Bitcoin KURS për Sot

Bitcoin KURS për Sot

2019/11/03 0 Author kripto

Bitcoin Sigurisht, pas rritjes në $ 4 mijë veta. I u mbyt përsëri në $ 3700. Opinionet në lidhje me atë të ardhmen pret cryptocurrency më popullore ndryshojnë. Investimet në "para elektronike", si gjithmonë, të paparashikueshme dhe shumë e rrezikshme.

Pavarësisht nga kjo, interes në cryptocurrency nuk fiket. OBOZREVATEL mblodhën përgjigjet kryesore për pyetjet më të shpeshta në lidhje me Bitcoin.

Çfarë duhet të presin nga cryptocurrency në 2019?

Përgjigja e qartë është jo. Megjithatë, ka shumë opsione dhe parashikimet. "Bitcoin është i vdekur", - tha tjetri kriptomillioner ditë Erik Finman. 20-vjeçari investitori përdorur cryptocurrency ishte në gjendje për ta kthyer gjyshja e tij i dhuroi 1.000 $ miliona dollarë. Tani, tha Finman, për të investuar në cryptocurrency më popullor nuk ia vlen. "Bitcoin është i vdekur, ai është shumë i fragmentuar. Shumë njerëz ende vazhdojnë të luftojnë, por unë nuk mendoj se kjo do të zgjasë gjatë. Ai mund të mbijetojë një tregjet pak dem, por në afat të gjatë ai është i vdekur ", - tha investitori.

NovostiPadeniya Bitcoins nuk mund të shmanget: analistët Parashikimi

analist i lartë, i sigurt luhatjet "Alpari" Vadim Iosub në vitin 2019 do të jetë, por ju nuk mund të investojë në cryptocurrency dhe, ka shumë të ngjarë, Bitcoin do të bjerë. "Bitcoin flluskë në fund ia plas, shpërtheu jashtë 5 herë me highs një vit më parë. Disa çmime lëvizje lart e poshtë do të vazhdojë të jetë (poshtë - është më e mundshme). Por, prisni për rritjen e çmimeve të shumë herë e saj dhe konsiderohet si një investim, unë nuk do të rekomandojë ", - tha analisti.

Bitcoin sigurisht

Bitcoin sigurisht

Në të njëjtën kohë, një analist me partnerin Wall Street blockchain Capital Spencer Bogart beson se në afat të shkurtër, rënia më popullor cryptocurrency në çmim në $ 1 mijë, dhe pastaj pritet të rritet në $ 50 mijë arsye: .. në 2019 ardhmes kriptovalyutnye nisur NASDAQ dhe Bakkt, dhe kompani holding e Fidelity është duke u përgatitur për të hapur shërbimi për ruajtjen e një lloji të ri të asetit.

Çfarë është cryptocurrency fjalë të thjeshta?

Kjo është një lloj i parasë elektronike. "Feel" ka blerë Bitcoin apo ndonjë cryptocurrency tjetër e pamundur. Ajo është ruajtur në një çantë të veçantë. Dallimi kryesor nga monedha "të vërtetë" - decentralizimi. teknologji blokcheyn lejon "Miner" në të gjithë botën që të angazhohen në cryptocurrency gjenerimit.

  • Cryptocurrency - virtual "të holla." Për lirimin, rregullimi i përkthim dhe verifikimit përdorur teknologji encryption. Ajo nuk është njohur nga shumica e vendeve të botës.

Cryptocurrency janë të njohura dhe kanë çmimin e tyre aq kohë sa ato janë të nevojshme. Sa më shumë të gatshëm për të blerë, për shembull, Bitcoin është, më të shtrenjtë do të kushtojë.

Lexo më shumë:   plan biznesi për fermën Minierave

Watch video me temë:

Ajo rezulton se Bitcoin nuk mbështetet nga ndonjë gjë? Kjo është vetëm një "flluskë"?

Po, Bitcoin referohet fiatnym monedhat (dmth ata që nuk janë të mbështetur nga ari dhe metale të tjera të çmuara) . Vërtetë, dollari, pavarësisht rolit të saj si jo të mbështetura nga ndonjë gjë tjetër se autoriteti amerikan.

I vetmi ndryshim është se dollari amerikan, Euro, Yen japonez dhe çdo monedhë tjetër mund të kontrollohet, dhe të parashikojnë kursin. Çdo vend ka bankën e vet qendrore, e cila është e angazhuar në lirimin e parave, norma e interesit rregullon, kontrollon tregun e brendshëm të këmbimit valutor dhe në një farë mënyre të ndikojë në kursin.

Bitcoin është e pamundur të parashikohet, ne vetëm mund të me mend se çfarë do të ndodhë me kursin. Për shembull, shumë varet nëse institucionet e mëdha financiare për të investuar në cryptocurrency. Nga ana tjetër, në qoftë se vendet që nuk e kanë vendosur ende, do të vendosë nëse për të ndaluar qarkullimit Bitcoin dhe të holla të tjera të tilla elektronike, kjo mund të jetë një goditje e rëndësishme për kriptovalyutnomu treg.

Pse, atëherë, Bitcoin është quajtur "flluskë"?

Në fund të vitit 2017 në cryptocurrency hyrë në treg një numër të madh të pjesëmarrësve. Në dhjetor të vitit para kursit të këmbimit Bitcoin qëllua deri në $ 20 mijë veta. Dhe në th 2018 ra në $ 3500. Kjo tendencë është e ngjashme me "flluskë", e cila fryn në një madhësi të caktuar dhe breshëri.

Mund të themi se Bitcoin "ia plas" - një çështje shumë e diskutueshme. mendimet e ekspertëve ndryshojnë në mënyrë dramatike. Me parashikimet më autoritative për 2019 mund të gjenden këtu. Nëse ju provoni çdo gjë aq e thjeshtë sa të jetë e mundur, që disa thonë se "kjo nuk është e keqe dhe të bëhet më mirë", ndërsa të tjerë besojnë se "i keq" do të përfundojë në gjashtë muaj, ndërsa të tjerët janë duke pritur për të kërcejnë e ardhshme Bitcoin kursit të këmbimit në të ardhmen e afërt deri në 40 $ apo edhe 120 $ mijë. Për një monedhë .

Pse Bitcoin ra?

Versionet janë gjithashtu shumë. Ka pasur një numër të madh të lojtarëve të papërvojë në treg, ka pasur "ndarë" (zbatimi i protokollit të re) The Bitcoin Cash , ka pasur një seri të hacker sulmeve mbi shkëmbimet e mëdha , e bllokuar bankare Bitfinex vend nga , dhe kështu me radhë. D. Më shumë gjasa, arsyeja për rënien ishte mbledhja e një sërë faktorësh.

Bitcoin mund të gjenerojnë çdo gjë. Dhe kjo mund të bëjë një numër të pafund të monedhave?

Jo. Emisioni (çështja) është i kufizuar. Jo më shumë se 21 milion monedha. Në këtë moment, furnizimi është rreth 17.5 milion Bitcoins, në mënyrë për të thënë se së shpejti cryptocurrency më popullore arrijnë "tavan" në fillim. Për më tepër, ajo do të marrë dekada.

NovostiTsena në Bitcoin rritën kur të shitur cryptocurrency

Kjo është për shkak të një numri të kufizuar të marrëdhënieve matematikore. Në total, ju mund të krijoni gjashtë njësi në orë. Numri i lëshuar Bitcoin është reduktuar me 50% çdo katër vjet bllok. Si rezultat, shuma përfundimtare e monedhave - 21 milionë copë.

Regjistrohu për telegrami-kanali dhe shikoni se çfarë ndodh më pas?

Lexo më shumë:   Bitcoin kundrejt dollarit

Lexo më shumë lajme "cryptocurrency" në OBOZREVATEL.

Sigurisht Bitcoin e Ukrainës

Pas deklaratave nga Komisioni mbi Komisionin e Letrave me Vlerë dhe Exchange për të nisur Bitcoin-ETF shpenzimet cryptocurrency do të rritet.

Kjo OBOZREVATEL tha analistët Forex Club. "Deklaratat e përfaqësuesve të KSHZ-së mbështesin cryptocurrency në afat të shkurtër, edhe pse në të ardhmen e tregut mund të kthehet në lëvizje në rënie. kursit të Bitcoin këmbimit në të ardhmen e afërt mund të rritet në $ 3.600, Ethereum - për $ 120, XRP - në $ 0.31, dhe Litecoin - për $ 45 ", - ekspertë parashikojnë.

kursit të Bitcoin këmbimit për ditën e fundit është rritur me 0.22% deri në $ 3594,3 kapitalizimit të 64100000000 $. Ethereum u rrit me 2.85% në $ 119.3. Kapitalizimi Ethereum -. 12,6 miliardë $ XRP në ditë është rritur në çmim prej 0.66% deri në $ 0,305, me një kapital prej 12.5 miliardë $ Litecoin u rrit me 1.81% në $ 44.1 në 2.7 miliardë $ kapitalizimit në sfondin e një shtesë të mundshme. transaksionet konfidenciale bazuar protokoll Mimblewimble.

Bitcoin sigurisht

Bitcoin sigurisht

NovostiBitkoin duke pritur për një kthesë të mprehtë: Analistët e kanë quajtur data

Total Tregu kapitalizimi cryptocurrency arriti në 121.200.000.000 $.

FAQ:

  • Cryptocurrency - virtual "të holla." Për lirimin, rregullimi i përkthim dhe verifikimit përdorur teknologji encryption. Ajo nuk është njohur nga shumica e vendeve të botës.

  • Bitcoin - e cryptocurrency më popullor. Krijuar në vitin 2008 (gjatë krizës financiare globale).

Siç OBOZREVATEL është raportuar, ndërmarrje kapitaliste Tim Draper sigurte kursit të këmbimit Bitcoin do të arrijë në 250 mijë dollarë nga 2022 godu.Predsedatel mall Futures Komisioni US Trading (CFTC) Christopher Giancarlo tha se cryptocurrency kanë një të ardhme, por për të konkurruar dollarit dhe monedhën e vështirë ata nuk përbëjnë .

Ne nuk mërzitem! Vetëm gjëja më e rëndësishme - për tu abonuar tek tonë kanalin-Telegram

Lexo më shumë lajme "cryptocurrency" në OBOZREVATEL.

Bitcoin BLERJE

Bitcoin (Bitcoin) - cryptocurrency (elektronike ekuivalente me të holla të vërtetë). Në fakt, Bitcoins janë një sistem të ri të pagesave dixhitale me mundësinë e përkthimit të menjëhershme në internet, duke e lejuar ju për të bërë blerje, paguajnë për shërbimet dhe madje edhe për t'u angazhuar në investime.

Pavarësisht specifikën e saj, në veçanti, mungesa e çdo kontrolli nga ana e bankave dhe institucioneve, Bitcoin është një shumë të sigurta e-monedhës. Kjo është për shkak të faktit se Bitcoin - një sistem i decentralizuar, të vendosura në serverat e gjithë bota, duke lejuar cryptocurrency ka gati një mbrojtje të përkryer kundër vjedhjes.

Përveç kësaj, Bitcoin nuk është subjekt i inflacionit, i cili kontribuon në rritjen e shpejtë të popullaritetit të tij në botë. Anonimiteti - një plus caktuar kur kryerjen e transaksioneve monetare duke përdorur Bitcoin. E gjithë kjo e bën Bitcoin (BTC) mjet ideal financiare për tregtarët.

Si mund ta përdorni Bitcoin?

Sot, në shumë vende cryptocurrency përdoret për të bërë blerjet dhe tregtinë në bursë në një nivel me të dollarit, euros dhe monedhave të tjera kombëtare. Në Shtetet e Bashkuara, Japonia, pjesë e Bashkimit Evropian dhe vende të tjera Bitcoins mund të paguajnë, për shembull, për biletën e ajrit, dhomë hoteli apo makinë me qira.

Lexo më shumë:   se si dhe ku për të blerë BitCoins

Për Bitcoin për të blerë pasuri të patundshme (shtëpi, apartament), makina, bizhuteri. Përveç kësaj, më shumë dhe më shumë në internet dyqane të pranojë pagesa në Bitcoins: Citrus, UiPservice (qendra e Apple shërbimi), Microsoft, Rechi.ua, Dell, Expedia, AirBaltic, etj

Bitcoins mund të kalojnë dhe të paguajnë për shërbimet operator turne, agjenci reklamash, IP-të komunikimit dhe shërbimeve cloud. Ju mund të blini hardware server dhe software. Përveç kësaj, ju mund të paguani shkollimin në disa institucione arsimore në Qipro dhe në Mbretërinë e Bashkuar.

Si për të blerë Bitcoin?

Blerë Bitcoin në disa mënyra: në të holla, nëpërmjet app celular apo në bursë. Platformat më të popullarizuara të shitjes Bitcoin në Ukrainë janë: Kuna, BTC Trade, portofolin celular Bitxfy, Agregat mirë Ndryshimi, LocalBitcoins platformë dhe CoinMama, dhe exchangers Bitcoin UkrCash, E-BTC, Let'sPay dhe Bitcoin24.

Bitcoins për blerje të holla mund të bëhet online në BTCU.biz nga kuponit aktivizimit. kupon blerje mund të jetë nëpërmjet terminaleve iBox. Për ta bërë këtë, zgjidhni seksionin, "para elektronike" dhe për të gjetur shërbimin e BTCU.biz, shkruani numrin tuaj të telefonit dhe për të marrë një kontroll me kodin në menynë. Pas kodin e aktivizimit paratë do të kreditohen në llogarinë tuaj. Më tej Bitcoin këmbimit hryvnia është kryer në në të njëjtin shërbim, ndërsa norma është vendosur në kohën e depozitimit të holla në terminal.

Statusi ligjor i Bitcoin

Sapo cryptocurrency përhapur në të gjithë botën, njerëzit janë gjithnjë në kërkim për të parë nëse Bitcoin është e ligjshme? Për shkak të faktit se një lloj i ri i parave nuk ka status përkatës rregullator dhe të caktuar ligjor, lidhur me Bitcoin në vende të ndryshme ndryshon në masë të madhe.

I gjithë thelbi i debatit lidhur me BitCoins në tregun ndërkombëtar dhe të vjen për shkak të mungesës së një kornize të përbashkët ligjore për politikat e brendshme, sipas të cilit do të kryhet veprimtari ligjore duke përdorur të holla virtuale.

Pavarësisht nga fakti se pikëpamjet e fuqive të ndryshme ndryshojnë nga shpenzimet cryptocurrency, në përgjithësi, Bitcoin status në botë është përcaktuar si më poshtë:

  • vend, legalizuar Bitcoin . Në fakt, ka vetëm dy: Spanja , njihet si fillim si 2014, sistemi zyrtar Bitcoin pagesave, dhe Japonia , të cilat kompania mund të përdorë monedhën virtuale Bitcoin në transaksionet financiare
  • vend për të inkurajuar zhvillimin e Bitcoin . Këto shtete janë duke u zhvilluar kuadrin rregullator me qëllim të zbatimit monedhën dixhitale në ekonomi: Australia, Britania e Madhe, Gjermania, Holanda, Zelanda e Re, Singapori, SHBA, Kanada, etj
  • vendet, për të vendosur një kufi për cryptocurrency . Formalisht, Bitcoin nuk është e ndaluar në këto shtete, por qarkullimi i saj është konsideruar të jetë e paligjshme për shkak të asaj të vendosur të gjitha llojet e kufizimeve për përdorimin e saj: Indonezi dhe Rusi. Në Kinë Bitcoin transaksionet janë të lejuara vetëm për individët
  • vendi për të ndaluar Bitcoin . Aktualisht, një ndalim të plotë në përdorimin e një Qendre të instaluar vetëm në Bolivi, Vietnam, Tajlandë dhe Ekuadori