Bitcoin CORE AS Maini

Bitcoin CORE AS Maini

2019/03/14 0 Author kripto

Bitcoin | LIBERTEX EXCHANGE VIRTUAL | Merrni qasje në 1 minutë

Ndoshta gjëja më e vështirë në botë të parashikueshme - kurs Bitcoin. Edhe moti është më e lehtë për të guess. Ndoshta kjo është çmimi i paqëndrueshëm i monedhave dhe adrenalin që ju të përjetojnë kur ju bleni Bitcoin, duke mos ditur se çfarë do të ndodhë me atë nesër, duke rritur kërkesën për cryptocurrency parë. Që duan të blejnë një Bitcoin çdo ditë bëhet gjithnjë e më shumë, si dhe ata që dëshirojnë për të fituar mbi të. Dhe jo në afat të gjatë, por tani.

udhëzime të hollësishme mbi blerjen e cryptocurrency më popullor lexohet në artikull: Si dhe ku për të blerë Bitcoin

Mënyra provuar për të marrë fitim të menjëhershme - cryptocurrency tregtisë. Trading përfshin tregtare në ndryshimin e kursit të aktivit. luhatshmëria e monedhës virtuale është mjaft e lartë, ndryshimi i çmimeve në një ditë mesatarisht mund të jetë 10-20%.

Sot ka më shumë se 300 shërbime për tregtimin Bitcoin. Ne do të ju tregojë për 10 më të mëdha të shkëmbimeve vëllimi ditë-tregtare, e cila do të vërtetë të ju ndihmojë për të fituar.

Si te zgjidhni një shkëmbim të besueshme: rekomandimet tona

zgjedhja e platformës për cryptocurrency tregtare - një hap i rëndësishëm në tregtari fillim kriptovalyutnogo. Është e rëndësishme që të mos bëni një gabim, për shkak se çmimi i këtij gabimi mund të jetë shumë e lartë - për kohën e humbur dhe madje edhe të holla.

Këtu janë disa këshilla se si të zgjedhin një shkëmbim të vërtetë të mirë.

Kushtoj vëmendje në nivelin e besueshmërisë

Siguria e pasuritë tuaja - më e rëndësishmja, që duhet të sigurojë një platformë të mirë. Një gamë të gjerë të mënyrave për të mbrojtur llogarinë personale do të thotë një gjë: tregu të vërtetë kujdeset për klientët e tyre. Burimet cilësi ofrojnë përdoruesve një hyrje me dy faza në llogarinë, aplikimit të multipodpisi, duke vendosur kufizime në tërheqje nga llogaria dhe për të dërguar një njoftim, kur ju regjistroheni në.

Reputacioni Exchange studim

Lexoni mendimet e ekspertëve, të shqyrtojë përgjigjet e tregtarëve të vërtetë. Komente - një tregues i rëndësishëm që ju orienton në zgjedhjen e platformës me cilësi të lartë. Gjithashtu, lexoni lajmet në lidhje me burim.

Ne kemi gjetur fjalët e shumës së komisionit

Të gjitha shkëmbimet kriptovalyutnye ngarkuar për përdorimin e komitetit të shërbimeve të tyre. I vetmi ndryshim është madhësia e tyre. Mesatarisht, platformë me cilësi të lartë jo më merr më shumë se 0.3% e shumës së transaksionit.

Shih verifikimin se sa e komplikuar

Procedura për verifikimin e të dhënave personale është i pranishëm në të gjitha kriptobirzhah. Për disa kjo është fakultative, tjetri pa kaluar ai thjesht nuk do të lejojë tregtar të tregtisë. Të vlerësojë se sa e vështirë është ky proces, çfarë dokumentesh kërkohet mirësi për të dërguar një ekip dhe për të siguruar se mbrojtjen e të dhënave personale.

Top 10 bursat për të blerë dhe shitur BitCoins

Megjithatë, tipari kryesor, të cilat përdoruesit i kushtoj vëmendje kur zgjedh një platformë tregtare, - besueshmërinë dhe sigurinë. Është e rëndësishme të kujtojmë se një garanci absolute e mbrojtjes në llogarinë tuaj dhe, në përputhje me rrethanat, kursimet nuk do të japë ndonjë një treg. Ndërsa të gjithë pa përjashtim për të siguruar besueshmërinë e tyre. Në qoftë se ju zgjidhni për të ndarë në këtë kriter, shikoni në teknologjitë që janë përdorur për të siguruar shërbimet e sigurisë, dhe nuk do të jetë dembel dhe të mësojnë historinë e thatë.

Por ajo është e mirë për të zgjedhur mes platformë provuar se besuar nga miliona tregtarëve. Rreth besimit më të qartë nga shifrat, duke reflektuar vëllimin ditor të tregtimit. Kjo është arsyeja pse ne kemi bërë një vlerësim të dhjetë vende në bazë të këtij kriteri. volumet aktuale tregtare është e lehtë të shikoni në kapitalizimin e burimeve Coinmarketcap tregut.

Pra, në vlerësim tonë përfshirë platformat e mëposhtme:

 1. Binance;
 2. Upbit;
 3. Bittrex;
 4. Bitfinex;
 5. OKEx;
 6. Huobi;
 7. BitFlyer;
 8. GDAX;
 9. Bithumb;
 10. Bitstamp.
  Binance Upbit Bittrex Bitfinex OKEx Huobi BitFlyer GDAX Bithumb Bitstamp
komisioni transaksion 0.1% 0.2% 0.25% 0,1-0,2% 0.1% 0,08-0,2% 0,01-0,15% 0,1-0,3% 0.15% ,1-,25%
niveli i sigurisë i lartë i lartë i lartë mesatare i lartë i lartë i lartë i lartë mesatare i lartë
app celular ka ka ka ka ka ka ka jo ka ka
Mbulim Gjuhësh Russian po jo jo po jo po jo jo jo

Binance

Këmbimi tregtar Bitcoins BinanceKjo është një treg mjaft i ri ndër të gjithë të tjerët. tregtarët e tij të parë të miratuar në pranverën e vitit 2017. Dhe në janar të 2018 ai mori vendin e parë në vëllimin e përditshme tregtare.

Gjykata popullariteti gjeti, para së gjithash, në sajë të cilësisë së shërbimit. Këtu çdo gjë është e thjeshtë dhe e qartë. Zhvilluesve kanë marrë kujdesin e një tregti të rehatshme dhe të pajisur përdoruesit me pajisje në iOS dhe Android përdorimit aplikimit celular.

Përveç faktit se tregtia është e rehatshme, ajo është gjithashtu e sigurt. Binans të të gjitha kohërave kurrë nuk ka qenë subjekt i thatë dhe sulmet e hacker, ajo nuk ka qenë e përfshirë në skandale.

Tërhequr tregtarët dhe komisione minimale për transaksionet. Për të blerë ose shitur Bitcoin, përdoruesit duhet të paguajnë vetëm 0.1% e shumës së transaksionit.

BTC mund të blejnë dy para fiatnye (dollarit amerikan dhe juan kineze), dhe për cryptocurrency tjetër. Listing Exchange rreth 300 lloje të monedhave virtuale.

Binans këmbimit - treg shumëgjuhësh. Këtu ajo është mbështetur në 9 gjuhë, duke përfshirë rusisht. Kjo është e madhe për ata tregtarë që nuk dinë anglisht. Megjithatë, versioni në gjuhën ruse është ende duke u finalizuar, dhe në të ka ende difekte të vogla.

Shpejtësia e transaksioneve financiare - një tjetër avantazh Binance. Teknologjia, e cila përdor Exchange, lejojnë deri në një dhe një gjysmë mijë urdhra për sekondë.

Binans ofron tregtarët të cilët nuk marrin më shumë se 2 Bitcoins në ditë, për të tregtuar pa nënshtruar verifikimit.

Për përfundimin e llogarisë të Komisionit nuk është e lejuar. Për tërheqjen e Bitcoins është marrë 0,0005 BTC pavarësisht nga shuma. Minimumi që mund të rrjedhin nga llogaria e shkëmbimit - 0,002 Bitcoins.

Upbit

Këmbimi tregtar Bitcoins UpbitKoresë së Jugut gjykata, e cila u hap nga zhvilluesi i më të njohura në këtë kakao dërguarin vend (ata e përdorin rreth 95% të Koresë së Jugut). Kompania - Pronari i lajmëtarit - pyeti për ndihmë në zhvillimin e platformë tregtare nga një shkëmbim të madh e aksioneve SHBA Bittrex, e cila Upbit sot konkuron në udhëheqësit garën.

Upbit Exchange u nis në vjeshtë të 2017 vit. Ajo mori vetëm dy muaj që numri i përgjithshëm i tregtarëve ka tejkaluar 1.2 milion. Dhe kjo pavarësisht nga fakti se platforma nuk pranon të huajt. Po, të tregtisë vetëm vendasit mund të këtu. Por edhe mungesa e statusit të "ndërkombëtare" nuk e pengon Upbit zënë vendin e dytë në renditjen e më të njohura Bitcoin-shkëmbimeve në botë.

Është e qartë se platforma është në dispozicion vetëm në gjuhën Koresë së Jugut. Kjo lehtë për t'u përdorur për të dy rishtar dhe tregtarët me përvojë. Lehtësia e shtuar dhe çfarë për të blerë ose shitur Bitcoins mund të jetë direkt nga i Dërguari Kakao.

Upbit konsiderohet si një nga tregjet më të sigurta në botë. Mbrojtja kundër thatë dhe me qëllim të keq sulmet sigurohet nga filtrim nga IP-adresën, verifikimin e llogarisë, vendosjen e fjalëkalimeve për të kryer transaksione, duke përdorur një herë fjalëkalimin konfirmimin e transaksioneve financiare (authentication dy-faktor).

Sa për komisionet. Për depozitat tarifat nuk janë dhënë. Për tërheqjen e BTC monedha komisionit të blera ose fituara varet nga metoda e zgjedhur transferimit. Kur keni blerë ose shitur Bitcoins duhet të paguajnë 0.2% të shumës.

Bittrex

Fillimisht, ajo ishte exchanger zakonisht, aty ku ishte e mundur vetëm për të blerë ose shitur BitCoins. Zhvilluesve të vendosur për të shkuar përtej dhe për të krijuar një platformë tregtare, e cila do të njihet në të gjithë botën. Dhe sot, pas rreth 3 vjet Bittrex shkëmbimit di të gjitha tregtarëve. Siguria patëmetë, një gamë të gjerë të çifte kriptovalyutnyh, transaksionet e çastit, normë të favorshme, tarifë fikse, edhe bot pronarit Trading - në përgjithësi, është për të ofruar të gjithë tregtare të arsyeshme dhe të rehatshme.

Këmbimi tregtar Bitcoins BittrexBittrex kërkojnë verifikim të detyrueshme. Pa dhënien e informacionit dhe zbulimin e të dhënave personale, përdoruesit nuk do të jetë në gjendje të tregtisë këtu. Është e nevojshme për sigurinë. Krijuesit veten e quajnë veten e vërtetë "të sigurisë paranojak" që po marrin të gjitha hapat e mundshme për të siguruar besueshmërinë dhe sigurinë e llogarive të përdoruesve nga vjedhjet dhe humbjen e parave. Dhe, ju e dini, ajo punon. Këtu gjatë gjithë kohës nuk kishte break-in. Shkëmbimin me të vërtetë mund të besohet.

Komisioni për blerjen dhe shitjen e mesatares së tregut Bitcoin - 0.25% e shumës së transaksionit. Për të bërë para në tarifat e shërbimit të depozitave nuk ka marrë. Por tërheqja e shpërblimit mbështeten - 0,001 BTC.

Indeksi rehati ul pak për tregtarët rusë, të cilët nuk e njohin gjuhën angleze. Këmbimit ka versionin rus. Por nuk është një kërkesë për pajisje të lëvizshme të bazuara në iOS dhe Android, si dhe zgjerimet në shfletuesin.

Bitfinex

Këmbimi tregtar Bitcoins BitfinexHong Kong kriptovalyutnaya Bitfinex Exchange ofron tregtare dhe shkëmbimin e Bitcoins jo vetëm, por edhe të gjithë top-fund i monedhës virtuale. Shkëmbimin e regjistruar në tetor 2012. Ajo me të drejtë mund të konsiderohet si jetëgjatë.

Gjatë një periudhe të gjatë të platformës së punës dështuar për të shmangur sulmet e hacker precedentë. Kjo është arsyeja pse ekipi është vazhdimisht duke punuar për të përmirësuar nivelin e sigurisë dhe mbrojtjen e profileve tregtarëve. Sot janë përdorur këtu:

 • postë encryption;
 • Autentifikimi me dy faktorë;
 • Mbyllje një tërheqje në hyrje të IP të re paprovuara;
 • Passphrase për prodhim monedhës converter;
 • Kufizojnë qasjen në seksionin "biseda";
 • Disable "sesion të hapur" funksion.

Për të përfunduar punën në bursën përdoruesi duhet të kalojnë nëpër një proces të verifikimit - plotësoni një formular, të dërgoni skanime të dokumenteve të identitetit. Në raste të veçanta, ju duhet të sigurojë një deklaratë e llogarisë nga e cila do të plotësoj ekuilibrin dhe të verifikoni adresën tuaj në shtëpi - të tregojnë një projekt-ligj të shërbimeve.

Për verifikimin e të gjitha vështirësive vijë në një fund. Përdorni shkëmbimin përshtatshëm, pasi ajo ka qenë e përkthyer në rusisht, dhe gjithashtu ka aplikacione mobile për tregtimin e rehatshme.

Komisioni për operacionin varet nga disa faktorë. Së pari, shumat e ndryshme të nevojshme për të paguar krijuesit - ata që blejnë - dhe marrësi - ata që shesin. Së dyti përqindje e komisionit varet nga vëllimi i tregton në muajin e fundit. Sa më shumë tregton, aq më pak komisioni ju paguani më vonë. krijues Komisioni varion nga 0.1% e transaksionit në fillim në 0 për qind. Ngarkon Taker - nga 0.2 deri ne 0.1%.

OKEx

Ky projekt fëmijë njohur për të gjitha kompanitë OKCoin. OKEx Exchange filloi në maj 2017, pasi OKCoin kishin të ndaluar të tregtisë të ardhmen në cryptocurrency. Dhe tani projekti fëmija është në krye në mesin e Bitcoin-shkëmbimeve në vëllimin ditor të tregtimit.

Lexo më shumë:   çantë ETHEREUM cryptocurrency

Këmbimi tregtar Bitcoins Okex

Përveç cryptocurrency Botërore pari ju mund të shesin rreth 300 varietete të parave dixhitale. Për blerjen ose shitjen kriptomonet këtu duhet të paguajnë 0.1% të shumës.

Për shkëmbim të përshtatshëm krijuesit tregtare kanë lëshuar aplikacione mobile dhe klientët për Mac dhe Windows. Procesi aktual instalimit do të zhvillohet në gjuhën kineze, mos u shqetësoni. Ju mund të tregtisë në anglisht. version rus nuk ka.

Për sa i përket besueshmërisë, pastaj në të çdo pyetje. Këmbimit ka më pak se një vit, dhe gjatë asaj kohe ka zaimela në historinë e saj, rastet e break-ins. Pra, në gusht të vitit 2017, hakerat kanë vjedhur nga disa tregtarëve kursimet e rreth 3 milion $. Arsyeja për të thyer lidershipin quajtur jo një problem në sigurinë e burimeve, dhe fjalëkalimet dobët të përdoruesve.

Huobi

Këmbimi tregtar Bitcoins HuobiExchange Huobi, e cila ka përjetuar një pjesë të madhe, por ajo ende mbetet një nga më të popullarizuar. U hap në Kinë në vitin 2013 dhe të mbyllura për shkak të rregullimit të forta në tregun kinez kriptovalyutnom, është rilindur në vjeshtë 2017 në një projekt të ri - Huobi Pro. Nëse para platformë tregtare ishte qëllim vetëm tregtarët nga Kina, sot ajo ka statusin e "ndërkombëtar". Ka miliona tregtare e përdoruesve në 130 vende.

Ndër përparësitë - siguria absolute, komisioni minimale për kryerjen e operacioneve dhe tërheqja e parave, një gamë të gjerë të cryptocurrency paraqitur. Plus për tregtarët rusë se tregu ka një version rus. Ajo shton rehati dhe user-friendly interface. Në bursë do të jetë në gjendje për të kuptuar edhe një rishtar.

Komisioni për transaksionet në Huobi jo fikse. Akuzat varet nga sasia e monedhës e cila është përdorur në një transaksion financiar.

Kur vendosjen e një komisioni mënyrë është 0.1% e shumës së. Kushdo që merr urdhër, paguajnë një tarifë, shuma e të cilave varet nga sasia e tregtare mujore. Nëse 30 ditët e fundit tregtar të tregtisë Bitcoins në 50, komisioni do të jetë 0.2 për qind e shumës së transaksionit. Nëse shuma tejkalon 10.000 BTC, tarifa është mbajtur në një normë prej 0.08%.

BitFlyer

Këmbimi tregtar Bitcoins BitFlyerAjo është më e madhe kriptoploschadka tregtimit Japoni. Ajo u themelua në 2014. Platforma ofron për versionet katër Language: English, japoneze, kineze dhe frëngjisht. BitFlyer gjuhës ruse ende nuk e mbështet.

Në këmbim ka aplikim vet mobil për Android dhe iOS - bitFlyer Wallet, e cila ofron qasje në bilanc dhe tregtare.

Verifikimi në platformën nuk është e detyrueshme. Menjëherë pas regjistrimit të llogarinë e përdoruesit merr statusin «Wallet Klasa» me kufizime të caktuara. qasje të plotë në të gjitha funksionet e këmbimit janë të vlefshme kur ju të përmirësuar për Profilin «Trade Class» lloji. Për ta bërë këtë, ju duhet të dërgoni administrimin e të dhënat tuaja personale dhe një hetim të dokumentit të identifikimit.

Në BitFlyer paraqitur vetëm tre çifte kriptovalyutnye:

 • Bitcoin / Yen japonez;
 • Bitcoin cache / Bitcoin;
 • Ethereum / Bitcoin.

Bordi për blerjen apo shitjen e Bitcoins varet nga shuma e transaksionit dhe është nga 0.01 në 0.15%.

Mbrojtja e të dhënave të përdoruesit dhe fondeve të mbajtura në llogaritë e tyre, parashikon përdorimin e teknologjive moderne. Së pari, ky brez i ri i encryption DigiCert. Të gjitha transaksionet financiare janë të kontrolluar me dorë, dhe 80 për qind e parave të vendosura në pajisjet që nuk kanë qasje në internet.

GDAX

Këmbimi tregtar Bitcoins GdaxAjo është pasardhëse e platformave më të mëdha në Kaliforni - Coinbase Exchange. GDAX filloi në 2016 si një platformë për profesionistët me një grup të pasur karakteristikat dhe aftësitë për tregti kriptovalyutnoy. The interface nuk është shumë e komplikuar dhe do të kuptohet nga të gjithë. E vetmja gjë që shkëmbimi nuk ka versionin rus.

Tregtisë në GDAX vetëm në ato vende ku tregtare monedha virtuale janë ligjore. Kjo politikë kufizon rëndë gjeografinë tregtisë - Shtetet e Bashkuara, Kanada, disa vende të Bashkimit Evropian.

Menaxhimi i këmbimit siguron sigurinë e përdoruesve. Prova se paratë është në duar të sigurta e tregtarëve, fakti që 98% e fondeve janë ruajtur offline, dhe gjithë pjesa tjetër e parave të siguruar.
Blej në GDAX Bitcoins shtese mund të jetë tre cryptocurrency - Bitcoin Cash, Litecoin dhe Ethereum. Ai mbështet monedhën fiatnye - euron, dollar, sprovuar paund.

Komisioni është gjithashtu e ndryshme për konsumues dhe krijuesit. Për këtë të fundit, ajo në përgjithësi nuk është. Ata tregtarë të cilët ulin likuiditetin në treg, ju duhet të paguani për marrëveshje nga 0.1 në 0.3%, në varësi të vëllimit të mujore tregtare.

Bithumb

Këmbimi tregtar Bitcoins BithumbNjë platformë tregtare nga Korea e Jugut. Ajo u themelua në 2015. Dhe i të gjitha kohërave pasi ajo konfirmoi sulmin hacker. Humbjet ishin të konsiderueshme - miliarda KRW zhdukur nga llogaritë e përdoruesve, është rrëmbyer nga të dhënat personale të rreth 30,000 tregtarëve. Me kërkesë të menaxhmentit, jo vetë sistemi ka qenë hacked, dhe kompjuteri i një prej punonjësve. Të gjitha humbjet janë rimbursuar.

Hacking nuk kishte efekt mbi popullaritetin e Bithumb Exchange. Disa javë më vonë ajo përsëri u bë udhëheqës, jo vetëm në vëllimit të tregtimit përditshme të Bitcoin, por edhe cryptocurrency tjera.

Burime të tjera se Korean është më tej pesë gjuhë:

 • English:
 • kineze;
 • Japanese;
 • Hindi;
 • Spanjisht.

Ruse, si ju mund të shihni, nr.

Tarifat në bursë - 0.15% e shumës së transaksionit. Ju mund të përdorni një kod kupon, atëherë shuma e kompensimit është reduktuar në 0.075%.

Bitstamp

Këmbimi tregtar Bitcoins BitstampAi është më i vjetër në renditjen tonë të platformë tregtare. Ajo u themelua në vitin 2011 në Britani. Përveç kësaj, ajo është tregu i parë, i cili i është dhënë një licencë në Luksemburg. Tani, pronarët e burimeve mund të mos shqetësohen për bllokohet nga ana e policisë.

Në kriptobirzha runet Bitstamp jo shumë popullor. Një arsye është mungesa e interesit në popullarizimin e shërbimit midis tyre rusisht-folëse pronarët tregtarët. Shërbimi ende nuk është përkthyer në rusisht.

Në përgjithësi, ajo nuk është më e lehtë për të kuptuar platformë, ndërsa procesi tregtare është e ngjashme me blerjen dhe shitjen në shkëmbimet e tjera.

Bitstamp nuk lejon tregtare pa nënshtruar verifikimit. Edhe pse zyrtarisht Trading është e lejuar, ju nuk mund të rinovuar llogarinë tuaj pa verifikim. Por tregtia nuk funksionon pa një monedhë të vetme në depozitë.

Tarifa Transaction këtu varet nga vëllimi tregtare tregtar për mësipërm 30 ditë, dhe varion nga 0.25 në 0.1%.

Si te zgjidhni tregun Bitcoin?

Ndjehen të lirë për të zgjedhur një nga këto shkëmbime dhjetë-Bitcoin për tregtimin. Ajo ka gjithçka për një biznes të suksesshëm dhe fitimprurës.

Për të përcaktuar platformën, është e rëndësishme për të kuptuar se në të njëjtën kohë atë që shkon ju do të tregtisë. Kjo duhet të merret parasysh kur të studiuar informacionin mbi komisionet.
Gjithashtu, të vendosë nëse është e rëndësishme për ju për të përfunduar anonimitetin, dhe në qoftë se ju jeni të kënaqur me kalimin e procesit të verifikimit të llogarisë.

Një gjë më shumë - prania e versionit rus. Siç mund ta shikoni, jo të gjitha platformat janë duke punuar në rusisht.

Ne nuk këshillojnë për të kursyer kohë dhe burime tyre në fazën e përzgjedhjes së faqes për blerjen dhe shitjen Bitcoin. Duke bërë zgjedhjen e gabuar, ju mund të humbni shumë më tepër. Dhe jo vetëm kohë, por edhe të holla.

Tags Bitcoin këmbimit Trading ShqyrtimeStars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5 ( 1 rating, mesatarja: 5,00 nga 5)
Loading ...

Çfarë ju duhet të dini për Bitcoin CORE? - 24PAYBANK

Një nga vështirësitë kryesore të hasura pronarët cryptocurrency, është se këto para nuk mund të ruhen diku. Për këtë qëllim, purses të veçanta. Këto kuletat mund të ruhen jo vetëm Bitcoins, por pasuri të tjera kriptovalyutnye. Kjo është shumë e dobishme, pasi fusha e cryptocurrency zhvillim të shpejtë. Instaluar në çdo çantë monedhë të shtrenjta, edhe pse në këto raste ka përparësi, të tilla si kur ju doni të ruani BTC.

Sot ka shumë kuletat. Disa janë të instaluar në kompjuter, të tjerët janë pajisje të veçanta. Ju mund të zgjidhni ndonjë, por detyra e tyre kryesore - në maksimum për të bërë jetën më të lehtë pronar cryptocurrency. Vështirë se dikush do të duan të përjetojnë, pa marrë parasysh sa kompjuter u ndërprenë, dhe me të nuk janë zhdukur, dhe të gjitha kursimet që janë ruajtur në të. Për shkak se ajo është aq e rëndësishme për të zgjedhur portofolin e duhur kriptovalyutnogo.

Për shembull, cryptocurrency më i shtrenjtë bashkëkohore përdoret për të ruhen ndaras. Më shpesh përdoret për këtë portofolin Bitcoin Core. Dhe kjo çantë do të jetë heroi i artikullit të sotëm. Ai vërtetë e krijuar për të lehtësuar jetën e investitorëve të cilët dëshirojnë për të marrë në të ardhmen edhe më shumë fitim nga cryptocurrency.

Çfarë është Bitcoin Core

Bitcoin Core - Ky funksionalitet portofolin e cila ju lejon për të transferuar kompjuterin e përdoruesit, të cilat ajo përcakton, pothuajse një rrjet të plotë Bitcoin. Kjo është, duke vendosur atë, e tërë blokcheyn ngarkuar automatikisht. Për më tepër, ajo është e sinkronizuar me ndryshimet në rrjet (edhe rritet si rrjeti).

Me këtë qasje, çantë mund të sigurojë anonimitet absolut të jetë e mundur. Vetëm askush nuk mund të ruaj gjurmët e saktësisht se cilat transaksionet janë kryer me një IP-adresë të veçantë. Edhe pse, edhe në qoftë se kjo nuk është e mjaftueshme, është e mundur për të rritur anonimitetin duke përdorur Tor.

Por edhe më të mirë të treguar se çfarë Bitcoin Core, raporti të mirat dhe të këqijat e saj. Le të fillojmë me pozitiven:

 • Niveli i lartë i sigurisë. Ajo vetëm mund të sigurojë zyrtare  "klient" , kështu që me kujdes të shikojnë se çfarë është e shkarkimit. Është gjithashtu e rëndësishme për të monitoruar gjendjen e kompjuterit që dyqanet e BitCoins. Në të nuk duhet të jetë një virus ose malware. Çfarë do të thotë - nuk ka nevojë për të shpjeguar. Well, harroni fjalëkalimin nga portofolin, gjithashtu, nuk mund të - kjo nuk do të shërohen, që do të thotë se Bitcoins janë të humbur. Çelësat Qasja është vetëm për pronarin e kuletës, e cila dallon portofolin nga magazinimit në bursë;
 • Nuk ka nevojë për të bërë rregullimet e veçanta në mënyrë që të sigurojë funksionimin normal të portofolin. Pas ngarkimit aparatin dhe sinkronizimi pothuajse gati për operacion. Në të ka funksionet themelore dhe të gjitha parametrat e kërkuara. Vetëm vënë paratë dhe ju mund të përdorni;
 • Kjo është zyrtare  "Customer" , sepse është kjo portofolin është përditësuar për herë të parë, dhe vetëm pas kësaj përditësimit vjen në kuletat e tjera ruajtjen BitCoins;
 • Në këtë portofol mund të arrihet magazinimit "të ftohtë" të Bitcoin.

Por përveç përparësitë e dukshme, në histori, pse nuk kemi nevojë për Bitcoin Core, ne nuk duhet të harrojmë për të metat e portofolin:

 • Ajo merr një shumë hapësirë ​​hard disk. Kjo nuk është për t'u habitur, sepse PC është i ngarkuar të gjitha blokcheyn, dhe ai gjithashtu është zgjeruar vazhdimisht. Kjo krijon vështirësi serioze;
 • Kur duke u instaluar, e ndjekur nga sinkronizimi i parë. Kjo është një nga momentet më të vështira, për shkak se ajo mund të marrë deri në disa ditë;
 • Dhe së fundi, vështirësia kryesore - lidhja e vazhdueshme me një kompjuter. Nëse kompjuteri juaj crashes, ajo do të jetë e pamundur që të kthehen cryptocurrency.

Por, pavarësisht të metave të dukshme, përdoruesit preferojnë të japin paratë e tyre Bitcoin Core. Gjë është se ai është më i denjë për kryerjen e të gjitha që kërkohet prej kuletës:

 1. Dyqane monedhë në siguri të plotë.
 2. Kjo ju lejon për të bërë transaksione. Në veçanti, ajo dërgon dhe merr cryptocurrency.
 3. Mbron vënë paratë në të.

Sigurisht, zgjedhja është e juaja, por mishërim i pranishëm duket e mirë.

Ju dëshironi të bëhet një milioner?

Mëso se si për të bërë një cryptocurrency dhe ICO-në për të lira klasë online Master

më shumë

lloje purses

Përpara se të vendoseshin në portofolin për një cryptocurrency sigurt, ju duhet të marrin në konsideratë të gjitha propozimet për portofolin Bitcoin. Pra, që nga sot, këto lloje të ruajtjes digjitale:

 • Kuleta për PC.  Ata vetëm para nesh të bëjë me çantë. Ajo është e fuqishme, edhe pse në përgjithësi, depo. Përveç kësaj, kompjuteri që ruan të holla duhet të jetë shumë i besueshëm dhe ndryshe mbrojtur nga viruset, dështime dhe fatkeqësive tjera;
 • kuletat celulare. Instaluar në telefonat e mençur si një aplikim. Ato nuk mund të përdoret si portofolin kryesore si ata janë të kufizuar në funksionalitetin e tyre. Edhe pse ato mund të jetë për të bërë transaksione financiare, sepse portofolin rezervë vendore ata do të punojnë. Edhe pse mbani në mend se për shkak të strukturës së thjeshtuar poshtë sigurinë e tyre;
 • Hardware.  Kjo transportuesit individuale që janë në përputhje me Gadgets të sistemit. Avantazhi i tyre është siguria absolute për shkak se informacioni nuk është ruajtur në adresën e rrjetit. Për të bërë një transaksion financiar, pronari i kuletës duhet të jetë një tarifë kohë për të lidhur në internet;
 • kuletat ne linje.  Ata janë të përshtatshëm, sepse ju mund të hyni ato nga çdo pajisje që ka qasje në Internet. Por aty qëndron Disavantazhi kryesor i tyre - niveli i ulët i sigurisë. Vjedhja e purses - një gjë normale, sepse ata nuk janë kërkesa të mëdha si një depo të përhershëm të Bitcoin. Përkundrazi, ai funksiononte si një i përkohshëm;
 • "Paper" kuletat.  Sigurisht, ata nuk janë në kuptimin e plotë të letrës, dhe quajtur kështu për shkak të çelësat shtypura që janë të krijuara nga sistemi.
Lexo më shumë:   Mining Bitcoins 1070 GTX

Në përgjithësi, zgjidhni portofolin në këtë shumëllojshmëri nuk është e lehtë, por ende Bitcoin Core qëndron jashtë. Ai është i besueshëm, të sigurt, të përballueshme, madje edhe "të rënda" për kompjuter. Por zhvilluesit janë duke u përpjekur për t'u marrë me këtë pikë, duke i liruar versionin për lirim.

Pra, një nga versionet më të njohura të Bitcoin Core konsiderohet 0.10.0. Her Ndryshe nga versionet e tjera në problemet e vendim-sync. Tani ajo nuk ka kaluar kaq shumë kohë, dhe nuk kërkojnë parametrat e tepruar nga një kompjuter personal që po kandidon.

Si të krijoni një portofol Bitcoin Core

Para se të përdorni portofolin Bitcoin Core, është e nevojshme për të krijuar. Ky proces është i hapur, por është më mirë për të parë atë në detaje më shumë. Pra, për të krijuar një portofol për cryptocurrency bazuar Bitcoin Core, ju duhet të ndiqni sekuencat e mëposhtme të veprimeve:

 1. Kontrolloni statusin e kompjuterit tuaj. Edhe e fundit, version i përmirësuar i portofolin zënë shumë hapësirë. Sepse në kompjuter që do të jetë "shtëpi" për një çantë, duhet të jetë të paktën 30-50 GB të memories.
 2. Së pari ju duhet të shkarkoni këtë portofolin. Për ta bërë këtë, gjeni kryesore me të cilat për të zgjedhur e duhur portofolin, kompjuter dhe Operimit të Sistemit. Specifikoni « Bitcoin  C ore », pasi duke iu referuar mundësive të tij dhe perspektivat. Pasi klikimeve në logon, programi do të shkarkohet në kompjuterin tuaj.
 3. Prisni derisa programi është shkarkuar. Kjo pasohet nga instalimin e saj. Kalibrimi është bërë duke marrë parasysh karakteristikat e sistemit operativ në kompjuterin tuaj, kështu që është një proces individual. Megjithatë, udhëzimet janë të thjeshta, sepse ne nuk mendoj se dikush do të ketë vështirësi. Nuk është vetëm një paralajmërim, duke mos ditur se cilat mund të parandaluar instalimin e suksesshëm të programeve çantë - kompjuteri duhet të jetë një paketë Java, me versionin më të fundit.
 4. Kur portofolin tashmë është vendosur në kompjuterin tuaj, ju duhet të drejtuar programin dhe të presin për rrjetin blokcheyn sinkronizimi kalojë. Siç është përmendur tashmë, ky proces merr një kohë të gjatë. Zakonisht kjo merr të paktën një ditë. Kaq shumë kohë, sepse sinkronizimi është ngarkesa në hard drive e njësive zinxhir. Dhe në procesin e ju nuk mund të kthehet off sinkronizimin kompjuter.
 5. Tani klikoni në butonin për të krijuar një kuletë. Kjo do të hapë një formë të veçantë. Është e nevojshme për të hyrë në vendin e ruajtjes së kuletës dhe t'i jepte një emër të veçantë.
 6. Të jetë i sigurt për të vendosur një fjalëkalim të sigurt, e cila do të jetë në gjendje për të mbrojtur paratë nga hajdutë. Nëse ju nuk bëni, rezulton se sulmuesit do të kenë mundësi për të vjedhur të gjitha paratë, dhe më shumë qasje në të dhënat personale. Për të vendosur një fjalëkalim, ju duhet të shkoni në tab në dosjen dhe të aktivizoni opsionin për të shtuar një fjalëkalim. Tjetër gjë është imagjinatën tuaj, pasi ajo është e nevojshme për të dalë me kyç dhe fshehur atë në një vend të sigurt.

Nëse ju dëshironi, ju mund të bëni më shumë dhe Bitcoin virtual-portofolin këtij lloji. Ajo do të jetë e vendosur në shërbim të largët. alternativë e mirë shkëputur. Pastaj qasje në paratë që ju mund të merrni nga çdo pajisje. Por vini re se këto aplikacione janë shumë më të prekshme. Prania e një portofol të tillë - ajo është pothuajse gjithmonë rreziku i të qenit pa para.

Si të përdorni Bitcoin Core

Pas kalimit sinkronizimin duhet të jenë të ngritur llogaritë e tyre. Për shembull, ju mund të krijoni llogarive të shumëfishta në një të vetme  "klient»  Bitcoin Core. Por ky cilësim nuk ka fund. Për ta bërë këtë, ndiqni këto hapa:

 • Le të shkojë në "Profili settings ".  Ne nuk kemi nevojë të gjitha cilësimet si minimumi i nevojshëm për të mundësuar " i kontrollit ". Kjo do të thotë se kur secili transaksion përdoruesi do të gjenerojë një adresë të re. Një  "klient"  mund të zgjedhin të tyre nga të cilat ajo i drejtohet për të kryer përkthimit. Pastaj ju duhet të specifikoni blloqe shfletuesit domain për të shfaqur transaksionin;
 • Ekziston mundësia për të ngritur një pale të tretë URL-transaksion.  Kjo është bërë në "tab Afisho ." Nuk do të duhet për të gjetur një " transaksionet URL palës së tretë " dhe ngjisni lidhjen https://blockchain.info/tx/%s. Në këtë rast, kur ju bëni të përkthimit, në vend të «% s» sistemi automatikisht do të hash transaksionin;
 • Siguria është gjithashtu një pjesë e rëndësishme e përdorur çantë.  Pra, mos harroni në lidhje tab " Fjalëkalimi ";
 • Encryption "seksioni i Settings ".  Nuk ka nevojë të ndalem në funksionin " portofolin Encrypt ." Kjo hap një dritare ku ju mund të shkruani fjalëkalimin tuaj dy herë. Një fjalëkalim mund të jetë çdo grup karakter, por jo më shumë se 10 karaktere. Në qoftë se ju përdorni një grup të fjalëve, atëherë të paktën 8. shpëtuar atë;
 • Backup i portofolin.  Kjo është një rrjetë e rëndësishme të sigurisë, sepse nëse skedari diçka ndodh, paratë nuk do të kthehen. Kopjoni portofolin ju mund të: të shkoni në tab " Skeda " dhe për të gjetur funksionin " Bëni një kopje rezervë të portofolin ." Kjo hap një dritare ku ju keni për të hyrë në një emër file dhe të përcaktojë vendin ku do të ruhen. Është më mirë për të bërë jo një, por 2-3 kopje të ruhet në media të ndryshme.

Tani një vështrim nga afër se si ju mund të gjeni adresën e kuletës, dhe çfarë të bëni për të dërguar ose marrë një transaksion të këtij çantë.

Si për të gjetur adresën e kuletës

Menjëherë pas të gjitha parametrat e themelore të Bitcoin portofolin-përfunduar, problemi i parë që përballet përdoruesit - nevojë për të gjetur adresën e portofolin tuaj. Pa atë, thjesht nuk kuptoj se ku për të transferuar paratë. Por si për të bërë atë, madje edhe shumë fillestar nuk kanë asnjë ide.

Në fakt, çdo gjë është fare e thjeshtë. Që nga numri i caktuar për portofolin është një individ, ajo nuk mund të ndryshohet ose disi të transformuar. E vetmja gjë që duhet të bëhet për të pronarin e portofolin - kopjoni dhe ruani në një vend të sigurt. Mos harroni se ka të ngjarë të dështojë, pasi dhoma është mjaft e komplikuar dhe të gjatë, dhe një detaj gabuar, tha për të dërguar paratë në drejtim të panjohur.

Bitcoin portofolin Korea Ky funksion Kapaciteti maksimal:

 • Klikoni mbi portofolin për të hapur atë;
 • Gjej ikonën që të çon në të dhënat e përdoruesit personale;
 • Gjeni numrin çantë dhe kopje atë.

Të gjitha lidhjet janë të dukshme menjëherë pas hapjes së programit, dhe përdoruesi mund menjëherë të shikoni për të gjitha informatat e nevojshme, duke përfshirë numrin e llogarisë tuaj personal. Nga rruga, në të njëjtin seksion, ka informacion në lidhje me bilancin e tanishëm dhe historinë e transaksionit të kryer. Por në qoftë se nuk ka asnjë transaksion, ne do të diskutojnë se si për të kryer ato.

 Marrjen dhe dërgimin agjentë

Nga çantë e përdorimit të vogël në qoftë se ju nuk e dini se si të përdorin atë, për ta vënë atë thjesht, për të transferuar dhe për të marrë BitCoins. Le të fillojmë me një të këndshme, por ajo po bëhet para për kriptovalyutny çantë.

Pra, mendoj se dikush ka nevojë për të ju dërgojnë të holla për portofolin Bitcoin Core. Për këtë qëllim ka një tab të veçantë:

 • Kliko në " Get ". Nëse ju gjeni të drejtë, ju duhet të shihni një fushë të veçantë;
 • Në formën që do të duhet për të hyrë në të dhënat tuaja. Për shembull, ju duhet të shkruani shumën që ju do të merrni, dhe të japë komente mbi të;
 • Next ju doni të klikoni mbi " Kërkesë një pagesë ".

Mos u shqetësoni. Sipas informatave formë nuk do të dërgohet. Është e nevojshme për të marrë adresën. Kur ajo shfaqet, është e nevojshme të kopjoni dhe dërgoni për përdoruesit se transferimi është bërë. Gjithashtu, pjesëmarrësi i dytë i transaksionit mund të dërgoni një QR-kod. Por në këtë rast, e gjithë ky informacion do të përfshihen në të. Kur pagesa do të shkojë, ajo do të shfaqet në pjesën e poshtme të dritares.

Edhe pse Përveç marrjen e pagesave më shumë dhe ju mund të dërgoni. Kjo procedurë është shumë më e komplikuar, pasi ajo është e nevojshme për të marrë parasysh nuanca shumë. Por ende përpiqet për të shpjeguar se si për të bërë përkthimit:

 • Së pari ju duhet të shkoni në tab " Dërgimi ";
 • Ju do të shihni në fushë që ju dëshironi për të plotësuar informacionin e nevojshëm për të kryer transferimin e parave në një tjetër çantë Korea. Në veçanti, një adresë marrësi hyri, numrin e monedhave kaluar me transaksionin. Nga rruga, ngarkesa në fjalë mund të shtoni një etiketë që është mbajtur në librin e adresave të programit;
 • Më tej - komisioni. Ky është një detaj i rëndësishëm i të gjitha pagesave që kanë të bëjnë me Bitcoin. Nuk është një parim - sa më i lartë i Komisionit themeluar, transaksioni do të bëhet më shpejt. Madhësia minimale e një komisioni të detyrueshëm është 0,00001 BTC, por kjo ka të ngjarë të jenë të pamjaftueshme. Kuletës është që të zgjidhni tre llojet e tarifave, " rekomanduar " (nga 0,001 BTC), « për shumën e të dhënave " (per kilobyte, e përdorur në bllok) dhe " minimale » (0,00001 BTC);
 • Pastaj vetëm të paraqesë pagesën dhe të presin për minatorët do të përfshijë atë në bllokun e ardhshëm.

Nëse marrim parasysh procedura është shumë e komplikuar, ju mund të përdorni të ashtuquajturën Bitcoin url. Ajo mund të merret në skedën " Marrja ".

Në parim, një çantë të mirë dhe përpiqet për të lehtësuar klientit. Nuk është e habitshme, përdoruesit preferojnë atë atij, duke marrë parasysh se çfarë lloj të cryptocurrency në treg.

Krijimi dhe përdorimi çantë Bitcoin CORE - Xchange

Përmbledhje Bitcoin Core - Udhëzimi në çantë dhe komente

Vesella Mançeva 5133

Satoshi Nakamoto e krijuar në kohën e kuletës parë për të punuar me Bitcoin - Bitcoin-Qt. Pas një kohe të shkurtër, ajo përshpejton popullaritetin e monedhës kriptografike, por, si më parë, ju mund të përdorni Bitcoin portofolin nga krijues. Pas përditësimet nga portofolin, opsione të reja, dhe tani ajo është e njohur si Bitcoin Kore, i cili është ende çantë kryesore.

Portofolin Bitcoin Core

Më tej në këtë artikull ne do të shikojmë se si të përdorin Bitcoin Core, çfarë settings duhet të ndryshohet.

Niveli i sigurisë Bitcoin portofolin Kore

Ky shërbim është i njohur, që siguron përdoruesit me rritjen e privatësisë dhe të sigurisë.

Gjithashtu, çdo përdorues ka të drejtën për të zgjedhur masa shtesë të sigurisë për të mbrojtur burimet e tyre sa më shumë të jetë e mundur.

Çantë ka konfidencialitetin të lartë për marrjen e transaksionit. Që nga terminali shkarkime të gjithë historinë e transaksioneve në rrjet, software mund të marrim të dhëna me anë të informacionit të nevojshëm në lidhje me shumën e pagesës. Duke punuar me këtë çantë, përdoruesi merr një konfidencialitet të plotë të transaksioneve hyrëse.

Lexo më shumë:   Bitcoin Minierave pa investuar në 2019

Kur dërgohet në Bitcoin, ju duhet të specifikoni informacion për blokcheyne publik. Programi i transferon të dhënat përmes një rrjeti ad-hoc të madhe, duke komplikuar procesin e gjetjes.

Compatible me Thor . Çantë është duke punuar me shërbim anonim që është aktivizuar për të fshehur IP-adresën. Si rezultat, rrit nivelin e vështirësisë në gjetjen emrin e vërtetë të përdoruesit me cryptocurrency transaksionit.

Rrjeti i decentralizuar peer . Kur një përdorues shkon një çantë, ajo është e lidhur me një rrjet të madh të përdoruesve të tjerë të cilët janë duke punuar me të. Procesi i decentralizuar kërkon verifikim nga një strukturë të centralizuar për të marrë informacion në lidhje me të cilët është i lidhur me rrjetin.

Regjistrohu Bitcoin Core

Si të krijoni një portofol Bitcoin Core? Ju së pari duhet të regjistroheni. Shko në https://bitcoin.org/ru/download zyrtare të internetit, atëherë ju mund të shkarkoni një kuletë dhe e vendosi atë në një PC.

Para fillimit shkarkimin do të duhet të zgjidhni OS.

zgjedhja e OS

Shkarko Bitcoin Core është mjaft e thjeshtë, por ende meriton vëmendje të veçantë çështja në lidhje me instalimin përmes Ubuntu.

Ju duhet të përdorni portalin zyrtar të APP-së, ku përdoruesi shton një depo:

$ sudo add-apt-repository ppa:bitcoin/bitcoin
$ sudo apt update

Ju pastaj do të duhet të instaloni paketën:

$ sudo apt install bitcoin-qt

Pas përfundimit të setup klientit, përdoruesi do të jetë i hapur për menynë kryesore nga ajo nevojë për të drejtuar programin dhe ju mund të filloni regjistrimin e një çantë.

terminal

13 MB - madhësia e instalimit file, ta shkarkuar atë për disa sekonda, pastaj bëri një proces i thjeshtë instalimit. Ju duhet të klikoni Next.

Si për të drejtuar një Bitcoin Core? Pas instalimit është përfunduar, ju duhet të zgjidhni hard disk dhe dosje ku do të ngarkohet të gjithë blokcheyn. Është e rekomanduar për të zgjedhur një makinë me hapësirë ​​të mjaftueshme, në mënyrë që blloqet në madhësi mjaft mbresëlënëse. Ju gjithashtu duhet të mbani mend se ata do të rritet në madhësi.

Tani aty vjen një pikë të sinkronizimit. Kështu, ky proces është konsideruar të jetë më e keqja, sepse ajo zgjat aq sa duhet.

Përdoruesit në rrjet mjaft shpesh pyeti se si për të shpejtuar sinkronizimin Bitcoin Core? Përgjigja - asgjë. Në të vërtetë, për të shmangur sinkronizimin e parë afatgjatë nuk është e mundur, por ajo është e nevojshme për të shkuar nëpër vetëm 1 herë. Atëherë çdo gjë do të jetë shumë më të shpejtë.

sinkronizim

Në fillim të sistemit mund të nxjerrë informacionin që ju duhet të prisni deri në 2 javë, muaj apo edhe vite, por gradualisht shpejtësia do të lëkunden, dhe gjysmë ore më vonë blokcheyna ngarkimit është reduktuar në 1-3 ditë. Speed ​​Racing ngadalshëm, dhe nuk e përdorin të gjitha tiparet e internetit tuaj. Bazuar në këtë ngarkimit gjeneruar ngadaltë.

Sinkronizimi i kohës nuk kanë nevojë kompjuterin të punojë pa ndërprerje. Ju mund të mbyllni programin, sinkronizimin në kohën e kalimi do të rifillojnë në pikën ku ju la off. Megjithatë, gjatë këtij procesi, ose kur punojnë me një PC klientit nuk mund të kaloni off, autorët e programit sugjerojnë se kjo mund të shkaktojë dëme të dhënave.

Si për të prerë përsëri në sasinë e kuletës Bitcoin Core (udhëzime)

Pra, më parë se baza blokcheyna zë një shumë hapësirë ​​në PC tuaj. Pra, pyetja është, është e mundur për të zvogëluar madhësinë e kuletës Bitcoin Kore? Po, kjo është e mundur.

Por, pavarësisht nga kjo, ajo ka për të shkuar nëpër të gjitha blloqet e sinkronizimit. Që nga vëllimi i të dhënave të shkarkuar nuk është reduktuar, por vetëm të reduktuar sasinë e hapësirës që kërkohet disk.

Si për të instaluar Core Bitcoin në një disk të jashtëm në formë të ngjeshur? Kjo kërkon më tej përmbahet udhëzimeve të ofruara:

 • Pastaj right-click mbi shkurtore për "Bitcoin Kore" desktop, pastaj shkoni tek pronat.
 • Në "objekt", për të shtuar deri në fund -prune=551dhe klikoni mbi "Zbato".

Si rezultat, ai u kthye për të zvogëluar hapësirës 145 GB për 3 GB.

Si T'ia Fillohet

instalimi Bitcoin Core nuk ka marrë shumë kohë, dhe disa vështirësi në procesin nuk është. Në përgjithësi, puna me një çantë është gjithashtu mjaft e lehtë, si ajo përmban të gjitha funksionet e nevojshme.

Tjetra ne shikojmë se si të përdorin Bitcoin Kore, dhe rreth disa nuanca duhet të mbahet mend gjatë cilësimet e programit.

seksioni i konfigurimit

Shënim screenshot në krye, nën seksionin konfigurimit shënuar №1. Të gjitha cilësimet janë përdoruesi nuk ka nevojë, për starters, ju mund të përpiquni të përfshijë menaxhimin e dhëna, si dhe të vë në dukje të shfletuesit blloqe domain përdorur për të shfaqur transaksionin vazhdueshme.

Next në funksionet në dispozicion në më shumë detaje:

 • inputet kontrolluara. Me çdo transfer përdoruesi do të krijojë një adresë të re. Ky opsion ju mundëson për të zgjedhur të tyre, nga të cilat përkthime adresa do të kryhet. Ju gjithashtu mund të shihni bilancin për çdo adresë.
 • Duke marrë parasysh çantë, ju duhet të kujdeset për sigurinë, ajo ka nevojë për të dalë me një fjalëkalim.
 • Encryption. Kjo është bërë në "Settings", ku ju doni të zgjidhni "encrypt portofolin." Në një dritare të hapur për të hyrë në një fjalëkalim. Mos harroni se ajo duhet të jetë e vështirë, por në të njëjtën kohë është e rëndësishme të mbani mend atë.

Shërohen fjalëkalimin kur është e pamundur për të humbur! Në këtë rast, ajo do të humbasë qasjen në financa.

 • Backup. Fjalëkalimi ka asnjë kuptim, nëse dosjet janë humbur çantë. Prandaj, duhet të mbani një kopje rezervë të Bitcoin Core wallet.dat - është emri i file në dosje me të dhënat bazë. Për të gjetur shpejt objekti i dëshiruar do të duhet të shkojnë në tab "File" pastaj klikoni mbi "Bëni një kopje rezervë të portofolin."

Para se përdoruesi hap një dritare ku ju specifikoni dosjen dhe të vendosur atë aty ku ajo do të ruhen. Më shumë detaje për këtë më vonë.

Backup Bitcoin Kore

Është e rëndësishme që përdoruesi ka krijuar një kopje rezervë të kuletës, zgjidhja më e mirë për të bërë vetëm 2-3 kopje. Ju mund të zgjidhni hapësirë ​​të magazinimit të ndryshme, ajo mund të jetë një makinë USB flash ose hard drive portativ.

Unë duhet të them se pas instalimit dhe pas sinkronizimi portofolin, kjo nuk është e nevojshme. Është e rekomanduar për të krijuar një kopje rezervë, vetëm atëherë do të përdorimi aktiv i kuletës.

çantë backup

Backup - një mënyrë për të mbrojtur pasuritë tuaja kundër dështimet e sistemit të PC, nga disqet jo-pune të vështirë, kështu që lehtë mund të rivendosur Bitcoin Korea.

Kjo do të kërkojë një kopje rezervë të kuletës në dosje me bazën e të dhënave. Këto kopje duhet të bëni në mënyrë të vazhdueshme në të gjitha rregullimet e pranishme në to.

Zgjidhja optimale - nga koha në kohë për të bërë një kopje të dhënave vetë, nëse është e mundur për të ruajtur më shumë se 122 GB. Kjo do t'ju lejojë të lehtë të punojnë në një tjetër PC, në qoftë se kompjuteri më parë puna nuk funksionon, ose nuk kanë qasje në të. Kjo është shpëtimi, nëse OS ka qenë reinstalled, ose të gjitha disqe formatuar.

Bitcoin magazinimit të ftohtë

Konsideroni funksionin, ju lejon të ruani Bitcoins në një vend që nuk kërkon një lidhje rrjeti. Fiksime atë thjesht, si një rezultat i përdoruesit rrit nivelin e besueshmërisë dhe sigurisë cryptocurrency magazinimit.

Veprimet e mëposhtme duhet të bëhet:

 • Hapni skedën "marrë", atëherë ju keni nevojë për të gjeneruar një palë të adresave në PC dhe do t'i tymosësh.
 • Bëni kopje rezervë të dat fotografi dhe rilidhën në USB flash drive, hard disk i jashtëm.
 • dat është larguar nga PC.

Interface dhe përdorimi i kuletës

Pas sinkronizimi ardhur në një të afërt, fjalëkalimi është vendosur, cilësimi është ndryshuar, ju mund të filloni për të studiuar përdorimin e nuanca.

Portofolin Bitcoin Core mjaft e lehtë për t'u përdorur, kështu që çdo komplikacione duhet të lindin:

 • "Përmbledhje" tab. Kjo është tab themelor, i cili tregon gjendjen aktuale të llogarisë. Ju mund të shqyrtojë Sa monedhën dixhitale në çantë, sa shumë monedha janë dërguar, dhe kështu me radhë. D.
 • "Send" tab. Këtu ju mund të shihni transaksionin që po largohet. Futet në këtë Bitcoin tab adresën portofolin, dërgoni dhe të merrni anët. Këtu, përdoruesi zgjedh teknologjinë komisioni shkruaj-off. Mbani mend, aq më i madh komisioni përdorues ekspozuar, aq më shpejt operacioni është përfshirë në bllok.për të dërguar
 • Në kolonën "Marrës" nuk janë ruajtur adresat, të cilat kryera më parë nga transfertat.
 • "Get" tab. Këtu ju mund të specifikoni adresën Bitcoin për të cilat fondet do të transferohet për përdoruesit personalisht. Për të rritur siguria do të jetë e dobishme për të gjeneruar për çdo adresat transaksionit personale.shkoj
 • Transaksioneve. Këtu është informacion në lidhje me të gjitha operacionet e kryera përdoruesve. Ju mund të lloj transaksionet sipas datës, llojit, shumës, dhe kështu me radhë., Etj, nëse dëshironi.

Tani që ju e dini se si të përdorin Bitcoin Core, por kërkon vëmendje të veçantë çështjen e portofolin rimbushje.

përkthim monedhë në Bitcoin Core

Ju duhet të shkoni në tab "File", pastaj zgjidhni "adresë rezervë", dhe pastaj të kopjoni adresën në të cilën përdoruesi dëshiron të marrë Bitcoins.

Në rastet kur monedha ishte blerë në bursë, ju mund të dërgoni fonde të mbajtura në bursë në portofolin çantë të re. Për këtë duhet të shkruani adresën e marrësit në formën e dorëzimit në shkëmbim.

Nëse shfrytëzuesi i dërgon monedhën që ju duhet të përdorni një adresë personale.

Pas përfundimit të procesit të boot, dhe transferimin e fondeve në portofolin, pagesa do të kryhet shumë thjesht. Gjëja e parë që ju doni të shkoni në "Send To" menu, dhe të hyjë në të dhënat e transaksionit.

Specifikon një adresë në çantë paguajë marrësit në linjë. Është e rëndësishme për të kontrolluar të dhënat që fondet e marra aty ku është e nevojshme, sepse ju nuk mund të anulojë procesin e përkthimit.

paguajë për

Mos harroni se ju jeni përgjegjës për ngritjen e komisioneve të kostove për transaksion. Pagesa ekspozuar minator mbështetjen blokcheyn. Ne tashmë kemi thënë se sa më e madhe madhësia e komisionit, aq më shpejt transaksioni do të kryhet:

Shpejtësia dhe Komisioni

Pas verifikimit të këtij informacioni mund të klikuar për të konfirmuar. Ju lutem vini re, ajo mund të nxitet për fjalëkalimin tuaj - ajo do të duhet për të hyrë.

Shqyrtime të Bitcoin Core

Rrjeti i paraqitur në shumicën e rasteve reagime pozitive.

Rishikoni me MMGP

Paraqitur screenshot lartë tregon se përdoruesit mbështetet në portofolin magazinimit backup.

shqyrtim 2

shqyrtim 3

Në veçanti, shumica e komenteve të përkushtuar për procesin e compression të vëllimit të zënë hapësirë ​​në PC tuaj.

Pyetjet për të punuar me një çantë

Karakteristikat pozitive

 • rritur nivelin e sigurisë për të holla.
 • Bitcoin Core Çelësi privat është ruajtur në nivel lokal.
 • Nuk ka nevojë për të ndryshuar parametrat specifike për të punuar me një çantë.
 • Funksionet e disponueshme themelore për të punuar me monedhën dixhitale.
 • Ai mbështet të gjitha sistemet operative të njohura.
 • Përditësimi Instant.
 • magazinimit të ftohtë e monedhave.
 • Ai fokusohet në transaksionet e drejtuar për nga jashtë të kontrollit të përdoruesit.

Cons Bitcoin Kore

 • Ajo merr një shumë hapësirë ​​hard disk. Si rëndë Bitcoin Core? Në kompjuter të gjitha blokcheyn do të shkarkohet, tani ajo peshon 145 GB, por ajo vazhdon të rritet në madhësi.
 • sinkronizimi i parë merr një kohë të gjatë: nga 24 orë deri në disa ditë.
 • Detyrueshme për PC, respektivisht, për të bërë pagesa nuk mund të jetë pa atë.

Pavarësisht nga të metat, por shumica e përdoruesve të preferojnë këtë çantë.

përfundim

Duke përmbledhur, mund të vërehet se sa më sipër, çantë Bitcoin Kore është optimale për këtë program për të kryer operacione me Bitcoins.

Nga neni është e qartë se puna është mjaft e thjeshtë, të lehtë për të vepruar, për të mos përmendur faktin se ky është versioni zyrtar, i cili është mbështetur nga zhvilluesit. Nëse ju jeni një fillestar, kjo çantë opsion është konsideruar alternativë të sigurt dhe të besueshëm për ruajtjen e monedhës dixhitale. Për përdoruesit profesional - kjo është një alternativë.

Shih gjithashtu: Llojet e magazinimit Bitcoin Wallet

Neni Rating: (Vota: 3 , mesatare: 3.33 nga 5) Duke u ngarkuar ... Tweet Share Share plyusanut Klassnut Dërgo purses 1 yll2 yje3 yje4 yje5 stars