grupin e projektit.

vinça me tërheqjen e menjëhershme

Çfarë dini për blokcheyn?

rotators Top

Zgjedhja e rotator duhur, përdoruesi mund të thjeshtojë ndjeshëm jetën tuaj:

 1. io - një burim relativisht i ri, i cili është i pajisur rotator përshtatshëm. Me shërbimin, ju mund të bëni Bitcoin, Litecoin, Dogecoin. The interface është e thjeshtë, e shpejtë për t'u përdorur. Baza e të dhënave duke përfshirë një numër të madh të vendeve vinç. Problemi kryesor - mungesa e përkthimit në rusisht. Minimal sasi tërheqja - 20 000 Satoshi.
 2. com - një nga rotators të huaja, ku një dizajn të thjeshtë dhe intuitive. Për të kuptuar interface mund as edhe një përdorues me përvojë, aftësi të kufizuar anglisht. Përparësia kryesore konkurruese - shkalla e reagimit ndaj "bosh" apo vinçat mashtruese Bitcoins. Dobësia kryesore - mungesa e vendeve bazë. Minimal sasi tërheqja - 15 000 Satoshi. Leja është dhënë për të bërë Bitcoin, Litecoin, Dogecoin.
 3. info - një burim i krijuar për të zëvendësuar të mbyllura më parë (në vitin 2016) Faucetbox. Dalluese karakteristika: Regjistrimi i thjeshtë dhe një bazë mjaft të madh të vinça. Të gjithë ata janë të grupuara në mënyrë të qartë në tetë lloje cryptocurrency. Tërhiqet mund të jetë me vlerë më shumë se 10 000 Satoshi. Site ju lejon të punoni me një shumë të valutës: Dogecoin, Dash, Bitcoin, Litecoin, Peercoin, Primecoin, Monero dhe Ethereum. Rotator shkruar në gjuhën angleze.

Si bëjmë më të mirë vinça Bitcoin

Top vinça cryptocurrency - ato vinça që janë besuar nga përdoruesit. Zakonisht ata lejojnë vizitorët për të marrë disa opsione të mira:

 • Tërheqja e menjëhershme (nëse vinçi nuk është kumulative) - të gjitha Satoshi fituar menjëherë dërgohet në portofolin tuaj. Por kjo nuk është faktori kryesor përcaktimin e besueshmërisë së vinç, si shumica e projekteve moderne të veprojë sipas kësaj skeme. Ndoshta kjo prirje për të mirë - përdoruesi nuk ka nevojë të presë për një ditë të veçantë për të shfaqur. Pagesa është bërë pas faktit. Dëm - është supozuar se këto burime nuk janë aq të qëndrueshme. Shumë prej tyre punojnë vetëm disa ditë, sepse është e vështirë për të folur për besueshmërinë e tyre. Kjo nënkupton faktorin e mëposhtme.
 • Popullariteti . Një numër i madh i përdoruesve na lejon të flasim për besueshmërinë e vinç. Kjo është një lloj garancie.
 • Multicurrency . vinça të lartë për shkak të shkallës së saj mund të operohet në të njëjtën kohë jo vetëm me Bitcoin, por edhe me cryptocurrency e tjera.

multi-çezmat

shembuj:

 • cc - punon me 20 specie cryptocurrency dhe mbështet një program referimi.
 • Rena-rakord - ofron 5 mundësitë për fitim. Ajo punon me më shumë se 4 lloje të monedhës.
 • Cryptospout - mjaft "yndyrë" vinç kriptovalyutny. Ndarë në dy lloje: e para ju lejon për të fituar çdo orë apo dy - çdo ditë.

Sa ndihmë fituar vinça Bitcoins

Crane - një nga disa mënyra cryptocurrency prodhimin e pa asnjë investim. Ju mund të llogarisim se sa një përdorues të zakonshëm mund të fitojnë në një projekt të tillë. Për shembull, e konsiderojnë një ditë pune 8-orëshe:

 1. Pesha paga për orë për një vinç standarde 200 Satoshi (një vend);
 2. Në regjimin operacion në 8 orë shtim në 1600 arrin Satoshi;
 3. Nëse ju punoni në një mënyrë të qetë, për Sanchez do të jetë në gjendje të "qëndrojë" në 30 vende. Si rezultat, paga ditore është rritur në 48 000 Satoshi.
 4. Sot (Spring 2018) 48 000 Satoshi është rreth 200 rubla. Nëse ju punoni shumë çdo ditë shtatë ditë në javë për një muaj, ju mund të bëni një fitim në 5850 rubla.

vinça të vërtetë janë paguar

Është e rëndësishme të kujtojmë një moment: Vinçat në të ardhurat Bitcoins gjithmonë marrin me anëtarët e komisionit. Mesatarisht, madhësia e saj - 10 000 Satoshi. Kur ju tërheqë fondet në një shesh lojrash parti çantë e tretë të tërheqë pjesën e tij, dhe pjesa tjetër përkthehet për përdoruesit. Me një llogaritje të thjeshtë ajo është gjetur të vërtetën e trishtuar: rreth 1/5 e të gjitha të ardhurave shkon vetëm për pagesën e një komisioni, personi që punon në kot.

vinça Fatty Bitcoin

"Yndyrore", vinça - është paguar Bitcoin çezmat, i cili të caktojë tarifën më të lartë për veprimtarinë e përdoruesit. Për shembull:

  • DailyDoge - site, paguar "të punësuar" në 1200 Satoshi çdo 5 pesë minuta. Minimum pragun pagesa - 360 monedha. Paratë është transferuar në mënyrë atomike për të akuzuar në portofolin do të duhet për të grumbulluar të paktën 20 mijë. Numri i përdoruesve aktivë tejkaluar shenjë e 25 000.
  • Pretendojnë BTC - Bitcoin rubinet në rusisht, e cila është një avantazh i mirë në segmentin ruse-folëse. Site paguan monedha çdo 20 minuta, nga 7 në 19. Shpërblimi do të lëshohet vetëm pas vendimit të CAPTCHA. Tërheqja e fondeve është e mundur pas akumulojnë një sasi të mjaftueshme - 20 000 Satoshi. Fondet dërguar në portofolin e dhënë gjatë regjistrimit. Website praktikuar programin referimi, duke lejuar entuziastë për të marrë 25% të fitimeve nga njerëzit e përfshirë në sistemin.

Bitcoin rubinet

 • PaidBooks - vinç që përdoruesit të paguajnë për 450 Satoshi çdo 10 minuta. Money shfaq portofolin specifikuar pa pjesëmarrjen e përdoruesit kur llogaria ka grumbulluar më shumë se 20.000 monedha. për Satoshi vinç qëndron për caktimin e saj të pazakontë: klienti ka nevojë për të lexuar libra. Built-në bibliotekë është i madh dhe vazhdon të rritet. Kjo është një mundësi e madhe për të fituar njohuri të reja dhe në të njëjtën kohë fituar.
 • VisitVit - Russian kripto-tap. Ai jep vizitorëve një shpërblim për të shikuar reklama në këtë faqe interneti. Burimeve rregullisht paguan Satoshi dhe siguron tërheqjen e fondeve të akumuluara për një çantë të palës së tretë. Site kërkon regjistrim të lirë. Një vizitë, mesatarisht sjell në 100 Satoshi. Shuma e shpërblimit varet nga koha gjatë së cilës përdoruesi Ishte në linjë.

vinç kripto Russian

 • BitcoinAliens - trokitje e lehtë për minierat Bitcoin. Mjetet janë të prodhimit nga sistemi në mënyrë automatike, kur bilanci i llogarisë do të grumbulluar më shumë se 20 000. Për çdo 5 minuta deri në 1200 përdorues drips Satoshi. Pastaj ai paraqiti një program referimi, sepse kur e mjaftueshme fitimi Zelli mund të rritet disa herë.

vinça ruse Bitcoin ndërsa jo aq të mëdha dhe të njohura si konkurrentët e tyre të huaj.

vinça Bitcoin me tërheqjen e menjëhershme

Ai ka thënë - këto vinça janë shumë kontradiktore për Bitcoins. Nga njëra anë, ata nuk janë aq të qëndrueshme sa kursimet, të cilat kanë kohë që janë duke punuar në treg (disa "çastit" vinça operojnë në javën e tregut me kusht për shkak të cilat është e vështirë të gjykojmë besueshmërinë e tyre), por nga ana tjetër - ata ju lejojnë të shpejt të sjellë të gjithë të ardhurat, e cila është shumë i përshtatshëm. Ju ende mund të zgjidhni listën Bitcoin vinça besuar përdoruesit. Ata janë të pakta, por .... vinça Bitcoin që paguajnë me pagesë të menjëhershme:

 1. bit-go - tjetër vinç kripto me prodhim çastit, por me një kthesë të vogël: overhangs kufizimi në mes të reduktuar maksimalisht (deri në 2 minuta). Fondet janë transferuar në Faucethub. Ky përdorues mund të "shkurtuar" në 50 Satoshi në një kohë.
 2. të-pa-bit - ky është vendi më i mirë kur është fjala për stabilitetin. Përfundimi është bërë çdo 5 minuta. Përdoruesi merr një shpërblim prej deri në 200 Satoshi, pa kufizime. Shuma minimale nuk është futur. Përfundimi është e mundur vetëm në portofolin epay çdo orë.
 3. bit-fausty - Satoshi tashmë ka lëshuar një herë për 5 minuta. Shuma e reflektuar në një listë të veçantë. Pagesat janë transferuar në llogarinë Faucethub.
 4. bit-20hk - numri maksimal i hyrjeve - një për 5 minuta. Përdoruesi merr në 50 Satoshi në një kohë, të cilat janë shfaqur më pas në Faucethub.
 5. Përveç këtyre burimeve, mund të vërehet faqe bit-e-fjalë. Kjo ju lejon për të fituar deri në 100 Satoshi në një kohë prej 5 minutash.

Me vinça menjëhershëm Bitcoin ende vlerë të qenë të kujdesshëm. Megjithatë, kjo është një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të fituar para.

vinça Bitcoin - mjaft e thjeshtë, edhe pse jo mënyra më fitimprurëse për të fituar para. Përdoruesit të paguajnë për veprime të thjeshta. Operacioni është subjekt sasinë e shpërblimit.

Bitcoin vinça në ruse me të ofruar Satoshi nxjerrë

Gjëja më interesante në "vinça faqet dorëzimin BitCoins per-view" Tema dhe cryptocurrency tjera njohurive.

përmbajtje

Sites vinça parrulla BitCoins per-view

Arrijnë LIVE dhe të interesuar përdoruesit Bitcoin

Çmimi për një vizitë nga 5 Satoshi

Nuk ka prag minimal për fillimin e fushatës

Targetimi nga gjuha

CREDIT_CARD

Tërheqjet në Bitcoin Wallet

Programi Affiliate: 7.5% e vlerës së lidhjeve të shikuara nga referime tuaj

fitojnë Bitcoin

Kjo faqe ju lejon të merrni BitCoins falas. Është më mirë se Bitcoin rubinet, kjo nuk është e minierave Bitcoins, vetëm pagat Bitcoin në internet për shikimin web pages, kryesisht faqet e internetit të Bitcoin ( Bitcoin surfing ).

Internet advertising është në rritje, dhe tani ju keni të drejtë për të paguar për këtë! Fitim internet Bitcoin për të lira .

Tani vëllimi i transaksioneve Bitcoin e më shumë se 673 milionë dollarë amerikanë në ditë. Ju mund të bashkohet me rrjedhën e parave dhe të fillojnë nga mushkëritë Bitcoin marra këtu! ditë Rich! Paratë është atje dhe ju qëndroni këtu!

Ne i ndihmojmë të fitojnë Bitcoins pa të bashkëngjitni skedarë.

Fitimet në Bitcoin rakord - shpërndarjen dhe Satoshi Bitcoin

Ignore cryptocurrency tani thjesht pafalshme, absolutisht të gjithë i cili fiton të ardhura apo në kërkim të rrjetit. Bitcoin, ndoshta më i famshëm i cryptocurrency Interneti dhe kapela e saj, shumë prej tyre dëgjuan, por jo të gjithë janë, çfarë është ajo, le të vetëm e di se çfarë lloj të të ardhurave në vinça Bitcoin mund të jetë. Unë mund të them vetëm një gjë, një Bitcoin tani është me vlerë rreth $ 930 dhe kjo nuk është e kufizuar, dhe ndodhi nën $ 1200 rrotullon mbi në vitin 2011. Popullariteti i tij është në rritje çdo ditë, për shumë projekte të huaj e të ardhurave janë duke e përdorur atë në llogaritjet e tyre në një nivel me sistemet e tjera të pagesave.

Ta themi thjesht, Bitcoin është një monedhë dixhitale është në thelb e njëjtë si të tjera, e cila ka portofolin e vet elektronike, jo të lidhura me një normë fikse të këmbimit, dhe në fakt, asgjë nuk jepet. Por, megjithatë, shumë nuk janë duke kërkuar në atë, jo vetëm që fitojnë Bitcoins, por edhe duke investuar në mënyrë aktive në kapitalin e tyre, pasi ka një angazhim të vazhdueshëm rritjen e saj.

Në lidhje me të cilën tani ka shumë mënyra për Bitcoins ardhurave, për shembull, një nga më popullor është ardhurat Bitcoin në rubinet. Vende ku ka shpërndarja e Satoshi dhe e quajti vinça Bitcoin. Nga ana tjetër, Satoshi - kjo është pjesë e Bitcoin, (1 Bitcoin = 1000000 Satoshi.). Më poshtë ne lista miri vinça Bitcoin për të ardhurat.

Sam ardhurat Bitcoin, i quajtur edhe "minierave Bitcoin", e njëjta mund të gjenden shprehje të tilla si "gërmimi Bitcoin" Unë ardhurat personalisht tilla kujton të ardhurat në hyrjen captcha. Këto emra nuk janë të rastësishme që në muajin e kaluar për të fituar të paktën një Bitcoin ketë pabesueshme vështirë punën dhe të shpenzojnë shumë kohë. Fitimet në çezmat Bitcoin, shumë e thjeshtë dhe efektive dhe do të lejojë përfundimisht arrijnë të ardhura të qëndrueshme. Për ta bërë këtë, ju keni për të vizituar rregullisht vinça Satoshi.

Si ju ndoshta mendoi, tërë fitimet proces Satoshi boils poshtë për atë që ju paguani për vizita në vende të tilla. Si një konfirmim i vizitës tuaj, ju duhet të shkruani captcha, atëherë ju regjistrohen një shpërblim. Regjistrohu në këto vende nuk është e nevojshme, thjesht shkruani numrin unik Bitcoin portofolin. Satoshi fituara janë të listuara në portofolin tuaj Bitcoin automatikisht për të arritur një sasi minimale. Ndonjëherë, ajo mund të marrë një qese të vetme "donator", për shembull faucetbox, e cila shërben si një pajisje ruajtje. E cila merr Satoshi të fituar nga vinça të ndryshme dhe për të arritur një kufi të caktuar që ju zgjidhni për të transferohen në portofolin tuaj kryesor. Në përgjithësi, të ardhura shumë të rehatshme, e lehtë, diçka e ngjashme me pagat më kap të dhëna, por vetëm në mënyrë të konsiderueshme fitimprurës. Satoshi është ende e mundur për të fituar dhe Libra të huaja, të cilat janë paguar në kuletat Bitcoin, si dhe për veten e tyre Bitcoin Libra, por kjo është një histori pak më ndryshe.

Për ruajtjen dhe Bitcoin ardhurave, është absolutisht e nevojshme që të ketë një çantë, të bëjë të mundur për të hapur një WebMoney çantë shkëmbim exmo veçantë ose blockchain. Bitcoins mund të shkëmbehen për rubla, dollarë dhe kështu me radhë. D. Për të vënë në monedhën e kërkuar ose të prodhimit, duke përfshirë edhe një herë në hartë Bitcoin, është më mirë për të përdorur Këmbyesit, për shembull, unë zakonisht përdorin bestchange monitorimit. Nëse keni, ose ju zavedet Bitcoin portofolin në WebMoney, ndërmjetësit në formën e pikave të këmbimit gjatë tërheqjes dhe transferimet mund të shmanget duke i bërë të gjitha operacionet brenda WebMoney Keeper.

Shumica e vinça parë përkthyer mikser në Satoshi faucetbox.com, dhe pastaj në portofolin, me 16 janar 2017, në faqen e internetit nuk pushon së punuari dhe se do të vazhdojë të stably marrë Bitcoins, të jetë i sigurt që të regjistroheni në Faucethub, e cila është e ngjashme me, të njëjtën gjë e lirë, ajo është e mjaftueshme bitkon shkruani numrin tuaj çantë. Në këtë moment, të gjitha vinça janë duke lëvizur apo kanë lëvizur tashmë në këtë platformë për të bërë pagesat. Gjithashtu në llogarinë Faucethub ju mund të gjeni një listë të më të njohura paguajnë rubinet Bitcoin që ju mund të modifikoni, shtoni vinça tuaja të preferuara dhe fshini të panevojshme. Duke mbledhur Satoshi përdorur Faucethub ju do të kthehet më shpejt nga qasja vijues të gjitha vinça në mënyrë që në një sekuencë të paracaktuar.

Top vinça Bitcoin për të fituar BitCoins dhe Satoshi

vinça Bitcoin paguajnë çdo orë

Freebitco - kjo është e mirë Bitcoin rakord dhe një vinç të vjetër në mbledhjen Bitcoins, ka punuar për shumë vite dhe të sigurt të paguajnë. Pagesat në fundjavë makinë për të arritur një sasi minimale. Mblidhni Satoshi nevojshme çdo orë, është e mundur që të marrin deri në 0,5 Bitcoins, detaje mbi të;

Freedoge - saktësisht njëjtë Site si Freebitco, paguan vetëm dogikoinah, çdo orë. Mos shkruani në lidhje me atë, do të ishte gabim si ajo është shumë fitimprurës. Për të punuar në atë sa të ketë një çantë për dogikoinov mund të në EXMO. Për prodhim dhe transferimit dogikoinov, unë rekomandoj përdorimin e exchanger të changer, ashtu si është e mundur për të shkëmbyer Bitcoins në një normë të favorshme. Në përgjithësi, kjo është ndoshta më e mirë për të cryptocurrency exchanger. Më shumë rreth freedoge.

Adbtc - Bitcoin është bosht-kuti, në të cilën të ardhurat nuk është i kufizuar, dhe ku ju mund të përzënë fitimet tuaja në Bitcoin për shfletim Web dhe surfing autosurf, dhe për të bërë kështu që ju nuk mund të ketë çdo orë, dhe në çdo kohë, për sa kohë që ka vende në dispozicion. Pagesa minimale për të gjithë 15.000 Satoshi.

MineBit - një projekt që kombinon rakord Bitcoin me shpërndarjen, çdo pesë minuta, dhe funksionale Bitcoin bush, në rusisht.

Bitter - Ky projekt është një zgjerim browser me bazë për të kromit, e cila ju lejon për të fituar Satoshi në faqet shikimin, pa një interval.

Wmzona - kjo është sigurisht nuk Bitcoin rubinet dhe ruse Libra, me pagesën në dollarë, por ajo gjithashtu ofron një shumë e vendeve të punës për mbledhjen e Satoshi në çezmat ndryshme. Prandaj, është e mundur për të spiunuar në shumë vinça aktuale për të ardhurat dhe për të marrë pagesën për mbledhjen e $ Satoshi, të Wmzona brendshëm bilancit.

Dailyfreebits - shumë e thjeshtë rubinet Bitcoin ku të ardhurat Satoshi ndodh çdo orë deri në 1200. Kjo vinç paguar përkthehet Satoshi sipas kërkesës në portofolin tuaj Faucethub, pa pagës minimale;

Bitaler - paguan për 1500 Satoshi, çdo 120 minuta, të prodhimit të faucetbox, pa pagës minimale;

Worldofbitco - Bitcoin Satoshi vinç për mbledhjen, çdo orë, mesatarisht me kalimin e kohës jep Satoshi 150, në dispozicion nga pagesën e ndonjë shume;

Bonusbitcoin - vinç shumë popullor, e cila është e nevojshme për të mbledhur Satoshi çdo 15 minuta, pagesa për të arritur sasinë minimale të kohës mesatarisht prodhon 300 Satoshi;

Xbit - shpërndarje Bitcoins 100-50 Satoshi, me nje interval prej 5 minutash;

Bitcoin.cryptocrawl - thjeshtë tap, gjithashtu paguan çdo 15 minuta, me përfitim të qëndrueshme mesatarisht më shumë se pjesa tjetër, Satoshi herë përkthyer automatikisht;

Tre vinça e mëposhtme janë të ngjashme me njëri-tjetrin dhe janë bërë në të njëjtën motor, i cili është i përshtatshëm.

Easybitcoinfaucet - interval prej 10 minutash, pagesa mesatare prej 200 Satoshi;

Takefreebitcoin - me një interval prej pesë imi, si një mesatare prej 200 Satoshi;

Claimbtc - Satoshi shpërndarja 400 ndodh çdo 20 minuta, vendi nuk mund të jetë në dispozicion të të IP ruse, kështu që përdorin një proxy;

High Yield vinça Bitcoin me 720 minuta intervale

Faucet.bitcoins43 - paguan çdo 1440 minuta për 1000 Satoshi;

Bitcoindiamond - një kopje të trokitje e lehtë të mëparshëm, vetëm shpërndarjen e 300 Satoshi;

Intervali i 720 minuta, është shumë e lehtë për të anashkaluar këto vinça çdo ditë, ndërsa fitimi është krejt normale duke pasur parasysh shpenzimet e disa minuta ose më pak mbi to, nëse ju tashmë keni aftësitë.

Vinçat Bitcoin pauzë 5 minuta

Fieldbitcoins - Bitcoin rubinet me një rrjedhë e vazhdueshme e Satoshi të jetë çdo pesë minuta për të transferuar në bilanc, por ju nuk mund të nxitojnë, atëherë Satoshi më duhet kohë për të grumbulluar, edhe pse me kalimin e kohës ata fillojnë shtuar ngadalë, paguan automatikisht në fundjavë;

Moonbit - një projekt i ngjashëm është vetëm një kopje, të gjithë të njëjtë, më e rëndësishmja mos harroni për të përkthyer në Satoshi balancuar çdo pesë minuta;

Timeforbitco - qëndrueshme vinç akumulim, Satoshi të bëjë të mundur çdo 5 minuta;

Getyourbitco - Bitcoin rubinet, një kopje e mëparshme, por nuk do të grumbulluar, dhe shpërndan Satoshi 250 në një kohë, çdo 5 minuta;

Sunbtc - rakord Bitcoin merr pagesa çdo pesë minuta, por është më mirë që të vijnë këtu çdo ditë, si Satoshi këtu gjatë ditës për të grumbulluar, pra, sa më shumë kohë kalon që nga klik të kaluar, më shumë ju i keni fituar, ..

Chronox - një kohë testuar Bitcoin rakord analog të një mëparshme, por vetëm paguan një mesatare prej 2 herë më shumë;

Në këto vinça mund të paguhen tre herë më shumë se zakonisht, ajo është e nevojshme për të shkuar me ta me ip amerikane. Ndryshuar IP, ju mund të përdorni një proxy, për shembull anonymox, ndërtuar në shfletuesin, i cili është shumë i përshtatshëm.

Extrabitco - Bitcoin rubinet pa Satoshi sasi minimale për tërheqje, plus ka një mundësi për të fituar më tej Satoshi;

Elenafaucets - një rubinet mjaft popullor, ku shpërndarja e Bitcoin ndodh çdo 5 minuta në akumulimin e Satoshi, në një kohë, ju mund të merrni deri në 216 Satoshi;

Mënyra të tjera për të fituar vinça nuk Bitcoin

Claimers - dhe kjo faqe tashmë ofron një mundësi shumë interesante për të fituar Bitcoins, domethënë të ardhurat mbi kap, si dhe të ardhurat në Minierave në kompjuterin tuaj. Në qoftë se input kap qartë, atëherë minierave kjo është një mënyrë serioze për të bërë një fitim, sidomos cloud minierave, nga të cilat vetëm nën.

Bitcoin vinçat, ajo është kryesisht e para të ardhurat fazë Satoshi që mund të çojnë në Bitcoin lakmuar si rezultat i punës së madhe. Por ju mund të përshpejtojë rrugën tuaj, sepse kjo është një mundësi e madhe e fituar si një minierave cloud. Për atë, të gjitha që është e nevojshme nga ju nuk është një kapital i madh fillestar dhe të gjitha të ardhurat do të shkojnë më tej në makinë, kur ajo është në vitin e të ardhurave tuaja mund të jetë deri në 200% të shumës së investuar. Vendet më të përshtatshme për këtë, ajo Hashflare, Zanafilla-minierave, Minergate dhe Eobot. Në të njëjtën kohë fituar një vend Eobot dhe Minergate mundur pa kapital fillestar.

Sites Bitcoins dorëzimin

Në mënyrë që të fillojnë duke e bërë Bitcoin, ju duhet të krijoni Bitcoin portofolin nga të cilat ju mund të marrë pagesat. Është shumë e rëndësishme pas krijimit të një kopje Bitcoin portofolin dhe për të shpëtuar numrin e kuletës dhe Bitcoin-adresën.

Është gjithashtu e rëndësishme për të ruajtur "fraza për shërim", verifikimit dhe kodin ID.

Shërbimi Blockchain përdorni Bitcoins mund të jetë e lehtë dhe të sigurt. Krijimi i një kuletë të re Bitcoin merr fjalë për fjalë disa sekonda.

Krijo një portofolin Bitcoin, ju mund të ndiqni lidhjen: Krijimi i një çantë Bitcoin

Next për të fituar Bitcoins pa të bashkëngjitni skedarë dhe të lehtë, do të jetë shumë e thjeshtë, ju keni nevojë për kujdes me kalimin e kohës për të hyrë në captcha dhe për të marrë një sasi të caktuar të Satoshi. Profesioni nuk është shumë kompleks, por aktiviteti i tillë mund të sjellë të ardhura të mëdha!

Fitim nga 30 000 rubla në ditë duke përdorur pajisjen tuaj - TransBTC

Trading Automated në Bitcoin fermën e 20 000 rubla në ditë - Bitcoin-FARM

Platforma, e cila është 2-3 minuta merret deri në 500 faqet me shpërblime - PL-para

Rritet peshk dhe i shesin për ajër - FISHBANK

Vinçat parrulla cryptocurrency Bitcoin:

FaucetGame - 1-10 Satoshi çdo sekondë, sondazhet, detyrat, lojra dhe bonus përditshme!

Fautsy - 5-50 Satoshi çdo 5 minuta!

BIG BTC WIN - Satoshi çdo 10 minuta!

BitFan - magazinimit rakord + lojra dhe aktivitete!

Moon Dogecoin - vinç ruajtjen, MoonBitcoin ngjashme, regjistrimi doxh çantë: dogechain.info

AdBTC - Get Bitcoins faqet per-pamje!

BITCOKU - Satoshi-per-view sites!

MellowAds - Bitcoin Rakord-500, 1000, 3000 Satoshi çdo 24 orë dhe reklamat platformë!

sistem automatik për marrjen Bitcoin me vinça - BitcoinCollector

Gjenerata e re e rrjetit social sferën Sign up dhe për të marrë 100 argumentet SAT (kjo është $ 5). Si dhe të ftojë miqtë dhe të fitojnë më shumë 100 SAT argumentet ose $ 5. (20 SAT = $ 1 USD).

Fituara Bitcoins mund të përdoret për të paguar për mallrat ose shërbimet nga shitësit të gatshëm për të pranuar ato.

Ekziston edhe mundësia e shkëmbimit të holla zakonshme nëpërmjet platformave të specializuara për tregtimin apo Këmbyesit

Postimet e fundit

Bitcoin Bitcoins Fitimet: 17LmzhiNet2t5c8DWgSRTyqMChxiJniNvg

Bitcoin vinça në rusisht me produkt të prodhuar nga Satoshi

Përshëndetje i dashur lexues. Sot ne do të konsiderojë një ruse vinça Bitcoin që me të vërtetë të paguajnë minuara Satoshi në BTC-çantë.

vinça Top Bitcoin në Russian 2018

Në këtë rubinet Bitcoin ka edhe gara me çmime, pjesëmarrja në të cilat është i lirë. Tërhequr para me Fasterclick mundshëm në BTC-çantë, pasi bilanci juaj është 20,000 Satoshi. Prodhimi është në mënyrë manuale, dhe kështu me radhë Satoshi çantë arrijnë pas një periudhe të caktuar kohe (zakonisht 2-4 ditë).

The Claim BTC - një faqe interneti që renditet e dyta në renditjen. Ky shërbim është për Bitcoins minierave në rusisht mund të mbledhë shpërblimet çdo 20 minuta.

VisitBit - një tjetër Russian Bitcoin-tap, ku ju mund të fitojnë cryptocurrency për shikimin reklama. Atje ai ishte një kohë të gjatë më parë dhe tashmë ka arritur të provojë veten si një nga të paktët që aktualisht paguan fituar Satoshi dhe u lejon atyre për të sjellë në BTC-portofolin.

Llogaritja nga lista e Rusisë Bitcoin-faqe vinça ifaucet.ru . Këtu ju mund të mbledhë kriptomonety me intervale prej 2 minuta, dhe për çdo CAPTCHA saktë zbulohej paguajnë 10 Satoshi. Kriptomonety marra mund të shfaqet në llogarinë epay.info tuaj.

Bonus: ruso-folëse rotators Bitcoin

Nëpërmjet këtij shërbimi ju mund të nga ana e tij shkojnë në punë vende për nxjerrjen e cryptocurrency (jo vetëm BTC, por dogecoin, Litecoin, dash, etj). Të gjitha vinça janë të renditura dhe të paraqiten në një tabelë dobishëm që ju lejon të shpejt të gjetur dhe menjëherë pas regjistrimit të filluar fituar kriptomonet.

vinça Bitcoin 2017 që paguajnë në portofolin

Përshëndetje! Bitcoin duke kërkuar për vinçat që paguajnë në 2017? Ju gjetur ato.

Por, para se të shpallë listën, na le për njerëzit injorantë në këtë biznes, ne do të tregojnë se çfarë vinça Bitcoin.

Ka burime online (faqet e internetit) që periodikisht shpërndajnë për përdoruesit e regjistruar të Bitcoin, ose në qoftë se, përkundrazi, ajo është vetëm një pjesë e vogël - e Satoshi. Çfarë ju duhet të bëni në këto vende (vinça) për Bitcoins? Asgjë të veçantë vetëm të kërcejnë në një faqe të veçantë, ndonjëherë zgjidhin CAPTCHA (Shkruani mbishkrim nga foto), ose të bëjë një veprim të thjeshtë. Fakti që vendet fitojnë vendosje në reklamat. Duke marrë parasysh praninë relativisht të madhe, të ardhurat nga reklamat është më shumë se mbulon koston e shpërndarjes përdoruesit Satoshi.

vinça Top Bitcoin 2017

Le të shkojnë direkt në vinça mirë paguajnë Bitcoin:

mjet efektiv në cryptocurrency ardhshme epokës janë vinça Bitcoin. Ajo të gjitha burimet ushqyes Bitcoins për vizitorët e saj, të cilët jetojnë në kurriz të reklamave. Të gjithë Vinça kuvendit, të publikuara më poshtë, ka qenë i zgjedhur me kujdes nga ne dhe do t'ju lejojë të merrni BTC më në kohën më të shkurtër të mundshme.

Ne gjithashtu ju rekomandojmë të lexoni seksionet e tjera të menu. Ata gjithashtu mund të jetë një ide e mirë për t'u ngjitur deri atje është një "Rifresko" Bitcoins në vinça. Kjo do të zgjedh kohën tuaj dhe të maksimizuar fitimet duke përdorur burime të lartë fund nga niches të ndryshme. Në lidhje me sa më poshtë - të jetë i sigurt për vendet nga lista:

ADbtc - sistemi i ri për të fituar Bitcoins. Si të manualisht ose automatikisht. Kjo faqe ju lejon të merrni BitCoins falas pa limit kohor.

Është më mirë se Bitcoin rubinet , kjo nuk është e minierave Bitcoins, vetëm pagat Bitcoin në internet për shfletim të internetit ( Bitcoin surfing ). Website: adBTC.top

freebitco.in - e 1 dhe vendi më i mirë për vitin 2017 - në fund të këtë post është një përshkrim i video dhe si kam fituar atje. Më të popullarizuara rubinet Bitcoin. Vjetër, jetën e punës, nuk e le një dele të vetme.

O Threshold - 10,000 Satoshi paguan direkt. Website: freebitco.in

FieldofBitcoin - vinç Fitim Bitcoin, Satoshi shpërndan çdo 10 minuta. Pasi ju të klikoni «Fillimi lojë» ju do të shihni një ngjashmëri të caktuar të fushë shahu, duke klikuar në qelizat që, ju të hapur shumën e fituar. Nëse shuma nuk është i kënaqur - ju mund të provoni një tjetër fushë duke shtypur Mundohuni tjetër shans, me djegie të mëparshme të fituar; qoftë i kënaqur - shtyn Merrni çmimin aktual. Të gjithë ju keni tre përpjekje për të marrë shumën maksimale. O Threshold - 10,000 Satoshi paguan direkt. Website: FieldofBitcoin FrogFaucet - Boring, për shkak të grafikë absurde të ekzekutuara, takoni. Tribute Bitcoins këtu jep toad, duke kërcyer nga fletë për fletë dhe të mbledhë bërxolla. Udhëtimi mbaron kur zhabë ha krokodili. Gjasa që të gllabëronin rritje në proporcion me distancën udhëtuar, ju mund të luajnë çdo 10 minuta. Paguajnë të premteve në llogaritë me një bilanc të mësipërm 25000 Satoshi, tërheqja nuk kishte probleme. Website: FrogFaucet PentaFaucet - Old, durim, jo nuk sboivshy herë. Satoshi shpërndan mirë, por jo pa të meta e saj: shpërndarja ndodhë vetëm një herë në orë, plus ai ka mbrojtje të dyfishtë: së pari, për të zgjidhur guglokapchu, dhe pastaj në mënyrë të specifikuar të klikoni mbi Antibot. Fituar automatikisht vjen në llogari FaucetBox. Website: PentaFaucet

BattleBitcoin - Kjo vinç karakterizohet nga sa më shumë si dy llojet e duarve - dhjetë minuta dhe çdo orë. Gjatë pushimeve ju mund të luajnë lotari në parimin e crowdfunding. Paguan në kërkesën direkt në portofolin tuaj. Ajo ka një ndërfaqe të njeriut, jo-irrituese, edhe pse me reklama të bollshme.

SUPER! I like it! Website: BattleBitcoin

DailyFreeBits - një nga shpërndarësit më parë Bitcoin filloi në anglisht-folëse internet. Paguar për një tërësi shumë të holla për vizitorët e saj, ajo ka ndërfaqe tolerancë paguan në kërkesë. Pragu Tërheqja është modest Satoshi 3500. Shpërndarja zhvillohet çdo orë. E vetmja negative - jo larg duke i dhënë shumë. Website: DailyFreeBits

 • DailyFreeBits - paguan çdo 60 minuta, të paktën për prodhimit është 700 Satoshi. E rëndësishme: ajo paguan në faucethub.io
 • TakeFreeBitcoin - ka edhe një interval prej 5 minutash dhe një prodhim minimal prej 20 000 Satoshi

ADbtc - sistemi i ri për të fituar Bitcoins. Si të manualisht ose automatikisht.

Kjo faqe ju lejon të merrni BitCoins falas. Është më mirë se Bitcoin rubinet, kjo nuk është e minierave Bitcoins, vetëm pagat Bitcoin në internet për shikimin web pages, kryesisht faqet e internetit të Bitcoin ( Bitcoin surfing ).

Internet advertising është në rritje, dhe tani ju keni të drejtë për të paguar për këtë! Fitim internet Bitcoin për të lira .

Tani vëllimi i transaksioneve Bitcoin e më shumë se 285 milionë dollarë amerikanë në ditë. Ju mund të bashkohet me rrjedhën e parave dhe të fillojnë nga mushkëritë Bitcoin marra këtu! Vetëm shkruani adresën tuaj e-mail në krye të kësaj faqe dhe sistemi do të ju ndihmojë për të vazhduar!

REGJISTRIMI: Surf dhe faqe autosurf adBTC

 • Freebitcoin - e drejta për të hyrë, në të majtë për formularin e regjistrimit. Përdorimi majtë. Numri juaj PTS çantë të hyjë në kutinë e login, atëherë fjalëkalimin dhe për të gjetur veten në llogarinë e tij. Këtu, në faqen kryesore ju do të shihni një dritare për të hyrë në një captcha ose numra ose shkronja (në qoftë se letrat janë të vështira për të lexuar update captcha). Pas hyrjes në shtyp CAPTCHA «Roll» Ju keni fituar Bitcoin parë. E drejta e qoshe e sipërme - figura të verdhë-gjelbër. Tabelë Ngarkesa sasi të marra BitCoins. Të cilin është shkruar «ROLL» shohin një countdown timer për një orë. Kur ai zeroed përsëris hapat e përmendur më lart (ju mund të shënoni për të thirrur në një orë). shfletues Tab me këtë faqe interneti mund të jenë të mbyllura. As paguajnë as nuk duhet të jenë të vendosur! Pagesat automatike çdo të diel, kur arrihet në 0,00025000 bilancin e BTC-së, dhe në portofolin vijë të martën para mesditës apo më herët. Si ka shumëzoheni ku, në mënyrë manuale ose automatike mund të shumëzohet nga Satoshi. Gjatë regjistrimit mbi link dhe kërkesës nëpërmjet formular përshtypjesh do të zbulojë sekretin e të ardhurave të shumëfishohen.

Unë do të doja të tërhiqja vëmendjen tuaj për vinça që premtojnë ardhurat jashtëzakonshëm (nga 10 mijë. Dhe mbi Satoshi në orë). Ju shkoni rreth si një parti, sepse në thelb kjo është e gjitha vetëm crooks që dëshirojnë në të holla për ju, mos e humbni kohën.

Në fakt, në qoftë se ju vërtet doni të rritur seriozisht të ardhurat tuaja, atëherë është e nevojshme për të zhvilluar një rrjet referimi - për të ftuar në projektin e pjesëmarrësve të reja.

Në këtë unë kam gjithçka.

Mbani mend, më e vështirë për të fituar Bitcoin e tij të parë, dhe pasi që më në fund kanë zotëruar procesin dhe të zgjedh fitimet. Dhe vinça përmendura më lart Bitcoin 2017 që paguajnë do të jetë shumë e dobishme. fat të mirë!

NEW. Të dobishme, është e nevojshme, të rëndësishme:

AlphaCash - mbështetje të fortë ndërkombëtare për të punuar me cryptocurrency! Për herë të parë bëhet e lehtë dhe i përshtatshëm për të punuar në këtë sferë inovative dhe fitimprurëse të njerëzve të thjeshtë. Jo vetëm se, kjo është një ardhura madhe pasive për automatik të plotë deri në 30% në muaj , në sajë të platformës inovative është bërë e lehtë dhe e thjeshtë në një vend: Regjistrohu kuletat cryptocurrency, cryptocurrency ruajtur mirë, të blerë dhe shkëmbimi me norma konkuruese kriptomonety, për të ndërtuar një karrierë në specialitetin më popullore shekullit të XXI!

Website: https://alpha-cash.com/ | Kodi për regjistrimin e barnave gjenden në: https://vk.com/sergcasper

Absolutisht! Në një çështje me prioritet të nënshkruajë për një ADVcash kartë. Tërhequr paratë me çdo projekt, purses WebMoney, PerfectMoney dhe çdo sistemet e tjera në 10 minuta! Që nga 2015, ky sistem pagesa është bërë më i përshtatshëm për arketimit me karte krediti saj ADVcash.

Publikimet e ngjashme:

Si të filloni cryptocurrency tregtare?

Çfarë është cryptocurrency Litecoin?

Cryptotek.org - pasqyrë dhe rishikimi i Cryptotek

Shih edhe

Golden Monedha - komente, shqyrtim

Artë Monedha - Company Modern Investimeve për të ardhurat mbi cryptocurrency tregtare. Rentabiliteti i 1% në ditë kalendarike. Ndoshta një pagesë shtesë deri në një muaj, në varësi të rezultateve të tenderit.

Kush më mirë, unë jam i lumtur! kohët e fundit fitoi një 0.5 Bitcoins në një llotari, solli juve pa asnjë problem dhe të njëjtën dëshirë https://goo.gl/d8Knp6, ju nuk mund të tërheqë më pak se 10.000 Satoshi

Get deri në 0.00213650 BTC çdo 100 minuta ... .. + 60% e referime tuaj.

Këtu është një përzgjedhje e vinça provuar Bitcoin kanë të XAPO faucethub dhe përdorimin e shëndetit sepse sugjerim po rritet vetëm kilometra të jerks.

Sign up këtu për energji të lirë për regjistrim.

cryptocurrency automatike mbeturinave. Ajo kërkon vetëm instalimin dhe zgjerimin e dritaret e shfletuesit të hapura. Në fazën e testimit, por Satoshi vijnë rregullisht. Në këtë moment, të lirë për të marrë pjesë, do të ngarkohet pas testit. Hurry.

Bitcoin ruletë vinç, 50% Ref //btcheat.com/?i=592307

Hi, site bukur tha në rregull, le të marrë së bashku 555301eb35dod3a3 të hyjë dhe të fitojnë

Po me të vërtetë ajo punon, unë mendoj scam freskët gjaku, por këtu është ndryshe https://qoinpro.com/bf69ff5f474c1755623136f0728ddebd

Satoshi në makinë! Verified paguan! Provoni veten!

I fituar këtu: //kopilka.puteved.ru/?ref=77722

Të paktën nuk do të mashtrojnë, ju vetëm mund të merrni deri 0,002btc përditësuar, por ju mund të shkruani një artikull dhe menjëherë në portofolin tuaj pas shkruar transferuar 0,0034btc

vinç Excellent cartoon paguan direkt faucethub çdo 7 minuta.

- Bitcoin - nga 30 deri 100 Satoshi.

- dogecoin - 1 dogikoyna

- litecoine - 1000 Litosh

Better Bitkoin Crane aplikimi ku të ardhurat reale, dhe në qoftë se ju shkruani kodin e referimit do të jetë një bonus bukur 495ee6cc5f7e2466 1800+ 2600 Satoshi)))

Përshëndetje! Unë jam nga Ukrainy.Smogu nëse do të regjistrohen dhe të përdorni Bitcoin portofolin përkthehet Satoshi në VT, prodhimit ..

Aplikimi mirë Bitkoin Crane, ku të ardhurat reale, çdo 11 minuta pa pagesë Satoshi, dhe në qoftë se ju shkruani kodin e referimit do të jetë një bonus bukur 495ee6cc5f7e2466 1800+ 2600 Satoshi në bilancin tuaj)))

edituar një artikull për një kohë të gjatë? si një bretkocë nuk ekziston dhe nuk paguajnë batlbitkoin

Neni në rrjedhën e një të vjetër, pa vinç tjetër shembull i mirë bonus.listm.xyz, faqen e internetit dhe të paguajnë një çift më shumë unë e di, por lista nuk është e njëjtë

Bitcoins qoinpro heqjes fituara nuk mund të kuptojnë konceptin e vosche 0.